Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ima li neko preporuke oko dobrih brendova za eksterne hard diskove (portable ili desktop, svejedno)?

 

Nesto merkam WD (jer ih koristimo na poslu), ali sam otvoren da cujem i druga misljenja.

Link to comment

(S druge strane, ako $$ nije presudan, tj. ako firma plaća - LaCie Rugged je odličan; posebno ako treba da je potrabilan, a i ima USB-C što je pogodno za Mac.) 

Link to comment
1 hour ago, Indy said:

(S druge strane, ako $$ nije presudan, tj. ako firma plaća - LaCie Rugged je odličan; posebno ako treba da je potrabilan, a i ima USB-C što je pogodno za Mac.) 

 

Na zalost, privatno - tako da je i ££ bitno...

 

Moj Mac je late 2013 model, te sam jos uvek na obicnom USB-u...

1 minute ago, maharaja said:

ja wd-ove imam već mnogo godina. Sa nekim od njih sam putovao baš dosta i nisu se oštetili. A neke koristim bukvalno svakodnevno.

 

Thanks!

Link to comment

Pokvario mi se usb flash. Nađem neki program Data Recoverit wondershare sa crackom, insraliram, vrati mi kao sve fajlove, ali kao neimenovane, a imalo ih je preko 2500. I to razbacane. Nešto sam samo snimila na usb flash, a nikad nisam ni otvarala i sad kad nasumično otvorim u ovom što je vraćeno, vidim neke potpuno nepoznate. Je li sve ovo OK samo sad moram pešice kroz svaki dokument, ili ima mogućnost da kad vraća fajlove vrati ih sa originalnim imenom? Da se razumemo, presrećna sam što sam i ovo uspela, samo nije sve što je bilo na flash memoriji bilo dragoceno. Dragoceni su mi neki doc. dokumenti koje sam kucala na preko 40 strana, a još uvek nisam otkrila da li su sačuvani.

Edited by halloween
Link to comment

Beograđani, koju lokalno prisutnu firmu (idealno da ima i informativan website) preporučujete za nabavku PC opreme (laptopa) u tamou™? Idealno ako imate (dobra) iskustva sa njima...? Hvala.

Link to comment
Beograđani, koju lokalno prisutnu firmu (idealno da ima i informativan website) preporučujete za nabavku PC opreme (laptopa) u tamou[emoji769]? Idealno ako imate (dobra) iskustva sa njima...? Hvala.
BC group, plus, koliko znam, jedni od retkih koji nisu u vlasništvu braće V.
Link to comment

monitor.jpg

 

Jel mi ovo crkava monitor? Bez ikakvog povoda, nisam zakacio kabl ili bilo sta slicno, mi se pojavilo "crvenilo" sa desne strane. Posle restarta se izgubilo... U pitanju je

DELL U2312HM.

Desilo mi se par puta danas da je izgubio signal, pa kad ga u kljucim i iskljucim vrati se slika.

 

Link to comment

Posle restarta funkcionise, evo vec 20-25 minuta... mozda su kablovi..povezan je preko DVI na grafu... mozda su kablovi, a mozda monitor. Star 7 godina skoro...

Link to comment

Odradio sam dell test monitora

 

Open the monitor OSD (On Screen Display) Menu -Other Settings -Factory Reset and choose Reset All Settings. We then need to see pictures of the monitor while running the BID (Built-in Diagnostics). Doing this takes the computer, computer video card, drivers, and all cabling out of the troubleshooting.

 

* Turn the monitor off

* Disconnect all cables from the monitor except the power cord

* Looking at the monitor buttons top to bottom, press and hold buttons 1 and 4 down for two seconds

* An all Gray screen appears

* Press button 4. The screen changes to Red

*Press button 4. The screen changes to Green

* Press button 4. The screen changes to Blue

* Press button 4. The screen changes to Black

* Press button 4. The screen changes to White

* Press button 4 to exit the test.

 

If the monitor showed all of the color screens correctly, the monitor is functioning. The issue is with either the video card, cabling, or the video card driver.

 

Videcemo kako ce se ponasati... u krajnjem slucaju mozda je nesto zabagovalo, ako se pojavi menjacu kablove, pa idemo dalje :D

 

Hvala na savetu, svakako

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...