Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Imaš i opciju da sklepaš pristojni kompjuter za malu cenu, kućište bez ekrana i tastature (osim što će ti trebadi za instalaciju, posle ne), ubaciš unutra par diskova (koliko ti treba) i instairaš nešto ovako, nije mnogo petljancije, kao kad instaliraš recimo Windows...

  

Link to comment
18 minutes ago, renne said:

ja bih tebi najiskrenije savetovao da pazariš jedan dobar klaud i allah da te vidi

Mislim da nije resenje: naprosto me cini previse zavisnim od necega sto nije pod mojom kontolom i od kvaliteta veze.

3 minutes ago, braca said:

Imaš i opciju da sklepaš pristojni kompjuter za malu cenu, kućište bez ekrana i tastature (osim što će ti trebadi za instalaciju, posle ne), ubaciš unutra par diskova (koliko ti treba) i instairaš nešto ovako, nije mnogo petljancije, kao kad instaliraš recimo Windows...

  

Ovo izgleda OK, pogledacu potanko.

3 minutes ago, Skyhighatrist said:

Sve to sad ima na internetu, ništa se ne sekiraj :D

Ne sekiram se, i u pravu si: samo sto imam sve manje poverenja u Internet - ne kao medij - nego kao sredstvo kojim se sve vise manipulise, na stranu zavisnost od veza, bilo cije dobre volje, itd, itd...

Osim toga, iza gomila materijala koje bi da sacuvam, leze sati i sati ne samo mog truda, nego i materijali kojih na internetu nema niti ce ih skoro, ako ikada biti, kao sto su na primer skenovi raznih arhiva, dokumenata, fotografija kojima se davno zatro svaki trag i koje interneta videti nece.

Uostalom, svet nije poceo od Interneta... :) 

Link to comment

Pa kvalitet veze je sve manje upitak, u bilo kom ćošku sveta

Pre če ti riknuti tvoj kućni/poslovni hw nego veza ka nekom pravom klaudi ( ne mislim na neke miki maus firme)

Link to comment
5 minutes ago, renne said:

Pa kvalitet veze je sve manje upitak, u bilo kom ćošku sveta

Pre če ti riknuti tvoj kućni/poslovni hw nego veza ka nekom pravom klaudi ( ne mislim na neke miki maus firme)

Znam i u pravu si.

Samo sto me je korona, a ja sigurno nisam pristalica raznih teorija zavere, ucinila poprilicno skepticnim prema nacinu zivota koji podrazumeva da ce sutra obavezno biti bolje nego danas.

Osim toga, poslom, zabasavao sam u krajeve sveta u kojima kvalitet veze ne da nije upitan, nego veza i nema.

I da tih krajeva ima ohoho...

 

Ali, to je neka druga prica: rekoh da mi je itekako stalo do gomila i gomila materijala koju bih da zadrzim pod svojom kontrolom i da budem siguran da su mi pri ruci nezavisno od bilo kakog spoljasnjeg faktora.

Link to comment
1 hour ago, renne said:

onda što braca reče, sklopi jedan komp samo za bekup, biće najjeftinije, a pouzdano

Ma sklopio bih ja samo kad bih znao...

Ovako, pokusavam da nadjem gotovo resenje.

1 hour ago, braca said:

A ako ti se FreeNAS/TrueNAS ne svidja iz bilo kog razloga, ovde imaš nekoliko alternativa...

Razmatram, a bice i potpitanja..

Koliko mi ekstremno ograniceno znanje omogucava.

U svakom slucaju hvala obojici, @panta rhei, @radisa @Skyhighatrist

Link to comment
50 minutes ago, renne said:

dođi, kupi ja ću sklopiti

 

45 minutes ago, Skyhighatrist said:

Dođi, kupi, ja i Panta ćemo da roštiljamo i da dajemo savete :D

 

5 minutes ago, panta rhei said:

moze. mada moze rene da sklapa i rostilja a mi dajemo savete i degustiramo. mislim, kad vec radimo onda pravedno da delimo poso, dok namenski kupuje...:cool:

:) 

Drzim vas za rec, samo da resim ovo svoje sranje oko vakcinacije.

I hvala vam, stvarno i iz sve snage.

Link to comment
  • 2 weeks later...

imam problem na laptopu

 

kada se isključim sa wifi, posle ako hoću da ga uključim ponovo, nema šanse, samo nešto vrti bzvz, ne može da pronađe ni jednu mrežu, mogu da ga tako držim do sutra

 

i onda moram da ga resetujem i tada ponovo sve hvata 

 

ima neko ideju šta bi to moglo da bude ?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...