Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Hardveraši, isplati li mi se na Asusovu P8Z77-V ploču da stavljam novu grafičku kartu (rendering, igre, mislio sam nešto tipa 1660) umjesto GTX660ti, ili da kad ide june nek ide i uže?
 

Link to comment
On 8.6.2020. at 20:01, 189- said:

jel koristio neko vivaldi browser. ja ga koristim par dana, deluje zanimljivo ali imam nekoliko zamerki. bar ne jede kao chrome

ja ga koristim, radi glatko, ne primećujem neke probleme. ne znam kakvi su ti zahtevi, ovaj prosto radi i kao što si rekao, ne ždere memoriju kao hrom

 

možeš da koristiš razne tuđe addonove

 

 

Link to comment

ponekad mi ne ucita tvitove, pa moram peske na tviter. onda je problem sto ja stalno koristim skrol za otvaranje i zatvaranje tabova pa ponekad onako izduzi tabove kada kliknes na granicu. isto tako npr bas za ppp sam u chromu namestio da bude na 110% zooma, ali na vivaldiju se uvek resetuje na stotku posle svakog novog otvaranja sajta. male stvarcice ali moze se izdrzati.

komp mi je vec mator pa i malcice da se ubrza ucitavanje i sve sto ide s tim mi dobro dodje.

Link to comment

za ubrzavanje kompa se stavi ssd i na njega sveža instalacija operativnog sistema i sve će da leti barem pola godine dok se ne napuni đubretom :happy:

Link to comment

Pretkorak ugradnji SSD-a i reinstalaciji sistema može biti jednostavnija i jeftinija akcija povećavanje RAM memorije. Ja sam bio na ivici totalnog remonta (SSD, jači procesor...) i onda prije toga ubacim još 4GB RAM-a na postojeća 4GB i kompjuter se preporodi. U pitanju je skromni hasvel dualkor seleron sa integrisanom grafikom, ali sada mašina leti, za moje pojmove i potrebe. Desetak tabova u Firefoxu na autorefrešu, 4-5 u Chromu, Word, Foobar, YouTube ili Kane FM u pozadini, po potrebi i neki photo editor - sve to gura bez problema na jedva preko 40 stepeni po jezgru i 60% iskorištene memorije. Uz manje usporenje,  mašina može da se koristi i sa torent daunloudovanjem u pozadini. Ranije bi sve drugo zablokiralo kada se klijent zalaufa. Takođe, igrice se lagodnije pokreću. Vjerovatno bih sa SSD-om ubrzao podizanje sistema, ali to mi ništa ne znači.

 

Uz povremeno višeslojno čišćenje (CCleaner, Malwarebytes, Avast Cleanup...), nema razloga da se mijenja ovaj Win 8.1.

Link to comment

Sa ssd-om neces prepoznati komp koliko ce ti biti brzi. Win 8.1 bi trebalo azurirati  na Win10, cisto bezbednosti radi i podrske za razne programe u buducnosti.

Link to comment

Na poslu su nam nedavno ubacili SSD i Win 10 umjesto HDD i sedmice/osmice u mašine sa i3 procesorom i 4GB RAM-a , pa sam mogao da poredim kako je u radu prije i poslije. Primijeti se da brže podiže i spušta sistem, hitrije otvara Explorer i sitne programe koje koristim, ne zapinje povremeno na YouTubu kao ranije.

 

U poređenju sa ovim kućnim taj s posla je radu sada probably brži za neki procenat, ali baš ono da mjerim štopericom na decimale. Nisam protiv napretka, nego je kod mene presudno što mi je 95% rada i zanimacije laka multimedija, a to svaki noviji seleron sa dovoljno RAM-a (što sad znam iskustveno) jede kao keks.

 

Ja sam iz škole da ne diram dok radi, a pošto osmica ima podršku još 3 godine... Plus sam ga skockao sa Classic Shell i personalizovanimn ikonicama, greota da se sve briše. Ako bih išao na SSD, to bi bilo čisto iz dosade i sa kloniranjem postojećeg sistemskog diska, ali sam čuo da to može da ne bude idealno rješenje.

Link to comment
On 5.6.2020. at 10:59, Mil@n said:

 

Probaj da obrišeš cache aplikacije i ta sranja, kontam da si reinstall već probao.

 

Moj problem je sledeći i jako me nervira. Sinoć sam reinst Win 10. Međutim, od starta imam problem da:

 

- neke instalacije neće da pokrene, izbacuje 121718_1851_FixedNSISEr1.png?w=840

 

Takođe, kada nešto hoću da raspakujem na desktop - neće. Izbacuje cant create folder.

 

Kada prebacim file u root c-a npr, instalira normalno ili kada ekstraktujem isto negde van desktopa - i to ide normalno.


Jedino što mi pada na pamet je putanja desktopa koja je možda malo zakomplikovana time što sam u procesu instalacije kao user name uneo "ime prezime" sa razmakom i ić na kraju pa je to na neki način zbunilo win u pravljenju/izvršavanju putanja. Ne znam šta drugo, to se dešava sve pola sata posle reinstalacije. 

Poenta je da me to jako nervira.. Win sam i reinstalirao jer mi je bacio plavi ekran par puta i bilo je još nekih bagova, nije win update radio pa sam se morao zezati sa registrima i nekim glupostima svaki put kada update-ujem, itd, itd. 

 

 

To (boldovano) je dokazano pravilo probleme na XP-u i od onda ne stavljam ni razmak, niti naše karaktere u korisničko ime (moguće je da je samo jedno pravilo problem). 

 

Što ne napraviš novog 'normalnog' korisnika i obrišeš potojećeg da vidiš da li je tu problem?

Link to comment

Znači ništa od XP nisu unapredili idioti. Kad bi makar rekli ljudima (ili ih prilikom instalacije sprečili da to rade) da UNICODE imena naloga ne funkcionišu. Prvo što čoveku padne na pamet kad pravi nov nalog je da stavi nečije puno ime i prezime.

 

Jel' ta armija zaposlenih radi bilo šta korisno, osim što premešta stavke u menijima sa jednog na drugo mesto?

Link to comment

Kad bi se Desktop i MyDocuments automatski instalirao u nekom folderu na D disku, reinstalacija bi bila veoma laka. Prebacivanje podataka 0, ako je mail na D ili jos bolje na exchange serveru.

Instaliras Win, sa ninite.com instaliras programe, dodas Office ako treba jos neki programcic i sve reseno za sat max

Link to comment
18 hours ago, Anonymous said:

Znači ništa od XP nisu unapredili idioti. Kad bi makar rekli ljudima (ili ih prilikom instalacije sprečili da to rade) da UNICODE imena naloga ne funkcionišu. Prvo što čoveku padne na pamet kad pravi nov nalog je da stavi nečije puno ime i prezime.

 

Jel' ta armija zaposlenih radi bilo šta korisno, osim što premešta stavke u menijima sa jednog na drugo mesto?

 

Al bukvalno sam pomislio na to kada sam upisivao ime i takođe pomislio "ipak je win 10, 2020a je godina, kontam da će da radi". I ne radi :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...