Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

On 2.6.2021. at 21:58, djordje geprat said:

crk'o i lacie 2TB

 

@djordje geprat

 

kakav ti je bio taj lacie? napajao se preko usb-a ili imao svoje napajanje? ja se od juce drndam s nekim laciem iz 2010 sa sopstvenim napajanjem. tek sad sam shvatio da je to zapravo najobicniji disk unutra u casingu (kutiji za disk), te da je vrlo moguce da je crkao casing, odnosno napajanje, a ne sam disk.

 

Link to comment
1 hour ago, chandra said:

tek sad sam shvatio da je to zapravo najobicniji disk unutra u casingu (kutiji za disk), te da je vrlo moguce da je crkao casing, odnosno napajanje, a ne sam disk.

 

Zar nije to slucaj sa svakim eksternim hardom?

  • +1 1
Link to comment

Ima nekih koji su pravljeni specijalno za tu namenu (da budu eksterni hardovi) i kad ih izvadis nisu isti, tj. nemaju normalan SATA konektor... Mrzim ih.

  • +1 2
Link to comment

Ovo sto kaze indy. Taj Lacie se reklamirao kao nekakvo cudo u ono vreme. Porsche design. Nesto mi je ostalo u secanju da je u pitanju nekakav poseban disk unutra. A nije. Nemam kod kuce nijedan prazan casing da proverim, ali ubedjen sam da je on otisao, a ne disk. Ko bi rekao da u meni ima toliko optimizma. Ahahaha, to mi je najstariji sloj backupa, jos iz studentskih dana.

Link to comment

Koji je to model?

 

Ja imam jedan stari LaCie d2 (FW, eSATA), a i u bivsoj firmi smo ih koristili nekoliko, gde su definitivno obicni 3.5" SATA diskovi, posto sam otvarao kucista i menjao ih. 

 

U jednom trenutku je morao da se uradi firmware upgrade da primi vece diskove (2, 4 TB?) od originalnih, ali generalno je plug&play.

 

I kod njih, cesce se kvarilo kuciste nego sam disk unutra.

Link to comment

Ovo sto sam ja spomenuo su 2.5" eksterni hdd koji nisu napravljeni da se otvaraju (tj. mogu da se otvore uz pomoc nekih trikova, a ponekad i pomalo destruktivno). Drajv koji je unutra jeste 2.5" HDD ali nema standardni "prikljucak" (SATA + power) nego nesto sto pasuje samo na stampanu plocu koja dolazi u drajvu. Tako da (osim ako ne postoji neki specijalni adapter, a ja nikakve informacije o tome nemam) tom drajvu ne moze da se pridje osim ako je u svom kucistu. (Mislim da sam to video kod Toshibe, jos mozda negde.)

Link to comment
1 hour ago, jms_uk said:

Koji je to model?

 

Ja imam jedan stari LaCie d2 (FW, eSATA), a i u bivsoj firmi smo ih koristili nekoliko, gde su definitivno obicni 3.5" SATA diskovi, posto sam otvarao kucista i menjao ih. 

 

U jednom trenutku je morao da se uradi firmware upgrade da primi vece diskove (2, 4 TB?) od originalnih, ali generalno je plug&play.

 

I kod njih, cesce se kvarilo kuciste nego sam disk unutra.

 

Ovaj

41NCPxTHYmL._AC_.jpg

https://www.amazon.es/LaCie-Drive-Design-Porsche-500GB/dp/B000GIXVZW

 

Prebacio ga u drugo kuciste. Daje mi onaj odvratni clicking sound. Arrghhh... Probacu ga na jos jednom mestu... Problem je sto ne znam sta je na njemu. Moguce da je 95% za bacanje, a 5% nesto sto bih zeleo da sacuvam. A moguce i da je svih 100% za brisanje (jer ili postoji na drugim backupovima ili je nebitno).

 

Akao sam taj disk bas svojski, ali cini mi se i da je relativno nedavno radio, a da od tada nije bio ukljucivan.

 

 

Link to comment
23 hours ago, chandra said:

 

@djordje geprat

 

kakav ti je bio taj lacie? napajao se preko usb-a ili imao svoje napajanje? ja se od juce drndam s nekim laciem iz 2010 sa sopstvenim napajanjem. tek sad sam shvatio da je to zapravo najobicniji disk unutra u casingu (kutiji za disk), te da je vrlo moguce da je crkao casing, odnosno napajanje, a ne sam disk.

 

upravo to. unutra je bio najobičniji 3.5" disk kao za desktop računare. imao je sopstveno napajanje. pre jedno godinu dana čuo sam ujednačeno škriputanje iz njega, bio je na "popravci", ništa nije moglo da bude učinjeno. sada sam uspeo da ga prikačim na TV, pustio je neki film no, kada sam ga odneo kod čoveka koji mi je sređivao asus pokazao je mrtvilo. prikačio ga je na dijagnostiku, pokazao je 1% upotrebljivosti. direktorijumi i fajlovi su bili prepoznati no, javljeno mi je da je gomila loših sektora i da ništa ne može da se iskopira. ovaj je imaoposebno, spoljno napajanje. kućište sa elektronikom je crklo. inače, dobijen je na poklon od holanđana negde 2010. 

 

jesi li probao da disk ubaciš u desktop sanduk?

Link to comment
12 hours ago, djordje geprat said:

upravo to. unutra je bio najobičniji 3.5" disk kao za desktop računare. imao je sopstveno napajanje. pre jedno godinu dana čuo sam ujednačeno škriputanje iz njega, bio je na "popravci", ništa nije moglo da bude učinjeno. sada sam uspeo da ga prikačim na TV, pustio je neki film no, kada sam ga odneo kod čoveka koji mi je sređivao asus pokazao je mrtvilo. prikačio ga je na dijagnostiku, pokazao je 1% upotrebljivosti. direktorijumi i fajlovi su bili prepoznati no, javljeno mi je da je gomila loših sektora i da ništa ne može da se iskopira. ovaj je imaoposebno, spoljno napajanje. kućište sa elektronikom je crklo. inače, dobijen je na poklon od holanđana negde 2010. 

 

jesi li probao da disk ubaciš u desktop sanduk?

 

Nisam, moram da nadjem neki desktop sanduk u kojem ima mesta.

Link to comment

Je l' se može gledati online BBC iPlayer preko nekog VPN-a (nikad koristio/radio tako nešto dosad)? 


Ideja je bila gledati EURO 2020 tako.

Edited by Tpojka
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...