Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

12 hours ago, Indy said:

Kaže da su ovce postale agresivne (?) posle toga, ako moj Google dobro razume grečeski.

Ako ništa ono makar se u ovce razumemo u Australiji, ali nismo toliko prisni sa njima kao sheepshagging Kiwis.

images?q=tbn:ANd9GcTUKckRQiwDuQqnJ44BHqi

 

Link to comment

Evo vratih se sa Zakintosa

 

Smeštaj nam je bio u Laganasu na sreću zavučen i u tihom kraju, sem toga mi je bezveze mesto i plaža a ni englezi nisu nešto atraktivni, pa smo uzeli kola na 7 dana i obišli jedno 15-tak plaža, meni lično najlepše su bile dafni, gerakas, marathia, makris gialos i ksigia, prve dve su peščane na kojima kornjače polažu jaja, ove ostale su šljunak i kamenje...bili smo u plavim pećinama, šta znam, mislio sam da je u pitanju neki kompleks pećina ono ispadoše malo veća udubljenja u stenama, ok lepo izgleda to plavetnilo i sve to ali sam ja nešto više očekivao. Šetali smo po glavnom gradu dva dana posle podne, simpatično. Sem toga nismo nešto obilazili druga mesta, ja sam hteo da vidim Keri ali su mi saputnici bili nešto umorni, pa nismo stigli...sve u svemu jako lepo iskustvo, sem eto Laganasa sve drugo je bilo ili super ili dobro. Gazde su ispale ok pa nas nisu terali da izađemo ranije zadnji dan pošto su imali praznih soba, to je takođe bilo prijatno iznenađenje.

 

evo i par slika

 

20230918-142437.jpg

20230919-105745.jpg

20230918-111109.jpg

20230916-112715.jpg

20230921-185709.jpg

20230918-142440.jpg

20230920-145446.jpg

20230920-145543.jpg

  • +1 6
  • Wub 1
Link to comment

Ja bio do Rodosa, zadnji let AirSrbije me vratio 25.09 stvarno šteta što nema kasnijih linija jer na dan kada sam krenuo je bilo 33+ a očekuju da do kraja oktobra neće ići ispod 25-26

 

Inače je bilo poprilično puno, čak se i iznenada dopunilo sa brdo Skandinavaca, Amera i Kanađana.

  • +1 1
Link to comment

To ide sa fazama u zivotu i tipom lichnosti. Kapiram da je ziveti u nekom selu u Grchkoj za ljude od 15 do 40 kao da gledash neki spori dosadni crno beli dokumentarac. Posle se to okrene.

Link to comment
3 minutes ago, Bir Adim Öte said:

@Eleniko kako putuješ do tamo?

 

najčešće kolima, van sezone. smara me čekanje duže od 15 min na granicama. svakog dana bude brod iz kavale a 1x nedeljno iz soluna /koji bude super, kreneš oko podneva i taman stigneš da pojedeš nešto i ukrcaš se na trajekt u 21h koji u 2.30 stiže na otok/

 

u sezoni letim, što je dosta skupo ali nemam izbora.

 

 

Just now, Mel said:

To ide sa fazama u zivotu i tipom lichnosti. Kapiram da je ziveti u nekom selu u Grchkoj za ljude od 15 do 40 kao da gledash neki spori dosadni crno beli dokumentarac. Posle se to okrene.

 

jeste, upravo, s tim da je za mene dosadni crno beli dokumentarac zapravo dobar cilj u mojim godinama. nekako me prolazi volja i želja za otkrivanjem novih stvari i destinacija. ovo mi je najbliže srbiji gde imam privid nekakve egzotike i posebnosti za koju bi morao da putujem daleko. jedino mi se ide ponovo u japan ali pošto imam 2 psa, to je sada nemoguće. mislim žozi bi mogao da spakujem u avion se njena 3 kilograma ali bubi je pretežak za kabinu.

Link to comment
6 minutes ago, Eleniko said:

jeste, upravo, s tim da je za mene dosadni crno beli dokumentarac zapravo dobar cilj u mojim godinama. nekako me prolazi volja i želja za otkrivanjem novih stvari i destinacija. ovo mi je najbliže srbiji gde imam privid nekakve egzotike i posebnosti za koju bi morao da putujem daleko. jedino mi se ide ponovo u japan ali pošto imam 2 psa, to je sada nemoguće. mislim žozi bi mogao da spakujem u avion se njena 3 kilograma ali bubi je pretežak za kabinu.

 

Ja sam u fazu da zelim da zivim  u crno belom dokumentarcu doshla pre neku godinu. Kapiram da si i ti preko 40 :D

Link to comment
10 minutes ago, Mel said:

 

Ja sam u fazu da zelim da zivim  u crno belom dokumentarcu doshla pre neku godinu. Kapiram da si i ti preko 40 :D

 

 

sasvim izvesno.... :vesala2:

  • Haha 2
Link to comment

I ja razmišljam o kući na moru u nekoj skorijoj budućnosti. Za sada mi je favorit Istra. Voleo bih da je taj drugi/morski dom blizu, da mogu brzo da skoknem kad mi se ćefne i isto tako vratim ...

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 11. 10. 2023. at 16:44, Ros said:

@Eleniko daj malo informacija o tvom malom otoku. cerka mi se nesto zapalila za limnos, za sledece leto. 

kako doci? gde biti? kakvi su putevi? hladna voda ili ne? 

 

Pišem na pm, upravo sam oslobođen iz banovine.

  • Wub 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...