Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

4 minutes ago, jms_uk said:

Da li moze da mu se doda jos RAM-a?

 

Ako moze, zamenis i hard disk sa SSD-om, i bice primetno brzi.

To ih moram pitati u servisu sutra. Ima ssd karticu. Najpotrebniji mi je za skajp, ako mora nov, do 70 000 mi je maximum koliko mogu izdvojiti (ne polovan). Ovaj sada je neki Acer iz 2012.

Link to comment
14 minutes ago, Alfa said:

To ih moram pitati u servisu sutra. Ima ssd karticu. Najpotrebniji mi je za skajp, ako mora nov, do 70 000 mi je maximum koliko mogu izdvojiti (ne polovan). Ovaj sada je neki Acer iz 2012.

 isteklo vreme za edit: ed. ovako je brz, sa skajpom baguje, 2 tipke na tastaturi ne rade (sto nije problem), baterija i punjac odavno nisu original kad je kupljen , hard disk mu je menjan pre 5 godina jer je onaj prvi crko. ja ne znam da li vredi ovo krpiti.

Link to comment

Znam :sad: Imam 3 opcije. Prva je da nakrpim stari (odustala sam od te ideje, ponovo ce zabagovati verovatno za vrlo kratko vreme), druga je nov i nadam se da se ima nesto ok pazariti za nekih 60k din, trecu opciju su mi preporucili da uzmem polovan za 150-200e. Naginjem drugoj opciji, ne znam sta drugo.

Link to comment

Huawei Mate 20 Lite, star skoro 3 godine imam problem. Kad pricam sagovornik me cuje kao iz bunara, priguseno, a na spikerfonu je ok
Cenim da je mikrofon problem? Koliko to zadovoljstvo moze da me kosta?

Link to comment
On 24.4.2021. at 11:37, chandra said:

 

ogroman deo posla joj ide kroz outlook. Kakvo je to neopisivo djubre od programa!?
 

 

Nažalost, moram da koristim Outlook na službenom računaru... Jeste đubre od programa. Meni je neverovatno da postoji mail klijent kod koga ne postoje tabovi, već svako otvaranje novog maila podrazumeva otvaranje novog prozora. Search je užasno loš, u Thunderbirdu nađem mail bez problema, ovde mi algoritam pretrage uopšte nije jasan...

 

Ako neko ima rešenje za tabove u Outlook-u, rešio bi mi veliki problem :)

  • +1 1
Link to comment

imam stari i krs komp, ne tako zahtevne igrice (fm i eu4) dosta sporo se ucitavaju i slicno i citao sam da ssd tu moze nesto da pomogne. pitam se samo koliko moze da pomogne i da li vredi uopste davati oko 50 eura za njih? i kako to ide, stavlja se uindous na njega ili sta?

Link to comment

SSD je harddisk novije tehnologije, samim tim i dosta brzi, najbolje ga je koristiti za C particiju, da se ceo sistem pokrece sa njega, pa i dodatni programj koje koristis svaki dan (i igre), a ostale drajvove za skladistenje.

 

E sad, bez da nam das vise info o kompu, procesoru i ploci, tesko da mozemo ista da ti kazemo. Hard ce biti brzi definitivno, ali ako ti ploca i memorija ne rade na vecim brzinama dzaba.

 

Probaj desni klik na Computer, pa properties, win10 tu ima neki kao health ispis i ocenu brzine sistema. Vidi sta je najsporija komponenta tu u tom izvestaju.

Link to comment
14 minutes ago, 189- said:

imam stari i krs komp, ne tako zahtevne igrice (fm i eu4) dosta sporo se ucitavaju i slicno i citao sam da ssd tu moze nesto da pomogne. pitam se samo koliko moze da pomogne i da li vredi uopste davati oko 50 eura za njih? i kako to ide, stavlja se uindous na njega ili sta?

 

Ukratko, kupuj i ne razmišljaj. Sistem na njega i ako imaš mesta eventualno 1, 2 igre, ali nemoj da pretrpaš jer ćeš usporiti ceo hard disk. 

Nemoj ispod 256gb da uzimaš.

Link to comment
14 hours ago, goofs said:

SSD je harddisk novije tehnologije, samim tim i dosta brzi, najbolje ga je koristiti za C particiju, da se ceo sistem pokrece sa njega, pa i dodatni programj koje koristis svaki dan (i igre), a ostale drajvove za skladistenje.

 

E sad, bez da nam das vise info o kompu, procesoru i ploci, tesko da mozemo ista da ti kazemo. Hard ce biti brzi definitivno, ali ako ti ploca i memorija ne rade na vecim brzinama dzaba.

 

Probaj desni klik na Computer, pa properties, win10 tu ima neki kao health ispis i ocenu brzine sistema. Vidi sta je najsporija komponenta tu u tom izvestaju.

 

meni taj health diagnosis ni ne krece, stoji u mestu.

 

13 hours ago, Mil@n said:

 

Ukratko, kupuj i ne razmišljaj. Sistem na njega i ako imaš mesta eventualno 1, 2 igre, ali nemoj da pretrpaš jer ćeš usporiti ceo hard disk. 

Nemoj ispod 256gb da uzimaš.

 

koju marku preporucujes

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...