Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

8 minutes ago, Eleniko said:

 

koji datumi i koliko ljudi, cena sad dosta zavisi od toga

 

vec sam napisao da nas je troje, od 9-19 avgusta

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Eleniko said:

kakve su cene ovog leta na tim mestima gde idete

1k 11 nocenja apartman bicfront sept

Edited by Mr.Mxyzptlk
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Ros said:

 

ja sam za ovo leto preko bookinga rezervisao hotel nekih 6km on Nauplije. uhvatio sam ponudu na Black Friday za 840€, 10 dana za nas troje bez dorucka. inace je bilo cena 1100€

Bez prevoza?

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Ros said:

 

ja sam za ovo leto preko bookinga rezervisao hotel nekih 6km on Nauplije. uhvatio sam ponudu na Black Friday za 840€, 10 dana za nas troje bez dorucka. inace je bilo cena 1100€

 

84e u avgustu za troje je sedmica na lotou. 

 

vlasnik od toga dobije negde oko  65 posto, ostatak ode na booking proviziju i porez grčkoj državi.

 

znači 55e, zapravo koji evro manje jer su ovog leta na booking i airbnb uvedene i boravišne takse ili tako neki sličan pimpek.

 

svaka čast ko može za ovu kintu da pruži uslugu, ja ne bi mogao. toliko bude soba u đevđeliji u avgustu.

 

mada negde sumnjam da je to neka bookingova zvrčka, oni često bez konsultacije sa vlasnikom /zato što niko ne čita small letters do kraja/ umeju da zviznu neke niđe veze discounte, zato ga i ne koristim.

Link to comment
1 minute ago, Tihajeza said:

Bez prevoza?

 

bez prevoza. samo smestaj. ove godine pravimo kruzno putovanje. prvo do beograda, na par dana u srbiji, pa od beograda do atine, i onda od atine do minhena

Link to comment
Just now, Eleniko said:

 

84e u avgustu za troje je sedmica na lotou. 

 

vlasnik od toga dobije negde oko  65 posto, ostatak ode na booking proviziju i porez grčkoj državi.

 

znači 55e, zapravo koji evro manje jer su ovog leta na booking i airbnb uvedene i boravišne takse ili tako neki sličan pimpek.

 

svaka čast ko može za ovu kintu da pruži uslugu, ja ne bi mogao. toliko bude soba u đevđeliji u avgustu.

 

mada negde sumnjam da je to neka bookingova zvrčka, oni često bez konsultacije sa vlasnikom /zato što niko ne čita small letters do kraja/ umeju da zviznu neke niđe veze discounte, zato ga i ne koristim.

 

mislim da ovde hotel nece biti ostecen jer je booking davao taj popust. plus, ja sam dosstigao Genius level 3 gde sam malcice privilegovan

  • +1 2
Link to comment
57 minutes ago, Strucnjak said:

Jul, beachfront Sithonija 20m do mora, apartman  (za 2+2), prirodni hlad i njihove lezaljke, 140 EUR 

 

ovako je i kod nas na ostrvu neka minimalna cena za smeštaj na plaži, odatle do 200e

  • +1 1
Link to comment

Ja sam tri puta rezervisala Grčku tako što sam na google maps trazila smestaj koji mi se svidja, nalazila to isto na mapi na Bookingu i onda viberom (na telefon koji stoji na googlu) direktno sa vlasnikom pregovarala cenu koja je manja od bookingove.

  • +1 4
Link to comment

da to moze, i nas je zvala zena tako isto, nudila 50 eur nizu cenu al ja nisam bio siguran da me ne zavrne, kad vec nije veliki popust.

 

na kraju ispala zena carica, cak nam je i kolac spremila na odlasku.

Link to comment

Naša Grkinja ni ne zna engleski, zato prosleđuje poruke ćerki koja joj prevodi, pa forvarduje odgovor... Zato prepiska malo potraje. Ova poslednja je isto bila carica, u prizemlju drži pekaru, malo malo pa deci kiflice ili kolač, takođe kad smo stigli, čekalo nas brdo vrućeg peciva u sobi.

  • Wub 1
Link to comment
25 minutes ago, Mr.Mxyzptlk said:

da to moze, i nas je zvala zena tako isto, nudila 50 eur nizu cenu al ja nisam bio siguran da me ne zavrne, kad vec nije veliki popust.

 

na kraju ispala zena carica, cak nam je i kolac spremila na odlasku.

 

ja od 2008-e svake godine sam u grckoj, najcesce preko privatnog kontakta i nisam nikad imao problem oko para. necu bas da stavim ruku u vatru za grcke domacine, ali skoro. rec je rec. istinu za volju, kad sam prvi put uplatio 50% depozit, bilo mi je malo frka, ali je sve bilo ok i tad, i kasnije :)

 

 

Link to comment

to su samo narodi skloni zavrtanju - znači srbi i bugari - paranoični da će grk da ih ispali ako bukiraju mimo platforme

 

ljudi ne znaju koliko se to rentijeru više isplati, čista ušteda 35 posto. ja sam prošle godine skidao ceo fee koji bi dao airbnb a to je preko 20 posto. ove godine to neću raditi jer mi se ne utajuje porez ponovo, nije vredno nespavanja.

Link to comment
13 minutes ago, Eleniko said:

to su samo narodi skloni zavrtanju - znači srbi i bugari - paranoični da će grk da ih ispali ako bukiraju mimo platforme

 

ljudi ne znaju koliko se to rentijeru više isplati, čista ušteda 35 posto. ja sam prošle godine skidao ceo fee koji bi dao airbnb a to je preko 20 posto. ove godine to neću raditi jer mi se ne utajuje porez ponovo, nije vredno nespavanja.

 

2020-e mi ja vlasnik na kosu rekao da se sledeci put javim njemu direktno da pregovaramo za cenu. ide preko bookinga, ali to je vise da bude bolje vidjen i lakse pronadjen

Link to comment
Just now, Ros said:

 

2020-e mi ja vlasnik na kosu rekao da se sledeci put javim njemu direktno da pregovaramo za cenu. ide preko bookinga, ali to je vise da bude bolje vidjen i lakse pronadjen

 

naravno, ja sam prošle godine bio full sold out daleko van granice kraja sezone /poslednji gosti izašli 8. oktobra iz kuće/ a da sam samo 1 booking imao direktno na airbnb, sve ostalo direktno uz bolju cenu. to itekako radi u grčkoj. svako voli cash i crne pare.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...