Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

2 hours ago, salkodinamitas said:

 Tako nešto . Ima ih više na pretrazi ali em nemam iskustva em nema recenzija. Pa da pitam ako neko ima jer mi hitno treba

 

Mogu da ti se raspitam kod nekih ginekologa, ali ne mogu hitno, tj. tek tamo petak, subota.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Otvorim fajerfoks kad naslovna na ruskom, adresa pise "poshukach.com" i to mi je sad difolt srch endzin (???)

 

Pokrenem antivirus, sistem sken, nista ne nadje. Kako da deinstaliram/uklonim bestiju?

Link to comment
4 minutes ago, Caligula said:

Otvorim fajerfoks kad naslovna na ruskom, adresa pise "poshukach.com" i to mi je sad difolt srch endzin (???)

 

Pokrenem antivirus, sistem sken, nista ne nadje. Kako da deinstaliram/uklonim bestiju?

 

Ma nemoj ništa da diras, samo nauči ruski.

 

Jesi pregledao pluginove?

 

A što ne reinstaliras FF?

Edited by JozoMujica
Link to comment

Значи рокнућу се са мојом ексел базом података. Када му дам да упит - табела клијената и табелу приходи и расходи и у ексел пренесем појединачне уписе за једног клијента збир је један. Када пустим тај упита да да збирове по клијентима потпуно су друге бројке. Вероватно је грешка што табела клијенти има поље број предмета, а један исти клијент може да има већи број предмета. Тај број предмета је веза са приходима и расходима. Релација је један према много, али негде нешто не ферцера. Ладно ћу да ручно променим уносе у приходима и да одјебем тај број предмета него ће релација да буде клијент ионако ми није битно да имам преглед по предметима већ ми је довољно по клијентима. Ваљда...

 

Није питање, само кукам

Link to comment
1 minute ago, Hamlet Strašni said:

Значи рокнућу се са мојом ексел базом података. Када му дам да упит - табела клијената и табелу приходи и расходи и у ексел пренесем појединачне уписе за једног клијента збир је један. Када пустим тај упита да да збирове по клијентима потпуно су друге бројке. Вероватно је грешка што табела клијенти има поље број предмета, а један исти клијент може да има већи број предмета. Тај број предмета је веза са приходима и расходима. Релација је један према много, али негде нешто не ферцера. Ладно ћу да ручно променим уносе у приходима и да одјебем тај број предмета него ће релација да буде клијент ионако ми није битно да имам преглед по предметима већ ми је довољно по клијентима. Ваљда...

 

Није питање, само кукам

AKo je excel

 

Iskopiraj sve klijente u poseban sheet, uradi remove duplicates, i napravi sumif funkcijom zbir po kliejntima...oko 30 skundi posla, ako si spretan...

Link to comment

Није ексел. ПОгрешно сам написао. Ексес је. Имам две табеле у јбн ексесу. Ја се још замлаћујем да ћу да правим формуларе са макроима у ВБ а не могу основне ствари да срачунам :isuse:

Link to comment
4 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Није ексел. ПОгрешно сам написао. Ексес је. Имам две табеле у јбн ексесу. Ја се још замлаћујем да ћу да правим формуларе са макроима у ВБ а не могу основне ствари да срачунам :isuse:

A zar ne možeš u nekom editoru da napišeš ovako nešto:

 

select a.klijent, b.sum(prihodi) from tabela_klijent a join tabela_prihodi b on a.klijent =b.klijent

group by a.klijent

Link to comment

Mislim da sam uradio ekvivalent toga u dizajn opciji za upite. I daje mi neke razlicite rezultate kada izlistam pojedninacne zapise i kada mu dam sum po iznosima. Nesto on tu ne vidi kao isto, ali sam sada previse umoran. Zeznucu nesto Ono sto mi je najvaznije je da moze da spoji svaki iznos sa klijentom i da takav upit ima isti broj unosa kao i tabela prihoda i rashoda. Napravicu od tog upita tabelu i onda cu u nju da unosim dalje...

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...