Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

13 minutes ago, Indy said:

Ne znam šta je tačno N1, ali video skoro odsvuda može da se skine (u Firefoxu) sa ekstenzijom Video DownloadHelper.

 

Radi. A neki drugi nisu radili.

 

Hvala Indi.

Link to comment

@kud u maglu Simoviću @Frank Pembleton i ostali koji eventualno znaju:

 

jesu li npr. ovi Dubioza live streamovi live ili "live"? msm, nema šanse da su svi sinhronizovani u pravom lajvu, jel' da? snime sve, sinhronizuju, pa onda emituju taj snimak, a live je tu što ide chat dok ide stream?

 

 

kapiram da je to teško izvodljivo i u profi setapu, a kamoli preko YT?

Link to comment

Deluje i meni na oko, ali ne kapiram kako mogu da sinhronizuju osam kućnih strimova sa laptopa i web kamera...

Pa Skajp i Viber laguju kad pričaš 1 na 1, a kamoli ovo...

Link to comment

Materijal je definitivno premontiran, vidim po onim pojedinačnim "uključenjima" a za sinhronu svirku ne znam, navodno ima open sors softver ala Jamulus, pa nekako kapiram da to koriste za svirku, svako sebe kapčeruje pa se to onda montira.

 

Video sam da su bile i neke pozorišne predstave u ovom fazonu, isto domaće tako da mi pre liči na neku našu inventivnu skarabudževinu nego na neku postojeću platformu ali je odlična fora.

 

e.

ili se sinhuju na metronom, muzikanti bi to bolje mogli objasniti

 

Edited by francuski sobar
Link to comment
2 hours ago, francuski sobar said:

Materijal je definitivno premontiran, vidim po onim pojedinačnim "uključenjima" a za sinhronu svirku ne znam, navodno ima open sors softver ala Jamulus, pa nekako kapiram da to koriste za svirku, svako sebe kapčeruje pa se to onda montira.

 

Video sam da su bile i neke pozorišne predstave u ovom fazonu, isto domaće tako da mi pre liči na neku našu inventivnu skarabudževinu nego na neku postojeću platformu ali je odlična fora.

 

e.

ili se sinhuju na metronom, muzikanti bi to bolje mogli objasniti

 

Najverovatnije metronom ili puštena matrica. Jedino ne vidim da li gitarista i basista imaju in ear slušalice...

Link to comment
16 hours ago, Skyhighatrist said:

 

Čini se i da ovo sa videom može da se izvede uz pomoć Skajpa i OBS (open broadcaster software)...

Može u OBS-u kao i u VMix-u da se sve strimuje u lajvu i pri tom miksuju dolazne kamere, strimovi ili video klipovi ali mislim da ovo prekvalitetno izgleda a  da je internet prenos u bilo kom obliku u pitanju kod imput signala, mada ovo više laički razmišljam. više bih voleo da to može jerr imam nekih ideja :D

 

Evo ovde se bolje vidi varijanta kad je sve naknadno montirano, mada videćemo eno i oni najavljuju uskoro neki lajv jutjub koncert.

 

 

Link to comment

Imam problema sa zvukom u lisici. Naima pustim klip i ima zvuk medjutim posle par klipova gde automatski prebacuje odjednom nestane zvuk i jedino pomaze restart programa. Sta bi to moglo biti?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
27 minutes ago, Moća said:

Imam problema sa zvukom u lisici. Naima pustim klip i ima zvuk medjutim posle par klipova gde automatski prebacuje odjednom nestane zvuk i jedino pomaze restart programa. Sta bi to moglo biti?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

 

Skini najnoviju verziju firefoxa, za pocetak. Koji ti je Win?

Edited by Milosh76
Link to comment
1 hour ago, francuski sobar said:

više bih voleo da to može jerr imam nekih ideja

Sad mi kaže drugar da je pre par dana gledao neki intervju sa jednim od ovih iz Dubioze, gde povodom ovih lajvova kaže da su oni odavno provalili ovo što sad rade, i da inače tako održavaju probe, jer žive razbacani po ex-yu...

jebemliga, i meni lag zvuči kao nepremostiv problem, but then again, ako je lag dovoljno mali, može to da fercera...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...