Jump to content
IGNORED

Stranger Things-жал за младос’ или кад је било кул натапати косу лаком


porucnik vasic

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
On 14.7.2022. at 15:46, ivy said:

hvala @goofs 

onda 3. jos i dam sansu dok je  4. no,no..ne mogu u zivotu da stresiram zbog ekrana..stvarno...ne moram ja bas sve pogledati..

Uh to je baš greška. Treća je daleko najslabija. A četvrta verovatno najbolja do sad.

Link to comment

da apdejtujem..poceli smo 3. i skroz me je nervirala...tako da ne gledamo vise..

a ne mogu da podnesem horor i napeto...bukvalno..imala sam fizicke manifestacije stresa od gledanja serije..

tako da,toliko od mene i njih..

Link to comment

Ako je tako onda bolje ne gledaj četvrtu. Svakako je najintenzivnija i sa ubedljivo najviše horor momenata i celim tim low key omažom Frediju Kruger u.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 months later...

Posle tri duga meseca patnje, konačno su mi iz lokalne prodavnice USA hrane javili da je stigla nova pošiljka Eggova. Čim sam pročitao email odmah sam zalupio laptop i iskreno paničnim glasom rekao šefu da imam važna neodložna posla. Kako mi je samo srce poskočilo kada sam sa desetak metara video da se žute u frižideru, srećice moje!

 

Ukus OK, ništa posebno. Industrijska galeta, bilo koja domaća je bolja, o @renneovim slanim da ne pričam, ali odradio me product placement junački, crko bih da nisam probao. Naravno, ništa zagrevanje, ništa prelivi, proždrao zaleđeno direkt iz kutije u slavu Eleven.

 

20221110001.thumb.jpg.93275f83d80efe71ed053ea66c3a7df9.jpg

  • +1 2
Link to comment
  • 2 months later...

prvo disclaimer: ja slabo gledam serije, naročito one sa po više sezona, naročito ove mega popularne (Game of Thrones, Prison Break, Breaking Bad... to sam sve propustio).

 

tako da je prilično neobično da sam uzeo da gledam ovaj Stranger Things.

mislim da sam pustio zbog scene sa Metallicom i da kao vidim o čemu se radi.

i puklo me je samo tako! zbindžovao sam seriju, sve 4 sezone, za 2-3 nedelje. i još terao hanumu da mi pravi društvo :D

 

drugo: biće par spojlera, pa nek preskoči ko još nije gledao i ima problem s tim.

 

elem, zašto mislim da me je ovo dojmilo ovoliko?

- nostalgija, definitivno. scene kada igraju DigDug ili Dragon's Lair, ili kada furaju bicikle po perifiriji gradića... ja sam tu skroz bio onaj DiCaprio meme i vikao "i ja sam ovako!". inače, reference na pop-kulturu su svuda (negde jasne, negde suptilne). top mi je što Vil nosi poster Alana Turinga u školu kada pričaju o svojim herojima, a to je tako diskretno provučeno i skroz je štreberski moment :wub: 

- muzika, o da. kako su samo dobro korišćene poznate pesme, potpuno u službi radnje. i sam soundtrack, instrumentalne teme, je odličan.

- likovi, pre svega. ne sećam se da sam gledao nešto gde nije bilo lika koji je eto samo tu da uradi nešto bez ikakve pozadinske motivacije. svi likovi imaju (kompleksniju) priču iza sebe. kako su samo izgradili Stiva iz sezone u sezonu :hail: Bilijev tvist u poslednjoj njegovoj epizodi je isto sjajan. btw, sva deca kidaju u ulogama.

- humor. sem treće sezone koja je u neki trenucima na granici slapstick komedije je humor tako suptilno provučen kroz dijaloge, a odličan je. mislim da mi je omiljeni moment kada Dastin objašnjava šta znači termin demodog koji je izmislio, u sred ozbiljnih razgovora i ostali ga gledaju u neverici :D a, da. i cela numera "Neverending Story" i izbezumljene face koje gledaju u tokivokije je trenutak kada sam bukvalno pao s kreveta :D 

 

i onda oduševljen svime time sam žmureo na očigledne rupe (kratere) u radnji i nelogičnosti (tipa: gomila straža nafiluje demogorgone i ovi ništa, i onda dođe Hoper i skida ih puškom jednog po jednog; ili to kako neka deca ulaze i izlaze iz ruske tajne baze kao da je to komšijska šupa; da ne ulazimo u to odakle ruska baza u centru grada i da to niko ne primećuje; pa kako to da u 4. sezoni se ulazi u Upside-Down tako što se pada sa plafona a u prethodnim sezonama lagano bočni ulazi). prihvatio sam neka pravila tog univerzuma i samo uživao u vožnji. mada i serija ima cool samokritičnih momenata gde ovo sa ulaskom/izlazkom iz ruske baze i klinci sami komentarišu kako je besmisleno. 

