Jump to content
IGNORED

Stranger Things-жал за младос’ или кад је било кул натапати косу лаком


porucnik vasic

Recommended Posts

Morala je biti poslednja sezona, konačno su uvezali celu priču, odrasli, ljubav pobedila, itd. Podigli su iščekivanja ovim čekanjem i isporučili 4 sata akcije na kraju. Sad je sve izduvano i zaista mislim da neću moći da gledam još 16 sati ovoga sa istim krajem za godinu dve. 

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, Mos said:
  Hide contents

Upišao sam se od smeha na random He-Man mač u dvorištu zatvora. 
 

Bezveze mi je oživljavanje Max, kad je izlomio/oslepeo bio sam u fazonu - konačno kraj u kome akcije imaju posledice. Ovo sa 11com Nekromanserom je smor težak, niko neće najebati nikad. Očajan tajming i ukrštanje scena u poslednjoj epizodi, ali to sam već kritikovao. Djuričko super i šteta što je jednu epizodu proveo celu zavezan. Produkcijski prva liga.

 

 

 

 

Nije He Man, nego Konan - isti Konanov mač /mislim na Milijusovog Konana/ :fantom:

  • +1 3
Link to comment

Doterao i ja cara do duvara. Da sam morao da gledam 4 sezone sušenja zidova da bih video onu scenu sa gitarom, vredelo bi :lolol:

 

Genralno sam zadovoljan celom sezonom, ostaju jaki utisci kao i nakon prvog poluvremena, ruski deo me dosta zamara, imam utisak da su ti likovi nekako na silu uglavljeni u celu priču. Ne odgovara mi ovaj format dugačkih epizoda, ova poslednja se poprilično otegla, bolje da ih je bilo više, a da su kraće.

Mislim da klinci najbolje funkcionišu kad su svi na grupi, da i likovi i glumci imaju dobru hemiju, pa mi ovo razdvajanje priča nije baš logično. U trećoj sezoni je bila ista stvar, s tim što smo imali veliki reunion u finalu, ovde ni to. 

 

Isto mislim da je ovde trebalo da bude kraj, no kad već nije, sviđa mi se što su Dufer burazi imali zaokruženu priču od početka, pa ostaje nada i da imaju jak završetak.

 

[spoiler]

Metalac mi je mnogo dobar lik, žao mi je što ga nećemo više gledati, ali je izneo sezonu stojički (ko Bili prošlu). Scena njegovog ujaka i Hendersona je mala kidalica.

 

Ne sviđa mi se oživljavanje Maxe, mada videćemo još na šta će to da liči. Moje želje su bile da peta sezona krene nekoliko godina kasnije, a deluje da će nastavak biti odmah po završetku ove, i mogu sve pare koje imam u kasici-prasici da dam na to da će početi time kako klinci, svaki za sebe, čitaju ona pisma koja im je Max dala.

[/spoiler]

 

Ništa, čekamo finalnu sezonu, jedva čekam da vidim sisatu El i bradate klince. Tako sam i ja svoju prvu bradu pustio u leto između sedmog i osmog razreda.

Link to comment

+1 za Edija ove sezone i Bilija prošle. Najbolji su od starijih klinaca. Onaj plot sa Hendersonom i Nancy nije vodio nigde celu sezonu pa se na kraju nije desilo ništa. Muvaju ih 20 sati i eto, kazaćemo vam za 2 godine šta će biti. Sex Ed level odugovlačenja. 

 

Od klinaca Dasti sabija i bilo ga je vidno manje nego prošle sezone kad je imao ceo plot sa malom genijalkom. 

 

Nego, je l' Will zvanično gej sa krašom na Majka ili se to samo žena i ja tripujemo? :D 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Mos said:

+1 za Edija ove sezone i Bilija prošle. Najbolji su od starijih klinaca. Onaj plot sa Hendersonom i Nancy nije vodio nigde celu sezonu pa se na kraju nije desilo ništa. Muvaju ih 20 sati i eto, kazaćemo vam za 2 godine šta će biti. Sex Ed level odugovlačenja. 

 

Od klinaca Dasti sabija i bilo ga je vidno manje nego prošle sezone kad je imao ceo plot sa malom genijalkom. 

 

Nego, je l' Will zvanično gej sa krašom na Majka ili se to samo žena i ja tripujemo? :D 

 

WIll je očigledno gej, kraš ne mogu da plejsujem. Malo je pomeren mentalno, nešto su shebali tu.

 

Nije mi se dopalo par stvari, imam utisak deficita kontrole i po malo auto-pilota. Dosta stvari si mogao da call-outješ lagano, kada će se gde pojaviti ko, šta će reći.

Na primer ona situacija sa specijalcima koji ulaze u bazu, 3 minuta, mislim očigledno je da su samo stepenice,aj. pobili vojnu policiju, pobili doktore napolje, puna kontrola, i onda se napolje događa ono a njih nema deset minuta, i izlaze tačno kad treba... to je preterano, čak i za ovaj format, prosto ne ide mi uz to kako su se do sada dešavale stvari.

 

BTW, lik kosijaner iz picerije, mrzim ga intenzivno.

 

I max je trebala da umre kad joj je bilo vreme, a edi pak ne iako su ga nameštali na to, imao je više da ponudi, story wise.

 

Jako jako jeftino su se rešili onog malog psihopate, dečka od navijačice, čitavu sezonu loži raju, puca, ovo ono i onda, kratki fajt i burn... jbt. što smo toliko vremena posvetili njemu.

 

I tempo je bio loš.

 

I kako su podelili epizode.

 

I što su bili odvojeni opet.

 

Ona ćera ume turman, baš je lepo ružna, interesantan lik, recimo njen gejnes je daleko daleko bolji od Wilovog, to je priča koja je skroz cool. Will je... čudan.

