Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Nije komplikovano uopste, samo treba da pritisnes F12 cim se ukljuci laptop (ali odmah iza pritiska na Power ON) i on ce da izbaci Boot menu i odatle izaberi USB thumbdrive. Kad se pojavi linux desktop, onda potrazi Network Connections (obicno u cosku dole desno) ikonu i kad kliknes na to dace ti listu Wi-Fi na koje mozes da se povezes. Ako to radi, onda znaci da je sve u redu sa hardverom (a cenim da jeste, osim ako laptop nije iz "domace radinosti", tj. neko nesto budzio.)

 

Ako onda probas komandu (u Terminalu) inxi -N dace ti tacno koju wi-fi karticu tj. adapter imas, kao npr kod mene je Intel Centrino Advanced-N 6205

 

inxi.png

Link to comment

kucao nesto u notepadu (ne znam zaista zasto ne u wordu, nemam objasnjenje), nekoliko puta snimao to sto radim, snimio na kraju, zatvorio.

sad otvaram, jebeni dokument je prazan. ne kapiram uopste.

 

jel ima neki tul koji moze da to rikaveruje, il da opet krenem da kucam?

Link to comment

osim ako nisi zabunom usnimio fajl na neku drugu lokaciju/folder pa ti tamo stoji original, inace ne, notepad je djubre.

 

instaliraj si Notepad++, dzabalesku je, a mnogo mocniji od obicnog, i podjednako jednostavan. 

Link to comment

ma jok, desktop mi je cist ko suza, to je jedini fajl koji postoji, i snimio sam ga milion posto jer sam ga spremao za neku konferenciju, i kao super je, tu je. onda mi palo na pamet da otvorim da jos nesto proverim, kad kurac.

gledao resenje na netu, i preporuka od strane mikrosofta je da se potrazi temp fajl na tom i tom mestu. otvorim, kad nema uopste niti jednog noutped temp fajla.

 

nista, iskucao sam opet, a ovaj cu ++ da instaliram. imam ga na firminom kompu nego sam na dva simultano kucao jer nemam ovde nikakav ekstra ekran, pa mi sve haoticno kad puno prozora pootvaram. nego sam kucao neki makro, pa kao, lakse mi u noutpedu nego u vordu.

 

kakogod, iskucao ponovo. a ovaj cu ++ sad da instaliram. super je stvarno.

Link to comment

Znam. Koristim ga na poslu, ali otkad radim houmofis iz nekog razloga je jako spor. Ali najbitniji problem je što nemam normalan monitor nego radim na lapotu. Pa sam onda ovo kuco na kućnom.

 

Skidam ++ svakako. Odličan je ako nizbogčeg a ono zbog numeracije redova. Pa sa ctrl+g odem na bilo koji red koji mi u tom momentu treba.

Edited by ToniAdams
Link to comment
On 9.4.2020. at 18:56, Skyhighatrist said:

@kud u maglu Simoviću @Frank Pembleton i ostali koji eventualno znaju:

 

jesu li npr. ovi Dubioza live streamovi live ili "live"? msm, nema šanse da su svi sinhronizovani u pravom lajvu, jel' da? snime sve, sinhronizuju, pa onda emituju taj snimak, a live je tu što ide chat dok ide stream?

 

 

kapiram da je to teško izvodljivo i u profi setapu, a kamoli preko YT?

 

Sad sam pričo sa jednom pevačcom iz onog novog Za milion godina spota, kaže da je sama sebe snimala uz matricu i video slala wtransferom a šta su oni s tim posle radili nema pojma.

 

Tako da si tu bio u pravu a i ja isto, doduše u tom spotu je to sve evidentnije.

 

 

Link to comment
2 minutes ago, notenoughreasonsforclaire said:

Kako da se otarasim natpisa "Activate Windows Go to Settings to activate Windows"?

Kupiš Windows ili instaliraš Linux.

Edited by JozoMujica
Link to comment
34 minutes ago, notenoughreasonsforclaire said:

Kako da se otarasim natpisa "Activate Windows Go to Settings to activate Windows"?

 

nadjes na torentu aktivator za windows ili poslusas JozuMujicu

Link to comment
14 hours ago, JozoMujica said:

Kupiš Windows ili instaliraš Linux.

Tu sam i ja negde ali - izgleda - iz razloga sto imam laptop koji ima Win7. 

Koja su iskustva sa upgrade-om/renewal-om antivirusa (Norton recimo) na Win7?  Da l' da uopste pokusavam ili da dignem ruke i "Kupim Windows/Linux"?

Jedan (a imam jedno 2 ili cak 3) - dakle - jedan drzim na Win7 jer (za) smeshni printer nema drajvere za Win 8/10/etc... Ovo sam proveravao milion put - nije drama... 

Pitanje je - dakle - da li moze da se upgrade-uje antivirus program na Win7 sistemu? Na kome istina ide i poruka 'Activate...' ali time bas i nisam nesto opterecen... 

 

Link to comment

Treba mi neki program ili onlajn rješenje - da mi sažvaće video ili audio i da mi to izbaci kao neki srt, sa timestampovima, bukvalno može preciznost da bude 30%, svakako ću to kasnije ručno da pregledam, peglam, prevodim, ali nebitno, samo da ne moram ručno da štimam timestampove. Može i nešto sitno da se plati, i to mi je ok, a jezik je (često loš) engleski.

 

Znači speech recognition koji udara vremenske odrednice, da kasnije može da se titluje. Kvalitet izvjedbe nebitan. 

 

Hvala unaprijed

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...