Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Bem li ga ja imao isti monitor, pojavilo se prvo posle 3 godine (taman kad je izasao iz garancije) bez tog rozila kao da je pikselizovana slika malko, bilo tako jedno 4-5 dana nestajalo, pojavljivalo se, pa posle nestalo na duze. Monitor radio jos goidnu i po, dve sasvim normalno do pred kraj 2018., a onda se pojavio tvoj slucaj i jos pride burn in i bivalo sve gore, samo na desnoj trecini monitora. Posle toga sam morao uzimati novi, a taj stoji jos od tada u kutiji :sad:

 

Inace fantazija monitor bio, ali sam posle iscitao da ih je bas mnogo otislo na tu foru. Nadam se ce te posluziit sto duze, ako se bude pojavljivalo ili ako saznas sta je ili resis da ga popravljas javi sta je bilo, ja se nisam baktao posle, samo uzeo P2419H xD

Link to comment
On 22.5.2020. at 22:45, jms_uk said:

Ima li neko preporuke oko dobrih brendova za eksterne hard diskove (portable ili desktop, svejedno)?

 

Nesto merkam WD (jer ih koristimo na poslu), ali sam otvoren da cujem i druga misljenja.

 

i ne zaboravi: ono sto imas na tom disku racunaj da nemas

 

bitne podatke bekapuj na nesto sto neces nositi sa sobom i za zaista bitne stvari na vise fizicki razdvojenih mesta,

tipa disk + backblaze ako imas mnogo podataka,

ako ih je manje dovoljan je i premium nalog za google/onedrive/dropbox, stagod volis

 

deluje skupo, ali ja se vodim sledecim: koliko $$$ mi vrede sve licne fotografije/dokumenta/itd. koje imam na diskovima. i sta bih radio ako bih ostao bez tih diskova (recimo pozar, ili neko provali u stan i pokupi svu elektroniku) i onda shvatim da cloud-bekap nije skup :)

 

inace, imam WD Elements od 3 i 4 TB i zasad rade odlicno.

Link to comment
 
i ne zaboravi: ono sto imas na tom disku racunaj da nemas
 
bitne podatke bekapuj na nesto sto neces nositi sa sobom i za zaista bitne stvari na vise fizicki razdvojenih mesta,
tipa disk + backblaze ako imas mnogo podataka,
ako ih je manje dovoljan je i premium nalog za google/onedrive/dropbox, stagod volis
 
deluje skupo, ali ja se vodim sledecim: koliko $$$ mi vrede sve licne fotografije/dokumenta/itd. koje imam na diskovima. i sta bih radio ako bih ostao bez tih diskova (recimo pozar, ili neko provali u stan i pokupi svu elektroniku) i onda shvatim da cloud-bekap nije skup [emoji4]
 
inace, imam WD Elements od 3 i 4 TB i zasad rade odlicno.

Hvala!

Taj deo nije problem - bekap bekovog bekapa, offsite, cloud etc.

Time Machine i Carbon Copy Cloner rade posao, a znam i za Backblaze.

Vise me je interesovalo licno iskustvo sa diskovima, pa da vidim sta mi se uklapa u budzet.

Trenutno merkam WD Elements i MyBook od 4 i 5 TB.


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment

Zakacim se na HBO GO kad izbaci mi pogresna lokacija. Ne radi mi ni na jednom od uredjaja.

Inace preko DNS sam menjao IP adresu ali mi HBOGO radi noramlno sve vreme. Koji je sad to vrag?

Link to comment

E, sve si mi rekao :D

 

Ja sam DNS postavio pre 2 godine da bih gledao iTV i njihove emisije o SP. Kasnije sam provalio da mi sljaka i Spotify i BBC, ali sam sa pojavom onih iptv sa Alija umanjio znacaj onoga sto mi DNS pruza. Podesavanja sam odradio iz onog tutorijala step by step, tako da nemam pojma ni sta je google dns ni kako se postavlja.