 

 

 

  • +1 3
Link to comment

Jbg, Turmanova je izasla iz ormana i zna sta zeli, Will je jos uvek nesnadjen i zbunjen. Meni kod njega vise smeta sto ga uopste ne koriste kao lika za...bilo sta, osisali su ga kao dete debila i to je to, a to je klinac koji bi trebalo da najbolje poznaje svet ispod. Mogao si da ga izbacis iz cele sezone i nista se ne bi promenilo.

 

+1 za Dastija, svaka scena sa njim je malo blago, plus odlicna dinamika sa Edijem.

 

Mislim da je sve moglo malo da se krajcuje, i da bude bolje. Armija i kosarkasi, mozda nisu morali i jedni i drugi da budu deo price, istu svrhu imaju. Elini flashbackovi su mogli krace da traju, manje repetitivno, plus peripetije sa Benerom, cas nije zao, cas jeste, opet nije, a u stvari jeste. Isto i u Rusiji, cas beze, ipak ne beze, ipak pobegose, ali ne zapravo.

S druge strane, imamo 2 jake ekspozicije Vekne (koji je btw odlican negativac), jedna u sedmoj epizodi i jedna u devetoj, koje su dosta usiljene i ono, neprirodne, na nivou onoga kada big-bad-guy prica svoj plan pre nego ga sprovede u delo. Moglo je to malo bolje da se isprica.

 

Mala crnkinja mi je sve bolji lik, u trecoj sezoni je bila comic-relief, ali nekako izvestaceno za svoje godine, ove deluje prirodnije.

  • +1 1
Link to comment

Meni je odradjeno odlično to sa Willom jer upravo ne izbija oči nego pokazuje zbunjenog klinca koji shvata da se sve menja i bori se sa tim ali i dalje voli prijatelja. Baš dobro i bez da nas tuku po glavi nekom gej politikom iz 2022. godine. 
 

Džok koji smara celu seriju kao čekić iz pozadine najgluplji i najnebitniji lik. 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Nakon onakvog uvoda u narednu i valjda poslednju sezonu ja ocekujem full-on scifi krljanje od prve epizode, ne bih izdrzao jos 5 sati pravljenja uvoda za rasplet u posledjim minutama serije.

Max je nepotrebno 'sacuvana' cenim, ocekivao sam da vise njih 'padne' jer je One bas predstavljen kao ozbiljan mamojebac, ta scena gde whatshisname bodri Eleven da se bori (bori, bori) dok su svi bili vezani i Demodog zalepio zvaku serifu mi je bio buzzkill. Ako su trazili neki okidac da preokrenu pricu i gde good guys pobedjuju ovo mi je bilo, pa najsmesnije resenje. Onda je bolje bilo da ga je El ispeglala na prvu.

Uglavnom, serija je dobra zabava overall. U poslednjoj sezoni gledamo vise Dastinove devojke-genija, upoznajemo Will-ovu simpatiju i nadam se gledamo vise Anne with an E (https://m.imdb.com/title/tt5421602/)

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment

Ima još jedno ono posebno (gothic) dete iz Šikagoa, iz one nesrećne epizode druge sezone, moraće i nju da upotrebe nekako. Dufferi su se do sada pokazali kako ne ostavljaju nijedan kamen neokrenuttm, pa ili to ili će ta epizoda ostati zapisana kao težak mindfuck.

  • +1 1
Link to comment

Zašto ne pričamo više o ovoj sceni... Pure perfection, em se pesma idealno uklapa u priču, em je izvodi super cool Edi, em Dastin to proprati simpatično sa totalnim oduševljenjem, em em em... 

 

Dravo Daferi, treba imati muda za ovakvo nešto + izvesti da sve ispadne savršeno... :hail:

 

 

 

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

Ja rekoh za tu scenu gore - sama ona je vredna gledanja cele serije, tacno da je sve kombinacija nemackog humora i meksickog zapleta.

 

Sve su uboli u sred srede, i izbor pesme i izvedbu i likove, i kontekst teksta i desavanja. Vidim na netu da ljudi pricaju kako je Metallica dobila Kate Bush revival treatment, rekao bih im "prijatelju...ne blamiraj se" 

  • +1 1
Link to comment

Ako dozvoljavate malo cepidlačenja; moj dobar drug Metalika je već iskorišćen u drugoj sezoni (scena gde Bilija otac mlati i  nabija na zid, a iz zvučnika ide Four Horsemen) ; ja bi možda stavio da Edi svira npr ovo 

 

P. S. Nije da žalim ili nešto, scena je epska ovakva kakva je, samo eto, čisto da neki ne budu favorizovani u seriji :)

Link to comment

Btw, kladio bih se da je originalno napisano da Max i Edi umru kao deo grand finala sa zadnjom scenom gde bi čitali pisma. Onda je sezona pokidala i Netflix im je ponudio još jedan krug pa su napravili tu izmenu. Neke scene su bile napisano baš kao da je kraj serije, a druge su delovale ubudženo. 

  • +1 3
Link to comment
On 4.7.2022. at 13:13, Mos said:

Btw, kladio bih se da je originalno napisano da Max i Edi umru kao deo grand finala sa zadnjom scenom gde bi čitali pisma. Onda je sezona pokidala i Netflix im je ponudio još jedan krug pa su napravili tu izmenu. Neke scene su bile napisano baš kao da je kraj serije, a druge su delovale ubudženo. 


Tako deluje, da. Mislim, Max je 'sacuvana' tako sto se El remote connectovala i dodirnula je u snu.
Max mi kul karakter, ali citava sezona je bukvalno isla u tom pravcu da ce ona zavrsiti put u finalu, cak i ta pisma.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...