Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ne mogu vise, dosta mi je za danas, ceo dan se nerviram zbog toga. Pogledacu ovih dana ili ako neko moze da mi napise  gde se iskljucuje  update za skajp, pa prvo da se ponovo vratim na neku stariju opciju, a onda iskljucim to ili obrnutim redom.

ed. molim vas da mi neko napise gde se to iskljucuje, ja to ne znam

Edited by Alfa
Link to comment

Izgleda da ove nove verzije nije moguće onemogućiti pri ažuriranju u postavkama.

 

Proveri pomoću opcije "Meet Now -> Host a Meeting" da li ti je izabrana dobra kamera (ako ima više dostupnih uređaja za koje Skype smatra da su kamere, u gornjem desnom uglu prozora gde bi trebalo da bude video pritiskom na "v" pojavljuje se padajući meni), moguće da još neki uređaj u kompu ta nova verzija vidi kao kameru i zato neće da prikaže sliku s kamere.

 

 

Edited by vememah
Link to comment

Gde korisnici windowsa danas nabavljaju programe? Kupuju ih? Downloaduju?

 

Nekad su bile one cd kompilacije, pa na jednoj ima sve od photoshopa do winampa i jos pride, sve krekovano i hakovano.

 

Sta danas radite recimo ako vam treba neki mali program? Ima li bezbednog besplatnog softvera za windowse?

 

Sorry sto pitam ovako, nisam video windows masinu od XP-a.

Link to comment
24 minutes ago, chandra said:

Ima li bezbednog besplatnog softvera za windowse?

 

Ima, puno onog sto mi koristimo u linuxu postoji i za njindonjs... Libre Office, Audacity, etc.

Link to comment
24 minutes ago, chandra said:

Gde korisnici windowsa danas nabavljaju programe? Kupuju ih? Downloaduju?

 

Nekad su bile one cd kompilacije, pa na jednoj ima sve od photoshopa do winampa i jos pride, sve krekovano i hakovano.

 

Sta danas radite recimo ako vam treba neki mali program? Ima li bezbednog besplatnog softvera za windowse?

 

Sorry sto pitam ovako, nisam video windows masinu od XP-a.

 

 

Ja lično odavno kupujem samo originale, a Windows verziju sa USB stickom (zbog lakšeg instaliranja) i licencom za korišćenje za n broj uredjaja...

Link to comment
 
 
Ja lično odavno kupujem samo originale, a Windows verziju sa USB stickom (zbog lakšeg instaliranja) i licencom za korišćenje za n broj uredjaja...
Kupuješ od MS-a?
Koliko para?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
Just now, Frank Pembleton said:

Kupuješ od MS-a?
Koliko para?

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Za druge programe ne mogu sad (TAČNO) da se setim, ali  W10 mislim da je 17000 bilo na nekoj akciji prošle godine, sve sa stickom i licencom.

Link to comment
1 hour ago, Indy said:

 

Ima, puno onog sto mi koristimo u linuxu postoji i za njindonjs... Libre Office, Audacity, etc.

 

Thanks.

 

A ove "aplikacije" u Windows storeu, jesu li to sad zapravo programi koji mogu da se downloaduju i instaliraju i na desktop masine?

 

Na primer, winrar:

https://www.microsoft.com/en-us/p/winrare-preview-extract-and-create-rar-zip-7zip-gzip/9pg2vpdgmj71?activetab=pivot:regionofsystemrequirementstab

Link to comment
17 minutes ago, chandra said:

 

Thanks.

 

A ove "aplikacije" u Windows storeu, jesu li to sad zapravo programi koji mogu da se downloaduju i instaliraju i na desktop masine?

 

Na primer, winrar:

https://www.microsoft.com/en-us/p/winrare-preview-extract-and-create-rar-zip-7zip-gzip/9pg2vpdgmj71?activetab=pivot:regionofsystemrequirementstab

 

MS Store uglavnom treba zaobilaziti ... Ovo nije WinRAR vec neki "WinRare", verovatno nista ne valja... (Obicno taj tip programa iz MS Store ne valja, ali makar nije malware, barem koliko mi je poznato.)

 

MS pokusava da utera korisnike u svoj sTor, ali srecom to je uglavnom moguce izbeci (npr. iTunes dolazi kroz Store, ali moze i direktno da se instalira sa Apple websajta - mislim ko mora da ima taj uzas od programa).

 

Ponasanje Microsofta je inace kriminalno zadnjih par godina (cak i za njihove standarde), ali to je za neku drugu temu... 

 

 

Link to comment
1 hour ago, Indy said:

 

MS Store uglavnom treba zaobilaziti ... Ovo nije WinRAR vec neki "WinRare", verovatno nista ne valja... (Obicno taj tip programa iz MS Store ne valja, ali makar nije malware, barem koliko mi je poznato.)

 

MS pokusava da utera korisnike u svoj sTor, ali srecom to je uglavnom moguce izbeci (npr. iTunes dolazi kroz Store, ali moze i direktno da se instalira sa Apple websajta - mislim ko mora da ima taj uzas od programa).

 

Ponasanje Microsofta je inace kriminalno zadnjih par godina (cak i za njihove standarde), ali to je za neku drugu temu... 

 

 

 

Ok, so winrarovi i slicno se i dalje prakticno krade? (pardon my French!) Sad vidim da mu je cena 20-30$ manje vise.

 

Nema neki happy hour za windows korisnike, kao neki siguran i jednostavan i besplatan set osnovnih alata (koji nema nikakve munje i ludila, no samo ti neki tradicionalno najkorisceniji i najprostiji programi (koji su u linuxu standard u komandnoj liniji poslednjih 40 godina i duze). Nesto za decu, stare, bolesne, trudnice...

 

 

Link to comment

WinRAR radi na Windowsu bez placanja. (Samo ima nag screen). Ima skoro sve bez placanja (kao sto rekoh, skoro sve sto postoji na linuxu postoji i za Windows), medjutim tipicni Windows korisnici zele da placaju za programe... Tako skoro niko ne koristi besplatni Libre Office, nego placaju za Microsoft 365 (cak i ako im 99% opcija nikad nece trebati.) *Office se sad zove Microsoft 365.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...