Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

Na bookingu sam rezervisala smeštaj ne u Grčkoj (saće da mi se skoči zavrat!) Nego u Hrvatskoj, javi mi se lik/uša da mi kaže da je rezervirano već a i druga je cijena. Ja otkažem. Sad vidim tu drugu cijenu al slobodno. Puši kurac, mislim se. A ne verujem da im se gade srpske pare. 

 

Našlo sam drugo, bolje, ljepše i starije

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

Ma jebeš to, nego jery može bookingu ovo da se kaže?  

 

Edit. Mislim javila sam se jer pričate o bookingu com

Edited by Svemir Zeka
Link to comment
29 minutes ago, Svemir Zeka said:

Na bookingu sam rezervisala smeštaj ne u Grčkoj (saće da mi se skoči zavrat!) Nego u Hrvatskoj, javi mi se lik/uša da mi kaže da je rezervirano već a i druga je cijena. Ja otkažem. Sad vidim tu drugu cijenu al slobodno. Puši kurac, mislim se. A ne verujem da im se gade srpske pare. 

 

Našlo sam drugo, bolje, ljepše i starije

 

Ja sam u skorije vreme dvaput koristila booking i u oba slučaja je moralo odmah da se plati. Znači rezervacija= odmah plaćanje.

Mislila sam da su ukinuli opciju "rezerviši pa plati kasnije"

Link to comment
5 minutes ago, Tihajeza said:

 

Ja sam u skorije vreme dvaput koristila booking i u oba slučaja je moralo odmah da se plati. Znači rezervacija= odmah plaćanje.

Mislila sam da su ukinuli opciju "rezerviši pa plati kasnije"

isto, i bas sam bio iznenadjen. 

Link to comment
14 minutes ago, Tihajeza said:

 

Ja sam u skorije vreme dvaput koristila booking i u oba slučaja je moralo odmah da se plati. Znači rezervacija= odmah plaćanje.

Mislila sam da su ukinuli opciju "rezerviši pa plati kasnije"

Nije bila stvar u plaćanju odmah (to sam ranije spominjala neki drugi slučaj), već u promeni cene i otkazivanju. Kako sme da promeni cenu nakon što neko rezerviše?

Link to comment
1 minute ago, Svemir Zeka said:

Nije bila stvar u plaćanju odmah (to sam ranije spominjala neki drugi slučaj), već u promeni cene i otkazivanju. Kako sme da promeni cenu nakon što neko rezerviše?

Pa i ne sme. Zato je i zvala da ti otkazes, a nije ona otkazala ( a sigurno ima i takva neka opcija, ali bi je kostala)

Edited by Lezilebovich
  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, Tihajeza said:

 

Ja sam u skorije vreme dvaput koristila booking i u oba slučaja je moralo odmah da se plati. Znači rezervacija= odmah plaćanje.

Mislila sam da su ukinuli opciju "rezerviši pa plati kasnije"

 

to zavisi od dosta faktora. nekad dobijes bolju cenu ako odmah platis. ali onda nema vise vrdanja. ako ne dodjes, propadose pare. mislim da cak i nije do bookinga, vec do vlasnika. 

Link to comment
7 minutes ago, Eleniko said:

Otkaz na bookingu može samo u dogovoru obe strane 

 

to zavisi sta si bukirao. ja sam recimo tri hotela u japanu, za maj mesec, bukirao sa besplatnim otkazivanjem na dan pre dolaska. 

hotel u grckoj mi je besplatno otkazivanje do 8 dana pred dolazak.

 

imao sa, sa druge strane, slucaj da sam morao otkazati hotel u austriji posle isteka roka ali tu sam morao da sa hotelom da se dogovorim i tu je hotel pristao na otkaz bez nadoknade iako nije morao

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, Ros said:

 

to zavisi sta si bukirao. ja sam recimo tri hotela u japanu, za maj mesec, bukirao sa besplatnim otkazivanjem na dan pre dolaska. 

hotel u grckoj mi je besplatno otkazivanje do 8 dana pred dolazak.

 

imao sa, sa druge strane, slucaj da sam morao otkazati hotel u austriji posle isteka roka ali tu sam morao da sa hotelom da se dogovorim i tu je hotel pristao na otkaz bez nadoknade iako nije morao

Ali si prilikom rezervacije platio? (Iako imaš pravo da otkažeš bez posledica, vrate ti pare?

Jel uopšte postoji opcija rezervisanje, a platiću kasnije?

Postojalo je nekad na bookingu ali nisam skoro primetila da to postoji.

Link to comment
10 minutes ago, Tihajeza said:

Ali si prilikom rezervacije platio? (Iako imaš pravo da otkažeš bez posledica, vrate ti pare?

Jel uopšte postoji opcija rezervisanje, a platiću kasnije?

Postojalo je nekad na bookingu ali nisam skoro primetila da to postoji.

Pa sad imam takvu rezervaciju. 

 

Mislim nije frka ni za plaćanje avansa ako je reverzibilan do nekog momenta (ono s vocapa je bilo nešto tipa do kraja maja i tu sam se zeznula)

Link to comment
24 minutes ago, Tihajeza said:

Ali si prilikom rezervacije platio? (Iako imaš pravo da otkažeš bez posledica, vrate ti pare?

Jel uopšte postoji opcija rezervisanje, a platiću kasnije?

Postojalo je nekad na bookingu ali nisam skoro primetila da to postoji.

 

nista mi nije skinuto. doduse, uvek pitaju da li hocu odmah da platim ili na licu mesta. uvek izaberem da placam na licu mesta. jednom jesam platio odmah, ali nisam izbora jer je otkazni rok bio 14 dana pre dolaska, a bukirao sam 10 dana pred dolazak.

Link to comment

Pristanak obe strane je neophodan ako je neotkaziva rezervacija. Bio sam kao rentijer u takvoj akciji prošlog leta kad mi je Slovak tražio otkaz jer nije više bilo mesta na trajektu. Izašao sam mu u susret a Booking je prihvatio konsenzualni zahtev i povukao sve troškove pa niko nije bio na gubitku.

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...