U stvari sad sam trazio kako da sve resetujem na default pa da vidim hoce mi sljakati HBO go. Nije mi jasno sta mu odjednom pravi problem - jel to do prelaska na SBB?

Link to comment
On 25.5.2020. at 16:55, jms_uk said:

Trenutno merkam WD Elements i MyBook od 4 i 5 TB.

 

Dobih danas iz ofisa dva rashodovana G Tech diska od 4TB - jedan za konsolidaciju i jedan za bekap toga (plus onda i u cloud).

 

Prethodna generacija, kad su radili sa Hitachi-jem, a ne WD-om.

Link to comment
11 hours ago, John Coltrane said:

E, sve si mi rekao :D

 

Ja sam DNS postavio pre 2 godine da bih gledao iTV i njihove emisije o SP. Kasnije sam provalio da mi sljaka i Spotify i BBC, ali sam sa pojavom onih iptv sa Alija umanjio znacaj onoga sto mi DNS pruza. Podesavanja sam odradio iz onog tutorijala step by step, tako da nemam pojma ni sta je google dns ni kako se postavlja.

U stvari sad sam trazio kako da sve resetujem na default pa da vidim hoce mi sljakati HBO go. Nije mi jasno sta mu odjednom pravi problem - jel to do prelaska na SBB?

jeste

a gugle dns je 8.8.8.8

a postavljaš ga kao što si postavljao i onaj pre

Link to comment
26 minutes ago, renne said:

jeste

a gugle dns je 8.8.8.8

a postavljaš ga kao što si postavljao i onaj pre

 

Uradio ovo, resetovao komp i dalje HBO jebe.

aada.jpg

Link to comment

Možda nije najprikladnija tema ali da pitam ovde.

 

Na Instagramu kada skrolujem listu pratioca ili osoba koje je pratim konstatno mi se ponavlja/duplira određeni broj korisnika pa nikako ne mogu da dođem do kraja liste. Odradio sam update aplikacije ali nije pomoglo, Google ne daje nikakve sugestije?

Link to comment
On 31.5.2020. at 18:52, basketas said:

Možda nije najprikladnija tema ali da pitam ovde.

 

Na Instagramu kada skrolujem listu pratioca ili osoba koje je pratim konstatno mi se ponavlja/duplira određeni broj korisnika pa nikako ne mogu da dođem do kraja liste. Odradio sam update aplikacije ali nije pomoglo, Google ne daje nikakve sugestije?

 

Probaj da obrišeš cache aplikacije i ta sranja, kontam da si reinstall već probao.

 

Moj problem je sledeći i jako me nervira. Sinoć sam reinst Win 10. Međutim, od starta imam problem da:

 

- neke instalacije neće da pokrene, izbacuje 121718_1851_FixedNSISEr1.png?w=840

 

Takođe, kada nešto hoću da raspakujem na desktop - neće. Izbacuje cant create folder.

 

Kada prebacim file u root c-a npr, instalira normalno ili kada ekstraktujem isto negde van desktopa - i to ide normalno.


Jedino što mi pada na pamet je putanja desktopa koja je možda malo zakomplikovana time što sam u procesu instalacije kao user name uneo "ime prezime" sa razmakom i ić na kraju pa je to na neki način zbunilo win u pravljenju/izvršavanju putanja. Ne znam šta drugo, to se dešava sve pola sata posle reinstalacije. 

Poenta je da me to jako nervira.. Win sam i reinstalirao jer mi je bacio plavi ekran par puta i bilo je još nekih bagova, nije win update radio pa sam se morao zezati sa registrima i nekim glupostima svaki put kada update-ujem, itd, itd. 

 

Edited by Mil@n
Link to comment

Nisam nikad korostio ovaj Skype for business, samo obični.

Dobih poziv za neki meni bitan meeting sledeće nedelje, samo da kliknem na taj invite u dogovoreno vreme i priključim se. Medjutim, setih se da mi ne radi web kamerica za desktop. Moze li to bez problema i sa iPada ili Android telefona, da ne brinem oko toga?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...