Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Treba mi jedna pomoc vezana za jedan laptop

 

U pitanju je Dell Inspiron 15 3567 sa i5 procesorom/8gb rama i nekim ssd hardom...

Naime nemam wifi na njemu. Ne kao da ne mogu da se prikacim na neki wifi nego mi izbacuje poruku

da wifi uredjaj ne postoji...

 

Sa Delovog sajt sam poskidao sve sto sam mogao i naravno procitao sam sto sam guglao i za sada nemam resenje.

 

Da li neko ima resenje ili ideju sta mi je ciniti?

iVjncH8 - Imgur.jpg

Edited by eye of the beholder
Link to comment
4 minutes ago, eye of the beholder said:

Treba mi je dna pomoc vezana ya jedan lapic

 

Verovatno na tastaturi imas FUNCTION dugme..FN oznaka...i negde na numerickoj tastaturi iznad slova, ne desno, imas znak za WIFI..probaj tako da aktiviras...

 

maxresdefault.jpg

 

FN dugme ti je desno od CTRL u donjem desnom cosku... A znak za WIFI je negde tipa F1, F2, F3... dugme

 

Edited by Milosh76
Link to comment
2 minutes ago, Milosh76 said:

 

Verovatno na tastaturi imas FUNCTION dugme..FN oznaka...i negde na numerickoj tastaturi iznad slova, ne desno, imas znak za WIFI..probaj tako da aktiviras...

Kada klikcem tu kombinaciju tastera onda mi samo iskace:

"airplane mode on"

"airplane mode off

Link to comment

Jel si siguran da imas odgovarajuce drajvere? posto je to problem ili drajvera ili to FN+F2 aktivacije samog wirelessa

 

da li je WiFi ikada radio na tom laptopu? Kad je prestalo?

Link to comment
2 minutes ago, Milosh76 said:

Jel si siguran da imas odgovarajuce drajvere? posto je to problem ili drajvera ili to FN+F2 aktivacije samog wirelessa

 

da li je WiFi ikada radio na tom laptopu? Kad je prestalo?

U tome je i problem to ne znam.

Laptop je dobijen prazan, formatiran mu je hdd

 

Link to comment

Verovatno fali wireless driver. Ako nemas LAN kabl da se povezes na Ethernet, onda uzmi Service Tag sa laptopa (obicno je na nalepnici s donje strane) i na drugom kompjuteru gde radi internet idi na Dell sajt (pa tamo na sekciju Support), pa onda u ono polje ubaci svoj Service Tag. Kad ti pronadje laptop dace spisak svih drajvera (za recimo Windows 10, to moze da se promeni ako treba). Tamo nadji Wifi adapter (ponekad ima i 2, jer su razlicite serije laptopa ponekad sa razlicitim Wifi adapterima). Downloadujes to na USB drajv, pa to onda instaliras na tvoj laptop.

 

To se neretko dogadja kada se instalira "stock" Windows na "prazan" kompjuter (on u sebi ne sadrzi sve drajvere, samo one najcesce.)

Link to comment
15 minutes ago, Indy said:

Verovatno fali wireless driver. Ako nemas LAN kabl da se povezes na Ethernet, onda uzmi Service Tag sa laptopa (obicno je na nalepnici s donje strane) i na drugom kompjuteru gde radi internet idi na Dell sajt (pa tamo na sekciju Support), pa onda u ono polje ubaci svoj Service Tag. Kad ti pronadje laptop dace spisak svih drajvera (za recimo Windows 10, to moze da se promeni ako treba). Tamo nadji Wifi adapter (ponekad ima i 2, jer su razlicite serije laptopa ponekad sa razlicitim Wifi adapterima). Downloadujes to na USB drajv, pa to onda instaliras na tvoj laptop.

 

To se neretko dogadja kada se instalira "stock" Windows na "prazan" kompjuter (on u sebi ne sadrzi sve drajvere, samo one najcesce.)

Imam LAN kabl i tako sam povezan sa internetom. Nervira me, jer nemoguce da je na ovom laptopu crko wifi.

Sa dellovog suport sajta sam poskidao sve sto sam nasao i da je vezano za wifi.

 

Jedino ovo  nisam uspeo da instaliram

"Intel-3160-3165-7260-7265-Wi-Fi-Driver_1N8MY_WIN_20.50.0.8334_A03_02.exe"

izbacuje poruku ...

 

pro set.jpg

Link to comment

Zbunjuje je jos jedna stvar

(mozda su povezane)

kada pokusavam da instaliram i

"Intel-3160-7260-3165-7265-8260-8265-Bluetooth-Driver_V14NH_WIN_20.10.0.0_A00_01.exe"

dobijam sledecu poruku.

 

bluetooth.png

 

 

A imam instaliran Win 10 (64bitni) bas iz razloga sto je postojala mogucnost da Win 7 nema drajvere za wifi

Link to comment

To je ocito pogresan Wi-Fi drajver.

 

(Ako imas pri ruci live USB linux mozes tako da proveris da li je sve u redu sa hardverom, posto noviji linux distroi obicno dolaze sa svim mogucim Wi-Fi drajverima u paketu.)

Link to comment
3 minutes ago, Indy said:

To je ocito pogresan Wi-Fi drajver.

 

(Ako imas pri ruci live USB linux mozes tako da proveris da li je sve u redu sa hardverom, posto noviji linux distroi obicno dolaze sa svim mogucim Wi-Fi drajverima u paketu.)

Koliko je komplikovano raditi sa tim live USB linux? Hocu li moci da se snadjem u tome?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...