Jump to content
IGNORED

Better Call Saul


Ajant23

Recommended Posts

Da nije otisao u Cikago, verovatno bi prihvatio ponudu. Tih nedelju dana sa Marcom su bili podsetnik ko je on zaista i sta mu je u krvi. Chuck je ispao govnar, ali je savrseno u pravu za njega da je bio i ostao Slippin’ Jimmy. Samim tim je glupo da se (samo)zavarava. A Slippin’ Jimmy/Saul Goodman nije timski igrac u nekoj uglednoj, high-profile firmi, zato odbacivanje te prilike nije uopste nelogican potez, nego upravo u skladu sa karakterom.

 

To ako zamišljamo da u uglednim firmama ne radi nijedan Slippin' Jimmy, nijedan Saul Goodman, sve sami upstanding law-abiding professionals koji koriste plave ili zelene lightsabere. Pravi sumnjivci rade isključivo iz korejskih frizerskih salona i koriste crvene lightsabere. 

Link to comment

Medjutim, kad je uvideo da ga rodjeni brat koji mu je advokatski idol, bog, odjebao.. nema veru u njega.. bacio je i srusio sve to sto je gradio.

Jednostavno kao da je video da je sve to uzalud, dzabe, kad Chuck nema poverenja u njega i ne odobrava njegovo bavljenje advokaturom.

 

Jeste u njemu bio taj Slippin` Jimmy, ali ga je Chuck probudio i gurnuo da ponovo postane taj lik.

 

To stoji naravno da je Chuck doprineo da se on razocara i kaze" fuck y'all".

 

Ali, nije da je to sto je prethodno gradio bilo sve na posten nacin. Pravljenje one zamke sa klipanima skejterima, pa uzimanje novca u sumi od Betsy, pa pravljenje bilborda radi publiciteta. Pomogao je i Mikeu sa prolivanjem kafe po onom panduru (sto ugledni advokat koji drzi do sebe nikad ne bi uradio). Bilo mi je smesno kad je pitao Mikea "kako si znao da cu to ipak uraditi?" Sve vreme je iz njega izbijao duh Slippin' Jimmyja..

Link to comment

To ako zamišljamo da u uglednim firmama ne radi nijedan Slippin' Jimmy, nijedan Saul Goodman, sve sami upstanding law-abiding professionals koji koriste plave ili zelene lightsabere. Pravi sumnjivci rade isključivo iz korejskih frizerskih salona i koriste crvene lightsabere. 

 

Ti imas lik kakav je predstavljen u Breaking Badu. Nemas sta da zamisljas dalje..

Link to comment

Da.. pravio je onu zamku sa skejterima, ali nakon toga, kad je to proslo naopako.. cini mi se da je presekao i hteo da bude gud gaj

Cak i taj bilbord mi je vise delovao kao sredstvo da dodje do cilja i postane postenjacina (da se tako izreklamira i dodje do nekog slucaja kad su ga ovi veliki pokopali i zajebali)

To sto je pomogao Mikeu mi bas lici na nekog dobricu koji je hteo da ucini uslugu tipu koji je izgubio sina, kojeg su ubili prljavi panduri.

Link to comment

Ne da je presekao nego se vratio pošto ga je Tuco pustio i počeo da pregovara da spase i ona dva kretena. A za bilbord je bratu krio novine i posle se izvinjavao i objašnjavao da je one-time thing u pitanju. A Mikeu je morao da pomogne zato što znamo da sarađuju u BB, neće valjda da ga odjebe.

 

U svakom slučaju, drago mi je što je najzad odustao od Good Guy Jimmy persone koja mu nikako nije stajala, i što bar fall from grace nije razvlačen tri godine nego je sve obavljeno u dve epizode. Komotno smo mogli da ni ne gledamo ovu prvu sezonu, nego da počnemo od druge i da pratimo kako kreće da mulja.

Link to comment

Da.. pravio je onu zamku sa skejterima, ali nakon toga, kad je to proslo naopako.. cini mi se da je presekao i hteo da bude gud gaj

 

Cak i taj bilbord mi je vise delovao kao sredstvo da dodje do cilja i postane postenjacina (da se tako izreklamira i dodje do nekog slucaja kad su ga ovi veliki pokopali i zajebali)

 

To sto je pomogao Mikeu mi bas lici na nekog dobricu koji je hteo da ucini uslugu tipu koji je izgubio sina, kojeg su ubili prljavi panduri.

 

Bilbord je narucio da bi dobio publicitet, ali se i tu radilo o obmani (kopiranje loga HHM-a), zato je pokusao da sakrije novine od Chucka.

