Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Koristim windows 7 na laptopu. Podelio sam stari hard na dve particije. Sistemskoj "c" sam dodelio 100gb misleći da će to biti dosta. Danas, posle više od 5 godina korišćenja ostade mi samo 6,5 gb prostora. Pretpostavljam da se tu nagomilalo kojekakvog đubreta tokom instalacija/deinstalacija svega i svačega.

 

Moje pitanje je da li mogu (i kako ako može) da dobijem još prostora nazad a da ne idem na neku reinstlaciju widowsa? pokušao sam disk cleanup, počistio mi samo 300 megabajta.

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Mislim da sam delimično rešio problem ali mi ovo rešenje ne garantuje da će se problem vratiti.

 

Kucao sam "msconfig" da bi ušao u system configuration pa onda u okviru general štiklirao selectiv startup. U okviru njega sam samo čekirao load system services.

 

(Cilj mi je bio da samo podigne windows plus ono što mora...)

 

Posle toga sam restartovao komp i pojavilo se 25,5 gb prostora.

 

Na c particiji svi zajedno folderi (windows, program files, progeam files (x86), program data, users...) zauzimaju oko 55 gigabajta prostora...

 

Znači "fali" mi još nekih 20 giga. Ili mi ne fali, već to zauzima nešto što ja kao laik ne znam?

 

@ragasto koristim odavno cc cleaner i čistim svaki dan. Međutim plašim se da ako štikliram nešto u advanced da će mi obrisati/zaboraviti podešavanja u brave i chrome browseru ili neku sličnu štetu.

Edited by BlackGeorge
Link to comment
12 minutes ago, renne said:

jel imaš još jedan windows direktorijum koji je ostao posle updatea?

Ne. Samo jedan windows imam, 7 ultimate. Samo jedan windows direktorijum.

12 minutes ago, ragasto said:

Meh...CC je obično dovoljan za prvu pomoć. Jel imaš neki Adobe program? Premier, Lightroom?

 

Od najjačih programa imam filmoru 9 koja zauzima nekih 760 megabajta, gledajući program files. Na drugom mestu po "potrošnji" mi je bio acrobat reader 10 kojeg sam deinstalirao (možda mi je on oslobodio ovih 20 giga prostora?). Na trećem mestu po kapacitetu mi je Leawo blu-ray player, 189megabajta...

Edited by BlackGeorge
Link to comment
12 minutes ago, ragasto said:

A jbg. Srećno...

Kad je počeo rapidno da mi troši gigabajte na c particiji pre godinu dana od kada koristim filmoru, odmah sam provalio da mi pravi proxy video fajl, pa ga uvek brišem.

Hvala.

Edited by BlackGeorge
Link to comment

najelegantnije rešenje ti je da kupiš ssd od 240GB i da kloniraš win 7 na njega, imaćeš više od 120GB slobodnog prostora na brzom disku :D

- druga varijanta je reinstalacija win, što realno sve nas mrzi da radimo, jer treba posle 2 dana da se instaliraju potrebni programi :sad:

Edited by gone fishing
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...