Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

Vratio sam se sa kampovanja u Grčkoj u nedelju uveče i samo da kažem ko ide autom da se u povratku čuva radara na izlazu iz tunela malo pre Skoplja. 2/2 poslednja puta kada sam tuda prolazio je bio radar.
Inače, srpski tag uglavnom fercera na makedonskom autoputu. Uglavnom jer je radio svuda osim na prvoj naplatnoj rampi kada se uđe u Makedoniju. Tu sam se srećom setio da imam nepotrošenu makedonsku karticu od pre dve godine kada su nam delili besplatno, pa sam platio njom. :)
Da znate i da vam ne naplate sa kartice odmah već npr sutra ili za dva dana.

Link to comment
On 6.6.2023. at 21:48, namenski said:

Sa meltemijem/etezijama mozes da racunas zasigurno na Egeju, ostrvima posebno: od negde maja do septembra su skoro obavezni i znaju da itekako zajebu dojam.

Baksuz, namcor, nocu ne duva, popodne se razmase, ali da ne ispadne da te plasim :) zavisi od godine, bude godina umerenih, skoro da ga i ne primetis, severac je pa na velikim vrucinama skoro da dobro dodje, rashladi, ali ima godina kad zaista nadmasi sebe, plazu recimo ucini skoro pa nemogucom, narocito ako je pescana, kad je takav nije sala ni za plovljenje, cak i sedenje u kafanskim/kafic bastama...

Tek, Egej i meltemi, dva brata rodjena, dakle - srecno i dobru godinu zelim... :) 

 

A, da: ako srece ne bude bilo, potrazi smestaj/plaze na zavetrinskoj strani ostrva, dake juznoj, jugoistocnoj, to, cak i kada mu je posebno zla godina, zna da prilicno pomogne, umanji matretman...

Jer, da je dosadan - dosadan je...

 

Doduse, k'o kosava, ima i lepsih strana: razbistri vazduh, da mu neku hladnu notu u sred leta, vidljivost i ostrina boja, obrisa na horizontu - sve u svemu pomogne da se skonta ona grcka plava boja... :) 

 

ovde kod mene je duvao od 5.avgusta do juče. dobra strana je pre svega što svaku temperaturu vazduha čini podnošljivom a loša tj najgora što ohladi more. nama je palo sa 28C krajem jula na 23C do prekjuče kad je počelo da raste i danas je na 25C. aj mogu da se kupam pre u 23 nego u 28 koji je u plicaku i svih 29, ali je suštinski problem kada se to dešava na izmaku avgusta kada ovakve promene mogu naglo da preseku i skrate sezone. prošle godine sam se kupao do novembra ali sam 2021 poslednji put ušao u vodu 16.9 jer je udarila nedelja sumanutog meltemija od 8-9 bofora koja je obustavila i brodski saobraćaj na naš otok. tad je palo sa 22 na 18 i sezona je bila ćaoske.

 

  • +1 1
Link to comment
58 minutes ago, salerokada said:

Vratio sam se sa kampovanja u Grčkoj

Jesi pisao već o ovome? Koja regija, koji kamp? Deca mala/velika/bez? Kamper/šator/prikolica/mobile-home?

 

Ja sam, izgleda, napokon ubedio familiju, kreće razmatranje za sledeće leto :)

Link to comment

ovo je bukvalno jedina situacija u realnom životu kada se povratak u srbiju može smatrati civilizacijskim napretkom. ono kad izađeš na asfalt posle tabanovaca a pre preševa, sreća sreća radost.

Link to comment

@ivy
Srbija - https://www.putevi-srbije.rs/index.php/категоризација-возила-ценовник-путарине

Ti si valjda u NS pa je za tebe 1960.00 RSD.
Ako koristiš tag onda imaš popust 6%.
Makedonija mislim da je 380 MKD tj. 6,18 EUR.
Do Sitonije je 1,8 + 0,5 EUR.
Do Igumenice je 1,8 + 10,6 (ovo drugo ako se nisam zeznuo u brojanju, tj možda je i malo manje).
Do Volosa nisam išao, ali ovde kažu da je 14,9 EUR.

  • +1 1
Link to comment

Ja sam samo jednom prošao kroz naplatnu rampu dok mi je tag bio pre-paid i tada mi je pisalo koliko je ostalo.
Na post-paid sam prešao zbog naplate kroz Makedoniju.

Link to comment

Mene su uspeli da zajebu. Prebacio se na Preševu i normalno kroz Makedoniju. Sutra stiže poruka da je tag blokiran jer racun nije plaćen. Onda dopisivanje sa Putevima i bankom. 
 

Sve u redu, izvinjavaju se. Nazad kroz Makedoniju sve ok, kao i na ulasku na autoput u Srbiji. 
 

U Vrcinu, rampa neće gore, nema dovoljno kredita na tagu. Ubeđuj se sa sendvičarkom u kućici - ne, ne tag je pripejd, nije vezan za karticu. Ja psujem Vučića sa suvozačkog mesta. Na kraju smo uplatili 2000

na tag da bismo prošli. Da se malo istresem, urlao sam u govornu postu Puteva Srbije. 
 

Posle zena zvala Puteve, pa su joj rekli da je mole da dodje tamo sa tagom da ga priključe na komp. Iz nekog razloga vratio se na pripejd u Srbiji. Valjda će biti ok, putujem u Užice u ponedeljak…

Link to comment
8 minutes ago, salerokada said:

Ja sam samo jednom prošao kroz naplatnu rampu dok mi je tag bio pre-paid i tada mi je pisalo koliko je ostalo.
Na post-paid sam prešao zbog naplate kroz Makedoniju.

Moj srpski je prepaid i to funkcioniše besprekorno.

makedonija e-kartica, isto kao sat.

grčki tag prepaid, radi, ali nemam uvid u stanje. Nisam razumeo grkinju baš precizno kako se logujem. 

Link to comment

Mi bili porodicno na Naksosu. Iako Kikladi nisu bas neka "decija" destinacija, bilo nam je sjajno. Ostrvo je veliko, nije preskupo (svakako jeftinije nego sto smo ocekivali), gomila lepih plaza, lepo se jede. I fantasticni zalasci sunca. Mislili smo da uzmemo rent a car, ali nije bilo potrebe posto busevi rade odlicno, a i ne mozemo bas ceo da da izbivamo van grada sa cetverogodisnjakinjom. Odseli smo u samom gradu, sto je bila dobra odluka iz vise razloga. Vreme jako prijatno, skoro da ni u jednom trenutku nije preslo 30 (ali nije bilo ni kise, osim jedne noci nesto malo). Zena me pustila na poludnevni izlet na susedni Mikonos. To su dve razlicite planete (npr. na Naksosu su na plazama najbroniji Grci, makar u ovo doba godine). Grad Mikonos je prelep, tu nema zbora, ali bas je unisten turizmom.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...