Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Daj skrinshot strukture te dve tabele pa ce ti sastavimo sve sto treba :) 

 

Proveri kojeg tipa je polje iznos, prirodno bi bilo da je decimal, ali mozda je neko neuk tu stavio text. U tom slucaju sumiranje ce da stuca, 34,99 nije isto sto i 34.99, a korisnici mogu da unesu bilo sta.

  • +1 2
Link to comment

Ne bih da ti stajem na muku, ali Access i Excel su kombinovano dva najgluplja programa u univerzumu. Zapravo izigravanje ideje baze podataka - izmedju necega sto bi trebalo da bude jednostavna primena i necega sto je jednostavan koncept, ugurali su glomazan, nefunkcionalan interfejs u kojem vecina juzera nije u stanju da uradi ni najelementarnije upite nad bazom. Zapravo isti bolesni koncept koji su word i ppt primenili na tekst i prezentaciju - bukvalno su odvojili koristnika od samih podataka ili reci/slika.

  • +1 2
Link to comment
On 2.7.2021. at 0:31, Hamlet Strašni said:

Mislim da sam uradio ekvivalent toga u dizajn opciji za upite. I daje mi neke razlicite rezultate kada izlistam pojedninacne zapise i kada mu dam sum po iznosima. Nesto on tu ne vidi kao isto, ali sam sada previse umoran. Zeznucu nesto Ono sto mi je najvaznije je da moze da spoji svaki iznos sa klijentom i da takav upit ima isti broj unosa kao i tabela prihoda i rashoda. Napravicu od tog upita tabelu i onda cu u nju da unosim dalje...

 

A jel nema neko rešenje koje je napravljeno za advokate? Tipa i predmeti i oznake i prihodi itd? Nego da se juriš sa excel tabelama kao Nebojša Čović?

Link to comment

Nije eksel nego ekses :nobles:

Ja sam ti ekvivalent onog klijenta koji neće da angažuje advokata nego sam prčka dok ne zezne stvar :s_d:

Meni baš jednostavna potreba - predmeti u jednoj tabeli, prihodi i rashodi u drugoj. Imam i tabelu sa izdatim fakturama ali ona mi služi samo da pazim na PDV prag i potpuno je samostalna. Mogu da kontrolišem kako idu rashodi, kako idu prihodi i tako to.

 

Jos se ne usuđujem da napravim tabelu sa zaduženjima - to još radim po eksel tabelama za klijente koji imaju više stvari.

 

Ako mi bude bilo potrebno, sa zadovoljstvom ću dati 500 tinjak evra koliko koštaju ti programi. Koliko sam video, oni su kao rokovnici - više od pola su nepotrebne stvari koje služe samo da se opravda cena.

Link to comment

Treba mi neki screen recorder za komp, ali da nema ograničenje u free verziji (kao Bandicam koji daje samo 10min npr. a koji sam pre koristio).

Link to comment

Ako hoćeš "legalan ključ", ali da nije tvoj :), onda možeš da kupiš na ebay-u ili na sajtovima koji prodaju te ključeve, lako ćeš ih naći guglanjem... Imaš i youtubere koji daju kod za dodatni popust na određenim sajtovima tog tipa.


A ako hoćeš baš legalan i da je tvoj, onda zvanična prodavnica.


Da li ti uopšte treba ključ? 99% stvari radi i na neaktiviranom Windowsu... Npr. ne možeš direktno da promeniš wallpaper ako nisi aktivirao, ostalo radi... :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...