Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Imam neki EON od burazera koji se koci na mom prestiznom Fox televizoru, ali ne mari na jos prestiznijem kompjuteru (Windows 7) koji, kako sam danas ustanovio nema HDMI izlaz, nego, pretpostavljam, nesto sto lici na VGA (ne pise nista :D). Na televizoru sam video da pise VGA, a i u meniju imam, tako da TV izglerda podrzava tu naprednu tehnologiju.

Kako sam visoko nenaprednii korisnik tehnicke opreme, da pitam da li mogu da povezem kompjuter sa televizorom preko te VGA veze (ako VGA kablovi uopste postoje, prvo da pitam ovde, da se ne blamiram u radnji :D), pa da gledam EON? Ako je tehnicki moguce, na sta ce to da lici, da li bi bilo gledljivo?

Hvala unapred. :)

 

Link to comment
6 hours ago, Nesh said:

Imam neki EON od burazera koji se koci na mom prestiznom Fox televizoru, ali ne mari na jos prestiznijem kompjuteru (Windows 7) koji, kako sam danas ustanovio nema HDMI izlaz, nego, pretpostavljam, nesto sto lici na VGA (ne pise nista :D). Na televizoru sam video da pise VGA, a i u meniju imam, tako da TV izglerda podrzava tu naprednu tehnologiju.

Kako sam visoko nenaprednii korisnik tehnicke opreme, da pitam da li mogu da povezem kompjuter sa televizorom preko te VGA veze (ako VGA kablovi uopste postoje, prvo da pitam ovde, da se ne blamiram u radnji :D), pa da gledam EON? Ako je tehnicki moguce, na sta ce to da lici, da li bi bilo gledljivo?

Hvala unapred. :)

 

 

U principu vecinu televizora mozes da koristis kao eksterni monitor. Iz mojih skromnih iskustava s televizorima, desavalo mi se da radi out of box i da ne radi uopste.

 

Slikaj "VGA" prikljucak pre nego sto krenes u radnju! :)

Link to comment

Aha,,TV parakticno povezujem sa kompjuterom i funkcionise kao monitor...pertpostavljam da nece biti neki kvalitet slike, ako uopste i funkcionise na ovom mom...hm..na oba moja sokocala...

 

@chandra Hvala! :)

Link to comment
5 hours ago, Nesh said:

Aha,,TV parakticno povezujem sa kompjuterom i funkcionise kao monitor...pertpostavljam da nece biti neki kvalitet slike, ako uopste i funkcionise na ovom mom...hm..na oba moja sokocala...

 

@chandra Hvala! :)

 

Zavisi od rezolucije koju podrzava tvoja graficka kartica. Vecina (iole boljih) laptopa je sada full hd 1920×1080, s te strane bi trebalo da slika bude ok. Veci su pixeli, ali ih na tvu i gledas vece udaljenosti, pa je utisak slican.

  • Hvala 1
Link to comment

win10 ova verzija H1N1 21H1, jel beshe neko rekao da ne sluti na dobro, ili je o bila neka proshlogodishnja verzija? shta mi je chiniti, da se unapredim ili jok?

Link to comment
42 minutes ago, Jeremija said:

Sad vidim da je to neki update od pre mesec dana, mogu samo iz ličnog iskustva da kažem da nikakvih problema nisam imao.

Ja imam problem da mi jedan servis po restartovanju mašine divlja... WMI - Windows Media instrumentation... Restart ga vrati na fabrička podešavanja... ALi, mislim da je to zbog VMWarea i njegovih drajvera koji se pokolju sa ovim servisom...

Link to comment
4 minutes ago, radisa said:

Ja imam problem da mi jedan servis po restartovanju mašine divlja... WMI - Windows Media instrumentation... Restart ga vrati na fabrička podešavanja... ALi, mislim da je to zbog VMWarea i njegovih drajvera koji se pokolju sa ovim servisom...

 

100%.

 

 

 

Inače, za one koji nisu updateovali, glavna novina je novi taskbar koji pokazuje kakvo je (trenutno) vreme, a kad se na njega klikne izlazi (uglavnom) sadržaj multimedijalne prirode...

Link to comment
Ima li šanse da se to govno na taskbaru isključi?
Takođe. Na ženinom kompu se to pojavilo i samo iskače "feed..."

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Drugari, vreme je da probate Linux. Ako nemate bas neki iznimno jak razlog da koristite Windowse, ovi novi Ubuntui i slicni izgledaju onako kako bi Windows trebalo da izgleda, a rade besprekorno na najrazlicitijim mogucim masinama. Plus je jako lako instalirati ih. A pre nego sto ih instalirate, mozete samo da ubacite USB u komp i probate kako ce raditi u "live modu" bez ikakve stete po postojeci Win. Omladina kod mene dobila komp sa Windowsima, prvi put ih vidim nakon 15+ godina, pa ono je kriminal majkemi. Em sto sasvim pristojan komp radi ko neka krntija, em sto iskace cudo neko od reklama, ponuda, upozorenja... em sto im je onaj "store" ili kako se vec zove - jeziv.

  • +1 3
Link to comment

To je zato što ljudi ne podese računare kako treba. Na kućnom računaru koristim W10 od 2015. godine, podesio sam svaki detalj i evo već punih šest godina taj računar radi bez ikakvih problema.

  • +1 3
Link to comment
16 minutes ago, napadaj said:

To je zato što ljudi ne podese računare kako treba. Na kućnom računaru koristim W10 od 2015. godine, podesio sam svaki detalj i evo već punih šest godina taj računar radi bez ikakvih problema.

Pa naravno... Desi se ponaka anomalija, ali to radi sasvim OK...

 

Ja imam na starom laptopu WIN7 koji je došao sa mašinom 2012 i nikad reinstaliran (kada sam stavljao SSD originalnu instalaciju sam kopirao na SSD i samo je nastavilo da radi!) i još uvek radi besprekorno, a mašina leti i dan danas... Nema to veze sa winom, nego sa korisničkim navikama...

 

 

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...