Jump to content
IGNORED

Stranger Things-жал за младос’ или кад је било кул натапати косу лаком


porucnik vasic

Recommended Posts

On 7.7.2022. at 11:42, Mil@n said:

Realno je jako teško izbeći kič kada sviraš metal a munje sevaju iza ali su uspeli, zato i rekoh, treba tu i hrabrosti i da se osmisli sve i izvede da ispadne dobro.

 

Zašto misliš da je bila potrebna hrabrost?

Link to comment

 

1 hour ago, copkillah said:

 

Zašto misliš da je bila potrebna hrabrost?

 

Jer je...

 

On 7.7.2022. at 11:42, Mil@n said:

...jako teško izbeći kič kada sviraš metal a munje sevaju iza ali su uspeli, zato i rekoh, treba tu i hrabrosti i da se osmisli sve i izvede da ispadne dobro.

 

+ dosta klinaca gleda seriju, nemaju blage veze ko i šta je Metallica, a serija je najkomercijalnija moguća, nije neki undergroung indy ili nešto slično gde se može očekivati da je publika spremnija na takve egzibicije a i tu vrstu muzike. Kad kažem kič, mislim na treš, nešto što potencijalno može da ispadne ofucano. Kad zamisliš njih kako pišu scenario i neko kaže "a onda Endi Munson svira metalliku master of papets na nekom krovu, a iza njega sevaju munje", to ne zvuči preterano originalno jel? Ali izvedba zato kida.

Link to comment
40 minutes ago, Mil@n said:

 

 

Jer je...

 

 

+ dosta klinaca gleda seriju, nemaju blage veze ko i šta je Metallica, a serija je najkomercijalnija moguća, nije neki undergroung indy ili nešto slično gde se može očekivati da je publika spremnija na takve egzibicije a i tu vrstu muzike. Kad kažem kič, mislim na treš, nešto što potencijalno može da ispadne ofucano. Kad zamisliš njih kako pišu scenario i neko kaže "a onda Endi Munson svira metalliku master of papets na nekom krovu, a iza njega sevaju munje", to ne zvuči preterano originalno jel? Ali izvedba zato kida.

 

Ja mislim da su oni tačno znali šta rade i da nisu mogli da pogreše, mislim da je ta scena bila bukvalno zicer na koji će svi da se nalože. Cela serija jaše na talasu nostalgije za 80im godinama, mislim da nisu izostavili bukvalno nijedan trope tog perioda, čak bih rekao da je cela treća sezona bila sprdnja na temu nostalgije za 80im (znači serija je parodirala samu sebe). Hoću da kažem, uradili su već toliko toga "hrabrijeg" pre te scene (pomenuta cela treća sezona - npr "Neverending story" scena iz treće :D), da ja tu ne vidim baš neku specijalnu hrabrost, samo su ubacili još jedan kliše iz 80ih, kosijaner sa gitarom. Klinci nisu znali ni ko je Kejt Buš pa eno je na #1 na listama :D 

  • +1 3
Link to comment

Jeste, mislim da je najmanje strasna od sve 4, i da je najzajebantskija, malo su previse odvukli na humor i parodiju, mada je meni zabavno bilo.

 

Cetvrta, s druge strane, je poprilicno zajebana.

Link to comment

hvala @goofs 

onda 3. jos i dam sansu dok je  4. no,no..ne mogu u zivotu da stresiram zbog ekrana..stvarno...ne moram ja bas sve pogledati..

Edited by ivy
Link to comment
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...