Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

35 minutes ago, nisam ja said:

Moj srpski je prepaid i to funkcioniše besprekorno.

makedonija e-kartica, isto kao sat.

grčki tag prepaid, radi, ali nemam uvid u stanje. Nisam razumeo grkinju baš precizno kako se logujem. 

 

Ja samo da se javim isto sa time da je grčki tak isplativ, kao i naš u makedoniji, da se izbegne gužva.

Instalirao sam MyEgnatia Pass app i tamo se registrovao sa onim papirima što sam dobio, najveći fuck mi je bio što sam zaboravio da ti je VAT broj zapravo JMBG :D

I onda tu imam pregled stanja i koliko su prolasci.

 

Jedino me nerviralo kod grka što malo malo pa neko dobije crveni x, pa idu nazad napred, izlaze i mašu tagom pod onime... ja nikada nisam imao problem.

 

Druga stvar, app je uvek na grčkom, pa trebaš na meni i da promeniš jezik, kod mene ne pamti prethodno stanje :/

Kontam da ću moći da dodam keš ako zatrebe sledeće godine... ili će naši i sa HR i sa grcima sklopiti sporazum..

 

app:

 

1.thumb.jpg.e1d66a446f09e3c0dd63981a50b7fd9e.jpg

Link to comment
15 minutes ago, Vapad said:

 

Ja samo da se javim isto sa time da je grčki tak isplativ, kao i naš u makedoniji, da se izbegne gužva.

Instalirao sam MyEgnatia Pass app i tamo se registrovao sa onim papirima što sam dobio, najveći fuck mi je bio što sam zaboravio da ti je VAT broj zapravo JMBG :D

I onda tu imam pregled stanja i koliko su prolasci.

 

Jedino me nerviralo kod grka što malo malo pa neko dobije crveni x, pa idu nazad napred, izlaze i mašu tagom pod onime... ja nikada nisam imao problem.

 

Druga stvar, app je uvek na grčkom, pa trebaš na meni i da promeniš jezik, kod mene ne pamti prethodno stanje :/

Kontam da ću moći da dodam keš ako zatrebe sledeće godine... ili će naši i sa HR i sa grcima sklopiti sporazum..

 

app:

 

1.thumb.jpg.e1d66a446f09e3c0dd63981a50b7fd9e.jpg

Gde se vat upisuje? Evo na apu mi standardno traže user i pass, od toga je nešto mail nešto registarski broj ili JMBG. 

Link to comment
2 minutes ago, nisam ja said:

A ID je neki broj što su mi dali?

 

 

Meni su uvalili neki papir u ruke tamo, mislim da je gore desno iznad forme na papiru taj ID broj, možda ali ne mora da bude da je od 12 cifara, ne mogu da nađem sada :/

 

 

EDIT:

odo do kola, mislim da je u gepeku

Edited by Vapad
Link to comment

kakve su to gužve na grčkim naplatama kada morate da vadite pass

 

nemam takvo iskustvo uopšte a imam mnogo više naplatnih rampi na putu kojim idem od vas a to je evzoni kavala 

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, Vapad said:

 

 

Meni su uvalili neki papir u ruke tamo, mislim da je gore desno iznad forme na papiru taj ID broj, možda ali ne mora da bude da je od 12 cifara, ne mogu da nađem sada :/

 

 

EDIT:

odo do kola, mislim da je u gepeku

U svakom slučaju ja sam taj papir negde šutnuo 🤓

Link to comment
10 minutes ago, Eleniko said:

kakve su to gužve na grčkim naplatama kada morate da vadite pass

 

nemam takvo iskustvo uopšte a imam mnogo više naplatnih rampi na putu kojim idem od vas a to je evzoni kavala 

 

I ja sam išao tuda, pa posle do Kastorie, bude fino gužvica na par komada, dovoljno da zacrveni na guglu i to, u sezoni naravno. Baš smo pričali devojka i ja kako je drugačiji utisak, mislim realno platio bi i ovamo za 1-2-3 minuta čekanja, sveukupno ne znam da li uštediš realnih 5-10 minuta, ali psihološki bih rekao da baš prija kada ne staneš skroz, kada nemaš kreni stani i te sve akcije, samo flow.

