Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Kod majke imam jedan desktop kompjuter koji je trenutno bez monitora i ja bih želeo da ga povežem sa njenim tv-om da tv koristi umesto monitora.

 

Ako ga samo povežem sa hdmi kablom da li ima šanse da ga automatski prepozna kao jedini monitor ili moram da ponesem sa sobom svoj monitor da bih mogao da joj podesim da joj tv bude main display?

 

Link to comment

Ako ga povezes sa HDMI i na TV-u izaberes taj isti input (recimo, HDMI1) - pojavice se komp na TV-u. Medjutim, ako je stariji TV, mozes biti neprijatno iznenadjen niskom rezolucijom (u odnosu na savremene kompjutere). Ali, trebalo bi da radi.

Link to comment

Ja imam par headless kompjuterčića koji rade bez monitora, a kad mi nešto baš zatreba (reset, instalacija...), samo ga ubodem u tv preko hdmi i prepoznaje ga iz cuga.

To je sve u tekst modu, tako da ne znam za rezoluciju, ali prepozna ga kao prvi i jedini monitor bez ikakvog podešavanja.

 

Link to comment
On 21.4.2020. at 1:11, eye of the beholder said:

Koliko je komplikovano raditi sa tim live USB linux? Hocu li moci da se snadjem u tome?

 

Ja sam na jednom Dell-u imao prekidač s prednje strane gde se palio/gasio wifi. Pre toga sam se ubio tražeći u čemu je problem, jer mi nije palo na pamet da ima fizički switch. Baci oko da nije neka slična budalaština kod tebe.

Link to comment
On 21.4.2020. at 1:37, Indy said:

Nije komplikovano uopste, samo treba da pritisnes F12 cim se ukljuci laptop (ali odmah iza pritiska na Power ON) i on ce da izbaci Boot menu i odatle izaberi USB thumbdrive. Kad se pojavi linux desktop, onda potrazi Network Connections (obicno u cosku dole desno) ikonu i kad kliknes na to dace ti listu Wi-Fi na koje mozes da se povezes. Ako to radi, onda znaci da je sve u redu sa hardverom (a cenim da jeste, osim ako laptop nije iz "domace radinosti", tj. neko nesto budzio.)

 

Ako onda probas komandu (u Terminalu) inxi -N dace ti tacno koju wi-fi karticu tj. adapter imas, kao npr kod mene je Intel Centrino Advanced-N 6205

 

inxi.png

 

Hajde da se javim posle 100 godina.

 

Definitivno je problem u hardveru ....

Pokrenuo sam linux sa USB-a, "podigao" se i izbacio sledecu poruku...

 

IMG-20200423-021612-resize.png

Link to comment

Možda jeste problem to što je refurbished primerak.

 

Možeš pokušati opravku (ima uputstvo za servis ovde: https://topics-cdn.dell.com/pdf/inspiron-15-3567-laptop_service-manual_en-us.pdf)

 

Wi-fi adapter bi trebalo da je jedan od 4 modela ovde (ne znam kakva je situacija za nabavku sada):

 

Spoiler

wifimod.png

 

 

Mnogo lakša varijanta je da se kupi Wi-Fi USB adapter, bazični modeli su veoma jeftini (a rade posao, mada preporučujem one iz "srednje" cenovne klase. D-Link, TP-Link i sl su OK marke.) To je ovako nešto:

 

u-http-static-tp-link-com-res-images-pro

 

Link to comment

Ma naravno da neću ići u servis zbog toga, najverovatnije cu ga korstiti kao PC medija za pustanje na TV.

Ili jednostavno kupiti to sokocalo (wifi usb adapter) i koristiti normalno :)

Kad sve ostalo radi kako treba..

 

 

 

Link to comment
3 hours ago, Anonymous said:

Ma da, ja kupio neki sa TP-link sa antenom za 20 evra, ti bez antene su valjda 10, kakav servis, odraće ga.

Ja mislio on sam da pokuša, ali možda bolje ne. :)

Link to comment
8 hours ago, Indy said:

Ja mislio on sam da pokuša, ali možda bolje ne. :)

Kakvi sam, moje najvece dostignuće je menjanje memorije i hard diska na laptopu...

 

U stvari jel wifi integrisan deo na matičnoj ploči ili kao memorija, može da se "skine" i stavi novo?

Link to comment

Sorry, nisam video, čitam u dijagonali... 

 

Stvarno nije neka nauka, pogotovo što kartica nije sakrivena unutra, nego se odmah vidi i ne mora ništa drugo da se skida. Usput može i da se očisti od prašine koje sigurno ima...

 

Samo pažljivo kad skidaš konektore da ih ne iščupaš (pričam iz iskustva, ja bizgov tako sjebo thermal sensor na jednom mac miniju). 

 

Link to comment

Gledajući ova uputstva koja ste mi poslali, stvarno nedeluje teško, međutim verujem da se dosta toga može iskomplikovati + moja sposobnost da zaserem stvari, rezultira time da ću da naručum ono sokoćalo od Kineza i da vidim da li mogu da od dva loša laptopa da napravim jedan iole pristojan.

A posle kada budem imao vremena i hrabrosti da probam da prodrmam njegovu wifi karticu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...