Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Il' se zaglupeo drajver za wifi karticu, pa može da se reši reinstalacijom drajvera, ili (neretko) crkava wifi kartica u laptopu.

U zavisnosti od marke/modela i starosti laptopa, zamena i ne mora da bude skupa, a rešenje su uvek i usb wifi "kartice" kojih ima tušta i tma

  • Hvala 1
Link to comment

prilicno sam siguran da mu samo treba pravi drajver. tako sam imao problem sa proslim laptopom, tosibom, slicno se manifestovalo, samo sto je sam odlucivao kad ce da izgubi wifi. i onda sam izguglao da mu treba daungrejdovati drajver za dve generacije. posle toga sve sljakalo normalno.

 

  • +1 2
Link to comment

Crkla mi baterija na nekom Lenco monitoru a nece da radi ako ukljucim punjac za bateriju (baterija je interna)

 

Mislio sam da otvorim divajs i vezem direkt za ispravjac ali tamo pise da baterija ima izlaz 7.2V a ja imam ispravljac na 7.4V

 

Dakle hoce li nesto da crkne ko voltaza bude malo jaca?

Link to comment
11 hours ago, Caligula said:

Mislio sam da otvorim divajs i vezem direkt za ispravjac ali tamo pise da baterija ima izlaz 7.2V a ja imam ispravljac na 7.4V

 

Dakle hoce li nesto da crkne ko voltaza bude malo jaca?

 

Neće, ako ispravljač ima dovoljno struje.

  • +1 1
Link to comment

Ali ako crkne iz bilo kog drugog razloga, neces znati da nije do tebe i bice ti mnogo zao. Jebiga, ne znam, tezim putem sam naucio da ne eksperimentisem previse na tom polju. :D

Link to comment

imam nesto hardvera, Thermaltake Core X9, 2x 16 giga rama, mislim da je ddr3, moram da proverim, 2 napajanja, jedno 1050 2. 750 w, ovo jedno modularno... moze li to u srbiji generalno a i ovde na forumu da bude zanimljivo nekom? da se cimam da donosim ili da bacam? ima i radijator jedan, on je nekoriscen.

edit kucistu sam stavio tockice :whistle:

Edited by panta rhei
Link to comment
On 24.5.2021. at 9:02, zmanic said:

 

Neće, ako ispravljač ima dovoljno struje.

 

 

Evo ga divajs:

 

52e82ca7ab8cfc8af18ab436a2a3067c3cfbe5d8

 

 

... evo ga ispravljac (ne pise snaga u W jbg, a na uredjaju pise da mu treba do 12W/h)

 

55cda0a5c68b5f174271ce60c0e5bc2f599b14cf

 

 

... i evo je dobra eksterna baterija koju bih povremeno koristio za outdoor

 

3e7ac95cdaa491739e3b60fdaa3bf011e0b4c39c

 

 

... sme li ovo a da ne crkne? Ne trazim garancije, samo procenu

Edited by Caligula
Link to comment
5 hours ago, Caligula said:

 

 

Evo ga divajs:

 

52e82ca7ab8cfc8af18ab436a2a3067c3cfbe5d8

 

 

... evo ga ispravljac (ne pise snaga u W jbg, a na uredjaju pise da mu treba do 12W/h)

 

55cda0a5c68b5f174271ce60c0e5bc2f599b14cf

 

 

... i evo je dobra eksterna baterija koju bih povremeno koristio za outdoor

 

3e7ac95cdaa491739e3b60fdaa3bf011e0b4c39c

 

 

... sme li ovo a da ne crkne? Ne trazim garancije, samo procenu

 

samo pici, nema to veze Li-Ion ima veliku toleranciju za napon, u stvari 'nominalni' napon celije je 3.6 V ali zbog marketinskih potreba zaokruze na 3.7 V tj 2*3.7 = 7.4 V.

 

 

 

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Na 7,5 V taj ispravljač ima maks. prividnu snagu od svega 4,5 VA (realna, tj. aktivna tj. čisto omska snaga je manja), pošto je deklarisana maks. struja u svakom slučaju 600 mA (deklarisana maks. prividna snaga od 7,2 VA sa nalepnice dobija se kad ispravljač radi na 12 V pri maks. struji od 600 mA).

 

Pitanje je da li je to dosta za taj monitor, ali te ne košta puno da probaš s obzirom na to da je mala šansa da preslaba struja pokvari uređaj.

 

Okači sliku originalnog punjača da vidimo kako je on deklarisan.

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment
20 minutes ago, vememah said:

Okači sliku originalnog punjača da vidimo kako je on deklarisan.

 

 

Ma ne pise nista na njemu, ali to je svakako punjac a ne baterija - na samoj bateriji pise 7,4V    2200mAh  i 16Wh

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...