Jump to content
IGNORED

Better Call Saul


Ajant23

Recommended Posts

Meni deluje da je prilično očigledno šta su pričali - Howard nije ništa imao protiv Saula, samo je radio šta mu Chuck kaže, i tek u ovoj epizodi mu je dosadilo da čuva porodične tajne slaboumnog starijeg partnera. Rekao je Kim u nadi da će ona to da otkrije Saulu (što se nije desilo) i tako sa sebe skine suvišnu odgovornost.

Link to comment

Upravo tako. Howard je korporativni vojni, covek resen da napreduje i slusa sta mu se kaze. Jebe se njemu za Dzimija onoliko, na kraju mu je samo dopizdelo da on bude negativac.

Link to comment

Meni deluje da je prilično očigledno šta su pričali - Howard nije ništa imao protiv Saula, samo je radio šta mu Chuck kaže, i tek u ovoj epizodi mu je dosadilo da čuva porodične tajne slaboumnog starijeg partnera. Rekao je Kim u nadi da će ona to da otkrije Saulu (što se nije desilo) i tako sa sebe skine suvišnu odgovornost.

 

pa da.

 

plus bi bilo zanimljivije da nisu prikazali čaka kako uzima telefon, mislim odmah je bilo jasno koga je zvao i zašto. dobro, ne odmah, ali posle sledeće scene.

Link to comment

pa da.

 

plus bi bilo zanimljivije da nisu prikazali čaka kako uzima telefon, mislim odmah je bilo jasno koga je zvao i zašto. dobro, ne odmah, ali posle sledeće scene.

 

Meni je to bilo super. Jer su svi pomislili da je dobri Cak zvao i zrtvovao se kako bi zakazao sastanak i pomogao Dzimiju.

Link to comment

Meni je to bilo super. Jer su svi pomislili da je dobri Cak zvao i zrtvovao se kako bi zakazao sastanak i pomogao Dzimiju.

 

Definitivno ne razmišljamo isto :D

Link to comment

Zanimljivo je pitanje da li je Čak u pravu? Džimi/Saul jeste opasan kao što će se ispostaviti kasnije, sad, da li je to self-fulfilling prophecy  ili bi se ionako desilo? :) Btw, odličan Majk, niko da ga pomene.

Link to comment

Zanimljivo je pitanje da li je Čak u pravu? Džimi/Saul jeste opasan kao što će se ispostaviti kasnije, sad, da li je to self-fulfilling prophecy  ili bi se ionako desilo? :) Btw, odličan Majk, niko da ga pomene.

 

Mislim da nije, vidi se po njegovoj iskrenoj reakciji. Dobar si ti Dzimi ali samo dok si u kopirnici i dok ti ili neko drugi ne moze da te smatra meni ravnim. Na stranu to sto Dzimi nikad ne bi mogao da dodje ni na 10% od Cakove karijere i to sto Dzimi ima onlajn Megatrend kurs dok je Cak verovatno zavrsio Yale. Samo to sto bi bio advokat u istoj firmi je dovoljno uzasno za Caka.

 

Edit: Pisao ja o Majku u spoileru. 

Edited by *edited by mod
Link to comment

Pa ne znam, zar nije moguće da je u isto vreme samoljubivi uobraženi govnar ali da je ispravno i pročitao brata?

 

Mada ako gledamo realno, Chuck žestoko precenjuje čojstvo & junaštvo potrebno da bi se čovek bavio njegovom plemenitom profesijom. Možda je do mentalnog poremećaja od kog pati, ali on izgleda živi u nekoj fantaziji gde pravnici svoj posao ne gledaju samo kao posao nego kao neko uverenje, kao pravedničku borbu za vladavinu reda & zakona koje su dostojni samo najpošteniji? To mi ne zvuči kao čovek koji se 30 godina bavio tim poslom.

Link to comment

Jesam gledao jutros bunovan ali koliko se secam glavni Cakov argument je bio da ce Slippin Jimmy uniziti casnu i postovanu profesiju advokata samim tim sto ce se istom baviti? 

Link to comment

Jesam gledao jutros bunovan ali koliko se secam glavni Cakov argument je bio da ce Slippin Jimmy uniziti casnu i postovanu profesiju advokata samim tim sto ce se istom baviti? 

bas to

 

i nije mu ravan da radi u firmi s` njim.. jer.. online

 

uzasan brat i covek

 

a bio mi je simpatican tip tokom cele sezone

 

fuj!

Link to comment

Pa ne znam, zar nije moguće da je u isto vreme samoljubivi uobraženi govnar ali da je ispravno i pročitao brata?

 

Mada ako gledamo realno, Chuck žestoko precenjuje čojstvo & junaštvo potrebno da bi se čovek bavio njegovom plemenitom profesijom. Možda je do mentalnog poremećaja od kog pati, ali on izgleda živi u nekoj fantaziji gde pravnici svoj posao ne gledaju samo kao posao nego kao neko uverenje, kao pravedničku borbu za vladavinu reda & zakona koje su dostojni samo najpošteniji? To mi ne zvuči kao čovek koji se 30 godina bavio tim poslom.

 

Sasvim je moguće, tim pre što nikad nije detaljnije prikazan Džimijev raniji život i koliko puta je zavrnuo brata i/ili porodicu, moguće da ima dovoljno razloga da misli da "vuk dlaku menja...". :)

Link to comment

i da jeste pročitao brata ispao je seronja

 

no, mene uopšte nije iznenadilo, pošto je bila ona epizoda gde je prikazan Jimmi dok je još raznosio poštu pa sav srećan pokazao bratu svoju svežestečenu diplomu, a ovaj mrtav ladan "a šta je to", Jimmi srećan "pa moja diploma, zar nisi srećan, zar nisi ponosan na mene?!" a Chuck "pa ono... hm...mislim, da da :kiseli_usiljeni_kez: naravno da jesam"

 

ali nisam provalila koga je zvao telefonom (mada se jesam čudila šta li je toliko bitno kad je rešio da uzme tu đavolsku spravu u ruke)

 

 

a Majk je bio i ostao faca :D

Link to comment

sto se tice Majka, meni je hajlajt BB-a bio on i Krenston kada vice badass stvari, nije mi bilo kul kada on pokusa nesto fizicki da uradi i ispadne opasan, zato mi je smesna serija Suits, oni advokati kao svi odreda da su neki Bruklin geto likovi I'm gonna this and that ono jako su glasni i opasni tipa ostavices zube na patosu a ono svi u seriji advokati, da ga ocese pogresno ono parnica. mala digresija, elem, najjaca scena u celoj seriji je kad Majk spasava onog korejca pa poubija onu gomilu ljudi i onog poslednjeg kroz zid i onda Majk sa svojim genijalnim ,,Chow, you have something you want to tell me?'' :D

Link to comment

Preglupa mi je ona scena, kada udara laprdavog kolegu iz obezbedjenja, a onaj treci gramada pocne da bezi (kao iz nekog jeftinog skeca, samo fali smeh publike u pozadini)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...