Jump to content
IGNORED

Stranger Things-жал за младос’ или кад је било кул натапати косу лаком


porucnik vasic

Recommended Posts

Uradiću nešto što nisam mislio da hoću, like, ever - pohvaliću Stranger Things, tj poslednju sezonu.

 

Kliknulo je na kraju prve epizode posle one "sjajne" smrti u prikolici. Moćna scena, dodaje dozu ozbiljnosti celoj priči. Sa obzirom da su ubistva serijska, tu je i mala doza trilera. Za divno čudo ne smeta mi što su klinci narasli, osim Majka kome je glava duplo veća /a i on sam/ u odnosu na prošlu sezonu. Atmosfera mi je u ovoj sezoni nekako posebno privlačna, možda se tripujem ali mi deluje da su uznapredovali po pitanju fotografije i kamere ili sam jednostavno više obraćao pažnju pošto me je serija ovog puta, za razliku od tri prošla ipak uvukla.

 

Od likova, najjača mi je Lukasova sestra, a i Mari koji mi je mnogo drag još od Fleabag gde je glumio radio urednika šta li, plakao sam mu tamo od smeha, smešan čovek. A dobar je i Bil metalac.

 

Vajb Gunisa je nenormalno jak, nenormalno.

 

 

 

Link to comment

I ja sam hteo da hejtujem ali moram da pohvalim. Sve je vrhunska produkcija.

 

Ono od čega sam hteo da poludim je praćenje 5 priča naizmenično iz scene u scenu. Taman se primim na Vecnu ili traženje Hopera kad me sledeća scena iseče i prebaci na one jockove iz škole koji traže nekoga kao ili Acu Devetku kako se priseća trauma u vodi. I tako 3-4 puta po epizodi. Veoma iritirajuće i nadam se da su dovoljno ukrupnili grupe da toga ne bude u preostale dve epizode.

  • +1 1
Link to comment

Ja sam seriju počeo da gledam pre mesec dana. Taman sada stižem da ulovim kraj, trenutno sam na S04/04.
Prva sezona je dobra, druga lošija, a treća teško sranje.
Četvrta uglavnom ok, mada ima stvari koje mi deluju bezveze (možda ih objasne kasnije).
 

Spoiler

Sam početak i zla 11ica koja je pobila sve redom tamo u sanatorijumu. Čemu to, kada je ona imala tu ludačku crtu? Mislim, rokala je u prvom serijalu sve redom, ali samo one koji su joj učinili neko zlo.
Zašto oni vojnici upadaju u Bajers kuću u stilu narko bandi? Ako su neka "frakcija" države, a jesu, zar nisu prvo prisluškivali kuću, osmatrali da vide koga zaista ima unutra. Nego samo uleću pa koga zateknu (i zveknu) zatekli.

 

  • +1 1
Link to comment
On 30.6.2022. at 2:09, salerokada said:


Četvrta uglavnom ok, mada ima stvari koje mi deluju bezveze (možda ih objasne kasnije).
 

  Reveal hidden contents

Sam početak i zla 11ica koja je pobila sve redom tamo u sanatorijumu. Čemu to, kada je ona imala tu ludačku crtu? Mislim, rokala je u prvom serijalu sve redom, ali samo one koji su joj učinili neko zlo.
Zašto oni vojnici upadaju u Bajers kuću u stilu narko bandi? Ako su neka "frakcija" države, a jesu, zar nisu prvo prisluškivali kuću, osmatrali da vide koga zaista ima unutra. Nego samo uleću pa koga zateknu (i zveknu) zatekli.

 


odgovor na spoiler: sacekaj kraj 😂

 

Spoiler

Nije 11

 

  • +1 1
Link to comment

Sedma traje 01:40h.
Nego

Spoiler

Zašto je prolaz gde je Vekna ubio crnca ispod vode, a tamo gde je ubio devojku gore na plafonu. Kako se prolaz u prikolici video samo kao fleka, a onaj u vodi bio lepo vidljiv kao bilo koji prolaz do sada. Štreber je ubijen na sred puta. Zar taj prolaz ne mogu da vide svi koji prolaze tim putem?
Kako Demogorgon iz Rusije nije umro kao i svi ostali kada je 11ica zatvorila prolaz u drugom serijalu? Ako je Demogorgon živ jer sve vreme postoji neki drugi prolaz kako je onda onaj pauk pobeđen kada je 11ica zatvorila prolaz u sanatorijumu?

 

Link to comment
3 hours ago, salerokada said:

Sedma traje 01:40h.
Nego

  Reveal hidden contents

Zašto je prolaz gde je Vekna ubio crnca ispod vode, a tamo gde je ubio devojku gore na plafonu. Kako se prolaz u prikolici video samo kao fleka, a onaj u vodi bio lepo vidljiv kao bilo koji prolaz do sada. Štreber je ubijen na sred puta. Zar taj prolaz ne mogu da vide svi koji prolaze tim putem?
Kako Demogorgon iz Rusije nije umro kao i svi ostali kada je 11ica zatvorila prolaz u drugom serijalu? Ako je Demogorgon živ jer sve vreme postoji neki drugi prolaz kako je onda onaj pauk pobeđen kada je 11ica zatvorila prolaz u sanatorijumu?

