Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

9 hours ago, Milosh76 said:

Kad bi se Desktop i MyDocuments automatski instalirao u nekom folderu na D disku, reinstalacija bi bila veoma laka. Prebacivanje podataka 0, ako je mail na D ili jos bolje na exchange serveru.

Instaliras Win, sa ninite.com instaliras programe, dodas Office ako treba jos neki programcic i sve reseno za sat max

 

Ma to (Desktop i Documents) je još i podnošljivo, cut sa C i paste na D. Ja tako radim još od Viste, a i na XP-u se folder Documents lako prebacivao na D. Mail je komplikovanija stavka.

 

Disk image instalacije (C), svi podaci na D, reinstalicija mi traje 10-15 minuta doslovno.

Link to comment

Ako imas klasican mail, a ne exchange server, onda samo pst fajl izmestis na D disk i napravis putanju u Outlooku da odatle "vuce" mail i resis problem za sekund, nema uploada, importa i slicno.

 

Imidz je koristan, ali dzaba kad ti je bajata verzija windowsa i programa... Svez win je uvek bolji od imidza

Link to comment

Kako da "uvežem" dodatni ruter na postojeći sbb uređaj.

 

Naime imam standardni sbb uređaj Cisco EP 3928 nešto.. preko koga dobijam internet.

 

 

 

spacer.png

 

 

Hteo bih da "poboljšam" wifi signal u stanu, uzeo sam neki TP link ruter TL-wr840n

 

spacer.png

 

Šta tačno treba da uradim, koji kabl gde stavljam?

 

I da li ću u opšte dobiti bolji wifi sifnal?

Link to comment

Povezes LAN kablom sbb ruter i tvoj ruter, podesis tvoj tako da ti je default getway IP adresa rutera i onda se kacis preko wifi na svoj ruter, a ne na sbb.

Link to comment
5 minutes ago, Milosh76 said:

Povezes LAN kablom sbb ruter i tvoj ruter, podesis tvoj tako da ti je default getway IP adresa rutera i onda se kacis preko wifi na svoj ruter, a ne na sbb.

Kako se postavlja default getaway IP adresa?

 

Link to comment

Povezes svoj ruter za komp LAN kablom, ulogujes se na ruter i tu pogledas mrezna podesavanja

Obicno je adresa 192.168.1.1 i admin/admin ili prazno da se ulogujes. To imas u uputstvu za ruter.

Ako ti je lakse zovi SBB podrsku da ti objasne

Link to comment
On 12.6.2020. at 22:44, Kelt said:

dajte preporuku za neki VPN

 

On 13.6.2020. at 8:47, renne said:

Express, Nord

+1 za Nord koji često daje neke solidne popuste ako uzimaš na duže

 

Link to comment
1 hour ago, Skyhighatrist said:

Ako ti treba tek za svaki slučaj, da dopuniš/napuniš fon ako ti se isprazni na nekom putu i slično, imaš ih masu za ugrubo 1000 dindži (ja imam ovu).

Idem u selo gde često nestaje struje 

Muž i ja, tri telefona, laptop, miš koji se isto puni i od sutra verovatno i moj kindle :).

Telefoni su krš, baterije se brzo prazne. Laptop isto.

E, za to mi sve treba. U slučaju kad nestane struje.

Link to comment

Ne treba tebi baterija nego ovo... :D

Dizel-agregat-DG7500-6-kw-.jpg

 

Za telefone i mozes da resis problem sa baterijom, za laptop moras da nabavis odgovarajucu.

 

Nego, što idete u selo kad nosite to sve?

Link to comment

Kindle baterija traje mesecima (doslovce). Laptop ti se neće ovajditi od eksterne baterije, dakle ostaju ti samo telefoni.

Ova moja baterija je 7000 mAh, dovoljna da napunim telefon dva puta (ili dva telefona, zavisi od kapaciteta baterije u telefonu).

Baterije većeg kapaciteta (recimo 20000mAh) koštaju ~50e, sad dal' se više isplati jedna od 20k mAh ili 3 od 7k mAh ne znam...

Link to comment

Ja već godinama imam eksternu Anker bateriju od 20000mAh i ne bih je menjao ni za hektar bureka. Ne mogu da zamislim putovanja bez nje. 

 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...