Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Da ga daunlodujem sa nekog arapskog sajta?

 

Instalirao sam wise care 365.

Pronašao mi je oko 3 gigabajta useless files (caxhe, logs, temp.files..) i obrisao sam.

 

Hvala!

Edited by BlackGeorge
Link to comment

nestao mi je sa mog youtube account “favorites” sa omiljenom muzikom. jedini nacin da dodjem do toga je da ukucam moje ime pod kojim se vodilo npr youtube.com/mustang i onda udjem u favorites. stari youtube je imao tu opciju da imenujes svoj kanal. 

 

 

 

sad favorites nema na mom account kad sam ulogovana. zna li neko sta se desava?

Link to comment
24 minutes ago, gone fishing said:

najelegantnije rešenje ti je da kupiš ssd od 240GB i da kloniraš win 7 na njega, imaćeš više od 120GB slobodnog prostora na brzom disku :D

- druga varijanta je reinstalacija win, što realno sve nas mrzi da radimo, jer treba posle 2 dana da se instaliraju potrebni programi :sad:

 

Hmm... odes na ninite.com i instaliras sve najosnovnije programe. Ako ti treba fotoshop, neki profesionalni programi, to je drugo pitanje, za osnovne programe i office i Win10 ti ne treba vise od 2h na ssd i to da se ne cimas previse sa drajverima.  Imas one univerzalne drajvere tipa SDI koji ti nadje sve sto ti treba, ako neces da se cimas sa  drajverima sa sajta proizvodjaca, a u sustini ti je isto.

 

Sto se tice CCleanera evo nekih alternativa

 

Link to comment

Miloše još jednom hvala za za onaj wise.

 

Doduše instalirao sam neki njegov derivat koji se zove wise care 365, ali on mi je sada u opciji "disk eraser" ( što je ekvivalent disc cleanup kod windowsa) obrisao čak 20 gigabajta smeća. :thumbup:

 

Apsolutna preporuka za ovaj programčić Wise Care 365 :thumbup:

Link to comment

Ljudi treba mi pomoć. 

Zbog cele ove COVID priče sam morao da osposobim klincu računar u sobi. 

Idealno rešenje za internet mi je bio WiFi repeater pa sam ga i iskoristio. 

I taman kad sam rešio da sam sebi čestitam krenula je muka - Wifi mu se isključuje! I neće da se konektuje. Odnosno izbaci da ne može da se konektuje na internet. 

Tačna poruka je WiFI doesnt have valid IP configuration. Kad sam ovo ukucao u Gugl imao sam šta da vidim - svuda ista muka. 

Ponovno povezivanje ne pomaže - jedino da odem na konekcije pa mu kažem da zaboravi mrežu, pa da se od početka logujem. I to nije najstrašnije, to sam progutao. Problem je što svaki drugi dan moram da resetujem onaj Repeater, pa da ga ponovo konfigurišem, pa ga tako nateram da radi. 

Pitao sam prijatelja koji se bavi mrežama, koji mi je toplo preporučio da predjem na kabl, ali mi to u ovom trenutku nije opcija. 

Znam da ovde ima dosta ljudi koji su ozbiljni kompjuteraši pa mi sad, u trenutku očaja pade na pamet da potražim savet. 

Prosto sam više popizdeo od gotovo svakodnevnog restartovanja rutera i višekratnog kuckanja lozinki i prepovezivanja.  :cry:

Link to comment

Koji repeater je u pitanju ?

Po poruci izgleda da DHCP zeza prilikom obnvljanja adrese. Pogledaj da li na ruteru imaš neka podešavanja za to, da ti adresa duže traje. 

Link to comment
Just now, braca said:

Koji repeater je u pitanju ?

Po poruci izgleda da DHCP zeza prilikom obnvljanja adrese. Pogledaj da li na ruteru imaš neka podešavanja za to, da ti adresa duže traje. 

Xiaomi Wifi repeater 2. Nemam gotovo nikakva podešavanja - prilazim mu preko XIaomi aplikacije na mobilnom

Link to comment
7 minutes ago, braca said:

Ne na repeateru, nego na ruteru, trebalo bi da imaš opcije za DHCP, nešto kao leasing time. 

heh, iz nekog razloga ne mogu da pristupim ruteru? 

Sutra ću probati da ga restartujem pa da probam ponovo  :unsure:

Link to comment

#štadatikažem, to sam šta sam fantom.gif

 

šta ti je (bilo) sa tubčetom?

 

aaa, izvini vidim sad gore... mislio sam da si se ubacila sa random pitanjem samo tako™

 

 

idem

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...