 

A nije on znao da je Mike izgubio sina, pa da mu je pomogao iz sazaljenja. Prosto, on je tip advokata koji ce uciniti sve (pa i nedozvoljeno) da izvuce klijenta..

Link to comment

Kako nije?

Zar nisu bas tada pricali o tome, kad su dosli oni panduri iz Fili i krenuli pricu od pocetka
Videla se promena na njegovom licu kada je saznao to.. i tada se shvatilo da ce ipak uraditi foru sa kafom

Link to comment

Da.. pravio je onu zamku sa skejterima, ali nakon toga, kad je to proslo naopako.. cini mi se da je presekao i hteo da bude gud gaj

 

Cak i taj bilbord mi je vise delovao kao sredstvo da dodje do cilja i postane postenjacina (da se tako izreklamira i dodje do nekog slucaja kad su ga ovi veliki pokopali i zajebali)

 

To sto je pomogao Mikeu mi bas lici na nekog dobricu koji je hteo da ucini uslugu tipu koji je izgubio sina, kojeg su ubili prljavi panduri.

 

Zaboravljas da je on za Majkovog sina tek posle saznao.

 

EDIT: ja se nesto secam da mu je majk tek posle u kolima to rekao.

Edited by *edited by mod
Link to comment

Zaboravljas da je on za Majkovog sina tek posle saznao.

 

EDIT: ja se nesto secam da mu je majk tek posle u kolima to rekao.

Mislim da je saznao dok su bili u stanici

 

Dosla su ona 2 detektiva, Majk ga je pozvao, usli su u sobu, Jimmy nije imao pojma o cemu se radi i rekao je, "Ok gospodo, pocnimo ispocetka, od prve stranice" i onda su oni ispricali ceo dogadjaj, da je Majkov sin bio policajac (drugi dobacuje "i to dobar policajac") da je jednog dana otisao na teren sa partnerom i jos jednim kolegom, da su upali u zamku i da je poginuo pod ne bas razjasnjenim okolnostima.

U tom trenutku imamo kadar na Jimmya, koji slaze fucked up facu, i baca pogled ka Majku.. i tada nama gledaocima biva jasno da ce pristati da polije detektiva kafom

 

meni je to u secanju

Edited by Have_Fun
Link to comment

Meni je izgledalo da ga je Chuck malo gurnuo ka tome da bude Slippin` Jimmy.

 

Jeste u njemu bio taj Slippin` Jimmy, ali ga je Chuck probudio i gurnuo da ponovo postane taj lik.

+1000

 

Da.. pravio je onu zamku sa skejterima, ali nakon toga, kad je to proslo naopako.. cini mi se da je presekao i hteo da bude gud gaj

 

Cak i taj bilbord mi je vise delovao kao sredstvo da dodje do cilja i postane postenjacina (da se tako izreklamira i dodje do nekog slucaja kad su ga ovi veliki pokopali i zajebali)

 

Ja nisam imala utisak da je ikada išta stvarno presekao, do sada.

 

On je non-stop bio muvator ali nije psihopata/ultimativno loš čovek/ništa slično (o tome smo raspravljali u nekom trenutku na 5 strana pa ne bih opet :D) + je i simpatičan. Stalno je nešto i muvao a i probao i pošteno ili barem polu-pošteno.

Bilbordom je hteo da sebi nabaci reklamu + da malo zajebava HMMovce.

Uzeo je mito od onih u šumi ali je kasnije nakon cele one zavrzlame uredno vratio njihove pare jer bi inače plavuša najebala (da ona nije bila u problemu nisam sigurna šta bi bilo).

A Majku jeste pomogao da ukrade svesku kad je shvatio o čemu se radi (koliko se ja sećam Majk mu je kasnije u kolima ispričao dodatno neke detalje, ali već u stanici mu je bila jasna suština).

Link to comment

Meni je izgledalo da ga je Chuck malo gurnuo ka tome da bude Slippin` Jimmy.

 

 

naravno. chuck ne zeli jimmyja u hmm zato sto je seljo i ima diplomu iz americke samoe i nije fensi i ugladjen, ne zato sto je slippin'. i zato sto je bilo ok dok je chuck njemu pomagao, izvlacio ga iz govana, nasao mu posao u kopirnici, pomagao mu oko testamenata, ali nije ok da jimmy koji je bio crna ovca u familiji odjednom ima isti posao kao chuck. to njega muci a ne sto je jimmy sklon muvanju, samo to ne sme da kaze jer je to poraz za njega.  

Link to comment
  • 7 months later...

Malo su preterali da bi se tek tako lako mogao stvoriti razdor između Saula i Dar Adala.

 

Nadam se da će se Quin izvući, ova poslednja scena me je zabrinula, kako gubi svest kraj kanti za smeće...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...