 

sve ovo mislim da govori koliko su Dufer braća radila seriju s puno ljubavi.:hail: :wub:

 

build-up iz sezone u sezonu mi je ok. nemam neki prejak osećaj ponavljanja. ok, uglavnom će Eleven da se pojavi i izdere na boss čudovište negde pred kraj sezone, ali su i to uspeli da izbegnu u trećoj sezoni gde pobede tako što Džojs zatvori portal i ne bude direktna zasluga Eleven. a i u četvrtoj sezoni konačni udarac nije od strane Eleven. mada se jeste izdrala "za medalju" ponovo.

 

dakle, čekamo 5. i finalnu sezonu.

 

par zanimljivih predviđanja može da se nađe na netu:

- da će se Vecna pobediti nekom vrstom putovanja kroz vremena od strane Eleven. ima dosta hintova kroz prethodne epizode, kao što je sat u Vecninoj kući. https://www.inverse.com/entertainment/stranger-things-season-5-time-travel-theory

- da će ultimate boss biti troglavi zmaj, dakle da čak ni Vecna nije glavni. obrazloženje je D'n'D univerzum gde serija prati gradacije od prve sezone i prati D'n'D mitologiju. plus se par Vilovih crteža sa tim zmajem već pojavljivalo. https://startefacts.com/news/reddit-believes-stranger-things-will-go-full-house-of-the-dragon-mode-in-season-5_a117

 

videćemo. za sada je očivani release date za finalnu sezonu negde u prvoj polovini 2024.

Pop Corn GIF by WWE

Edited by Svarog
  • +1 4
Link to comment
On 7.2.2023. at 11:52, Svarog said:

i onda sam žmureo na očigledne rupe (kratere) u radnji i nelogičnosti 

 

ImpracticalBriefEarthworm-max-1mb.gif

 

On 7.2.2023. at 11:52, Svarog said:

- da će se Vecna pobediti nekom vrstom putovanja kroz vremena od strane Eleven. ima dosta hintova kroz prethodne epizode, kao što je sat u Vecninoj kući. https://www.inverse.com/entertainment/stranger-things-season-5-time-travel-theory

 

Jooj, šta im je sad Vecna? :D Prestao sam da gledam od treće sezone, prvi put čujem da su i njega uveli.

 

On 7.2.2023. at 11:52, Svarog said:

- da će ultimate boss biti troglavi zmaj, dakle da čak ni Vecna nije glavni. obrazloženje je D'n'D univerzum gde serija prati gradacije od prve sezone i prati D'n'D mitologiju. plus se par Vilovih crteža sa tim zmajem već pojavljivalo. 

 

Da, ta čuvena D&D gradacija: prvo se boriš sa Demogorgonom, pa sa mind flayerima, pa sa Sovjetskim savezom... mora da će Tiamat biti final boss, nema druge!

 

 

Link to comment
5 hours ago, Weenie Pooh said:

Jooj, šta im je sad Vecna? :D Prestao sam da gledam od treće sezone, prvi put čujem da su i njega uveli.

 

major spoiler alert!

Spoiler

kako stvari trenutno stoje - glavni negativac u celoj priči.

on kontroliše sve demogorgone i mind flayera.

a na sve to on je, u stvari, ljudsko biće (konkretno originalni 001 pacijent iz Hawkins Lab) kog je Eleven rknula u tu drugu dimenziju još dok je bila mala, na sličan način kako je demogorgona na kraju prve sezone raznela, al je to posle potisnula iz sećanja . :televisa-presenta:

 

  • Hvala 1
Link to comment
6 hours ago, Weenie Pooh said:

Hvala, zvuči kao da veze nema sa D&D likom istog imena.

 

Biće da sam na vreme batalio... u stvari jednu sezonu prekasno. Možda čak i dve.

 

pa ono, nije baš da nema (sad ja glumim advokata serije :D). ima nekih očiglednih sličnosti: ex-human, dark wizard, ima uticaj na više dimenzija... te štreberske i pop-culture reference dobro prave kroz čitavu seriju. mada ja nisam baš D&D neki veliki poznavalac pa možda tu ne vidim određene propuste.

 

zanimljivo da je pattern kako su uveli ime, a donekle i lika, gotovo identičan onom kako je Demogorgon se pojavio na početku. opet se u prvoj epizodi igra D&D partija u kojoj final boss bude taj i onda nešto kasnije Dastin iskoristi to kao primer da objasni moći novog stvarnog neprijatelja pa svi nastave tako da ga zovu. 

 

btw game master u četvrtoj sezoni je Edi samo zbog kog maltene vredi gledati tu sezonu :hail:

što je isto zanimljivo za diskusiju da su uspeli da izvuku seriju stvarno odličnom sezonom, nakon genijalne prve sezone pa laganog proklizavanja sa naredne dve. a uglavom serije nastave utabanom stazom u ozbiljnu lošost. 

 

 

(jbt, kontam da ste sve ove razgovore već imali na topiku i da ja sada vaskrsavam temu jer sam odlučio sa zakašnjenjem da gledam i još se oduševljavam :D )

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...