 

 

 

Dok su ostale trajale 1.20ish u proseku. Poslednja 2.20h, baš čudna konstalacija, mogli su napraviti 15 epizoda da su hteli. 

 

Odlična, ali odlična poslednja epizoda. Prosto mi je neverovatno da gledam istu seriju. Isti likovi, sličan da ne kažem isti zaplet, ali su digli igru 2 levela iznad na baš svakom nivou  Od priče, do glume, dok produkcija ne može biti bolja. Uboli su sa svim novim likovima. Hands down.

 

 

Link to comment

Da u zadnjoj epizodi nije bilo nekih bas gluposti, i relativno dosadnih prvih pola sata, rekao bih da je cervrta sezona maltene perfektna.

Ono sto me je izbacilo iz takta je rostiljanje u ruskom zatvoru, da bi minut nakon toga serif sa poda na kome se jos puse tela uzeo metalni mac... pa jebiga, i da smo idioti pa je previse.

Ili, potera od nacionalnog znacaja, ganja se osoba sa natprirodnim mocima, i bunker napada 15-ak specijalaca 😒. Jos je ludji izlaz za bekstvo iz tog bunkera, kao da ga je moj osmogodisnji sin osmislio.

Tih par stvari mi je solidno pokvarilo inace odlican utisak o celoj sezoni, koja je, iako nominalno 9 epizoda, poprilicno dugacka, ali lepo drzi paznju.

Valjda ce sledeca biti i poslednja, da se ne pretvore bas u "old boring things" 😁

  • +1 1
Link to comment

Pa dobro, ali dobrog scifija nikad dovoljno.

A Stranger Things  S04 je dobar scifi, mada mi vise naginje ka fantaziju sa primesama horora, pa mi je tim zalije zbog ovih propusta i gluposti, bez kojih se lagano moglo, posebno scena sa macem koja je potpuno nepotrebna, i u kontekstu price besmislena.

Link to comment

Crtice za prezentaciju:

  • Zainteresovao se zbog Đurička i spucao sve sezone u desetak dana tempirajući otključavanje zadnje dve epizode.
  • Dobra zabava.
  • Bilo kakva dublja analiza stop, alo bre, tinejdž horor retro serija! Mozak na ler i uživancija.
  • Od horornih delova najviše sam se uplašio na početku 4. sezone pri susretu sa naglo iždžikljalom Majkovom nosinom.
  • Na kraju svake epizode sam navijao da se u špici pojave Duffer Sisters, ali nisu se još odlučile za taj korak izgleda.
  • Izbor farmerki mi je malo čudan, ja ih se drugačije sećam. Bajseve odobravam.
  • Pravda za Commodore64 ili ako mora bar ZX Spectrum, nema praaaavih geek 80-tih bez njih. Dobro, dobro, znam, nisu se toliko zapatili po USA kao u Evropi.
  • Đuričko smešan, priča engleski, a tačno ga čujem kako razmišlja na srpskom. Baš mi je drago što je uspeo preko bare.
  • Teško medu na med naterati, ubiše me sa Eggos. Isti dan posle prvog prodakt plejsmenta sam zapucao u lokalnu radnju što prodaje USA hranu, ali avaj, ima još paljevina kao ja, sve prodato.
  • Registracija КЧ :thumbsup:
  • Amerikanjec na zatvorskoj uniformi :)  
  • Odlična produkcija, muzika i kasting.
  • Elev simpa. Od svih wifi pobeda zla najviše me obradovala kada je ručno-mehanički zviznula onu bulkinju rolšuom po sred face, od sada ću da se sećam da sam i ja tako tipa što mi je palio šklempe ispred zgrade.
  • Vinonica šećer vanilica. Nadao sam se do zadnje epizode da će biti neka scena sa ping pong lopticama, da je bila ja bih od sreće puko ko guma, guma.

 

Link to comment
Spoiler

Upišao sam se od smeha na random He-Man mač u dvorištu zatvora. 
 

Bezveze mi je oživljavanje Max, kad je izlomio/oslepeo bio sam u fazonu - konačno kraj u kome akcije imaju posledice. Ovo sa 11com Nekromanserom je smor težak, niko neće najebati nikad. Očajan tajming i ukrštanje scena u poslednjoj epizodi, ali to sam već kritikovao. Djuričko super i šteta što je jednu epizodu proveo celu zavezan. Produkcijski prva liga.

 

 

 

  • +1 2
Link to comment

Ovo je prava zabava za ovih letnjih 50 stepeni. 

Mora da sam trepnula , jer ne ukapirah otkud mač u rukama hrabrog šerifa, mrzelo nas je da vraćamo unazad. Valjda je morala da bude posveta  He- Menu. I sad čekamo sledeću sezonu, gde će petnaestogodišnjake da igraju odrasli.:laugh:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...