 

 

@nisam ja

jeste, gore desno

 

Untitled.png.8bfe2043aeeb0fceed24395743b0a63c.png

Edited by Vapad
Link to comment
57 minutes ago, Kampokei said:

Mi bili porodicno na Naksosu. Iako Kikladi nisu bas neka "decija" destinacija, bilo nam je sjajno. Ostrvo je veliko, nije preskupo (svakako jeftinije nego sto smo ocekivali), gomila lepih plaza, lepo se jede. I fantasticni zalasci sunca. Mislili smo da uzmemo rent a car, ali nije bilo potrebe posto busevi rade odlicno, a i ne mozemo bas ceo da da izbivamo van grada sa cetverogodisnjakinjom. Odseli smo u samom gradu, sto je bila dobra odluka iz vise razloga. Vreme jako prijatno, skoro da ni u jednom trenutku nije preslo 30 (ali nije bilo ni kise, osim jedne noci nesto malo). Zena me pustila na poludnevni izlet na susedni Mikonos. To su dve razlicite planete (npr. na Naksosu su na plazama najbroniji Grci, makar u ovo doba godine). Grad Mikonos je prelep, tu nema zbora, ali bas je unisten turizmom.

 

bili smo u komsiluku. mi smo bili 15 dana na milosu. posle 10 godina. cene prilicno otisle gore.

kako je bilo sa lezaljkama na naksosu? dan-dva pre nego sto cemo stici je ostrvska vlast naredila svim vlasnicima koji su cele plaze blokirali, da uklone lezaljke. sa parosa krenuo "Towel Movement". ljudi su poludeli jer nije bilo moguce staviti svoj peskir i suncobrane jer naprosto nije bilo mesta

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Ros said:

 

bili smo u komsiluku. mi smo bili 15 dana na milosu. posle 10 godina. cene prilicno otisle gore.

kako je bilo sa lezaljkama na naksosu? dan-dva pre nego sto cemo stici je ostrvska vlast naredila svim vlasnicima koji su cele plaze blokirali, da uklone lezaljke. sa parosa krenuo "Towel Movement". ljudi su poludeli jer nije bilo moguce staviti svoj peskir i suncobrane jer naprosto nije bilo mesta

 

Na Naksosu dve lezaljke i suncobran 20-25 evra, jeftinije ako je posle 16h. Ali na manjim plazama lezaljki uglavnom i nema, a na vecim je uvek bilo sasvim dovoljno prostora za peskire.

 

1 hour ago, Eleniko said:

Koliko ste plaćali smeštaj i kakav na Naksosu i Milosu 

 

Mi smo placali sobu sa balkonom 190 evra dnevno, sa doruckom. Old school i lep porodicni (u smislu family-owned) pansion u samom gradu. Naksos je veliki, pa ce onda i cena da varira znacajno, moze da se prodje i jeftinije i skuplje. Od septembra cena padnu i 40%, a trebalo bi da je i dalje dovoljno toplo.

Edited by Kampokei
  • Tužno 1
Link to comment
7 minutes ago, Kampokei said:

 

Na Naksosu dve lezaljke i suncobran 20-25 evra, jeftinije ako je posle 16h. Ali na manjim plazama lezaljki uglavnom i nema, a na vecim je uvek bilo sasvim dovoljno prostora za peskire.

 

Jel to cena sa konzumacijom u datom iznosu? Jednom sam bio prinudjen da uzmem lezaljke za taj iznos ali bilo je sa konzumacijom, vise ne znam sta smo porucili za te pare, od piva, sladoleda do klope i lubenice. to je bilo pre par godina, Trani Ammouda plaza. 5e po osobi konzumacija deluje ok mada racunam da je sledece godine sve to 10e.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...