Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Da, moji problemi sa Windowsom generalno su prilično retki, zaista bih morao da se pomučim ako bih tražio da se na nešto požalim.

 

Pričam o gotovo svim verzijama, ako dobro pamtim, čak sam i XP reinstalirao samo jednom za sve godine i godine korišćenja. Sedmica i desetka, mislim nijednom. A uradio sam istu stvar kao Radiša kada sam uzeo SSD, samo prekopirao i nastavio da radim.

 

Problemi na koje sam nailazio kod drugih su mahom bili sa drajverima ili sporim hard diskom. Eto, Win nekada baš ume da drlja i drlja po disku, da se nešto zaglupi, ali to je retkost.

Link to comment

Ja pokušavam da se setim neke gluposti koju sam imao i ništa mi ne pada na pamet. Taj kompjuter se uglavnom ni ne gasi, jedino ga restartujem jednom u 2-3 nedelje ili ugasim ako idem negde na više od 48 sati.

 

Imam SSD za sistem, HDD od 500gb i eksterni od 2tb, samo predu već godinama.

 

 

Link to comment
1 hour ago, chandra said:

Drugari, vreme je da probate Linux. Ako nemate bas neki iznimno jak razlog da koristite Windowse, ovi novi Ubuntui i slicni izgledaju onako kako bi Windows trebalo da izgleda, a rade besprekorno na najrazlicitijim mogucim masinama. Plus je jako lako instalirati ih. A pre nego sto ih instalirate, mozete samo da ubacite USB u komp i probate kako ce raditi u "live modu" bez ikakve stete po postojeci Win. Omladina kod mene dobila komp sa Windowsima, prvi put ih vidim nakon 15+ godina, pa ono je kriminal majkemi. Em sto sasvim pristojan komp radi ko neka krntija, em sto iskace cudo neko od reklama, ponuda, upozorenja... em sto im je onaj "store" ili kako se vec zove - jeziv.

 

 

Ja najviše koristim Total Commander, već više od 15 godina. Imam sedmicu instaliranu jer skoro da više nema virusa za nju.

Link to comment
6 hours ago, čekmeže said:

Ima li šanse da se to govno na taskbaru isključi?

 

 

5 hours ago, Frank Pembleton said:

Takođe. Na ženinom kompu se to pojavilo i samo iskače "feed..."

.... Shiit has hit the fan!
 

 

 

 

Postoje dva načina, jedan koji je naveo napdaj, i drugi, komplikovaniji, u kojem se pristupa registry-ju, a onda se manuelno blokiraju feedovi.

 

 

Ako nekom zatreba ovo drugo, neka javi, pa ću otkucati.

  • +1 1
Link to comment

Ljudi, problem je sledeci: juce pricam sa nekim preko skajpa. U jednom momentu osoba mi kaze da je moj internet los jer me cuje svaku 2. rec i da skinem slusalice jer kao one dodatno otezavaju vezu. Pritom, laptop mi je udaljen od rutera sta znam, nesto vise od 2m, sve one linije za wf su obojene, sam skajp nista ne upozorava ''internet connection poor''.

Osoba me ubedjuje da je problem do mog interneta jer da je do njenog problem, onda ja nju ne bih dobro cula, a posto ona mene ne cuje dobro, onda je do mog.

Pritom, doticna osoba je koristila telefon prilikom razgovora, skajp nije imala  instaliran do prekjuce.

Nikada do sada nisam imala ovakvih problema, komp mi star mesec i po, sve ok. Da li je moguce, evo pitam vas (ne razumem se u kompove, internet) da je problem do mog neta (jer ga do sada nije bilo ni sa starim kompom, nekad se desio neki prekid na par sekundi, ali ne ovako da me neko ubedjuje da premestim laptop tacno do rutera i da skinem slusalice) ili me ovo neko (da izvinete) zajebava?

Link to comment
26 minutes ago, steins said:

Ljudi ima li ko iskustva sa Nintendo Switchom? Moram junaci da kupim a nemam veze ni šta je to ni šta da gledam

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 

 

Klinci od 7-8-9 godina otkidaju na to, zanimljiv je koncept sa dzojsticima i po potrebi portabl uredjajem - mozes da igras na TVu a mozes i na nekom kao tabletu.

 

Ima na kupujemprodajem (tj. bar je bilo pre pandemije, nisam gledao skoro) da se kupe krekovane verzije konzole sa preinstaliranim igrama, uglavnom ti nabudze 20ak najbitnijih, sve vrste Super Maria, Zelde, Donki konga itd. S obzirom da su igre solidno skupe, da ja kupujem za sebe isao bih na tu varijantu. Mana je sto onda uredjaj niposto ne sme da se nakaci na net, ako se to desi blokira se i ode mas' u propas', a kao posledica opet znaci nema online multiplejera (samo lokalno), nema onih dodataka, lista, challenga sto umeju da iskacu u nekim igrama, i konacno dodavanje nove igre je malo veca zajebancija. Ali nekako imam utisak da klincima to nije neophodno.

Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Ima na kupujemprodajem (tj. bar je bilo pre pandemije, nisam gledao skoro) da se kupe krekovane verzije konzole sa preinstaliranim igrama, uglavnom ti nabudze 20ak najbitnijih, sve vrste Super Maria, Zelde, Donki konga itd. S obzirom da su igre solidno skupe, da ja kupujem za sebe isao bih na tu varijantu. Mana je sto onda uredjaj niposto ne sme da se nakaci na net, ako se to desi blokira se i ode mas' u propas', a kao posledica opet znaci nema online multiplejera (samo lokalno), nema onih dodataka, lista, challenga sto umeju da iskacu u nekim igrama, i konacno dodavanje nove igre je malo veca zajebancija. Ali nekako imam utisak da klincima to nije neophodno.

 

na hakovanom switchu ima fora da se naprave dve odvojene particije na sd kartici, jedna za hakovanje i pirateriju a druga legalna, i na toj drugoj možeš i da se kačiš na nintendo online, igraš multiplejer na njihovim serverima i sve drugo što i inače možeš na običnom switchu. onda ako oćeš pirateriju ubaciš onaj rcm jig i uđeš u switch preko rcm moda, a ako oćeš legalno samo upališ switch normalno.

 

doduše, ovo je sve teorija, ja koristim samo tu piratsku particiju i tu sam isključio net čim sam dobio switch, da me ipak nekako ne nađu i banuju :D

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...