Jump to content
IGNORED

Better Call Saul


Ajant23

Recommended Posts

A vidiš, promaklo mi je to mazanje limunovim sokom. Nepogrešiv plan znači, sprečilo bi ga samo da Ned Flanders opere ruke pre nego što odnese pare dole, ali šanse za tako nešto su sigurno astronomski male...

 

Time Crisis objasnio. a i najjace da bi ovaj isao da pere ruke u trenutku kada je pomislio da su se deca igrala sa milionima. Jednako realno je bilo da Maud Flanders opere ruke pre nego sto se popne gore na sprat da proveri otkud Dzimi zna za lokaciju para.

 

Elem ja dodjoh da kazem amen i aleluja zbog konacnog izbacivanja Ketlemanovih iz price. pola epizode sam se nervirao jer sam bio ubedjen da ce cela sezona da se vrti oko toga kako je Dzimi uzeo da ih brani jer mora i kako ce onda u velikom finalu povratnik Cak da nadje rupu u zakonu i oslobodi ludake. Srecom pa se to nije desilo.

Link to comment

E, nemoj sad da me vučeš za realizam, nisam hteo mnogo da gnjavim oko te glupave Robin Hud akcije povraćaja para jer je savršeno nebitna, ali glupava je žestoko.

Jel' realno da Ned Flanders svojim opoganjenim rukama pipa samo i isključivo štek? Ili je možda mogao da pre spavanja još poseti i kupatilo, šupu, tavan, i spavaću sobu, pa da Mike celu noć baza okolo i ne nađe ništa?

Jel' realno da, makar bili najveći idioti na svetu, pare opet gurnu ispod sudopere iako su bežali iz kuće u strahu da će neko da upadne i pokrade ih? Ili je realnije da ih odnesu bukvalno bilo gde drugde i sakriju - safety deposit box ili rupa u pustinji, svejedno?

 

Jel' realno da Saul pretpostavi da će plea deal da važi i bez para, tj. da neće biti odbačen momentalno čim pare budu anonimno vraćene? Jel' realno da dobiješ 16 meseci zatvora ako ukradeš milione dolara i predaš se tek pošto je očigledno da nemaš kuda? Jel' realno da policija još nijednom nije pretresla casa de Flanders?

Link to comment

Ti si to kanda gledao na FFW. Majk je prvo naprskao pare, postavio u deciju igracku i onda pojeo kilo jabuka dok nije Ned izasao, nasao pare, ostavio zenu da odrzi pridiku deci a on odmah otrcao na sprat. Zato je Majk i odmah usao u tu prostoriju a nije bazao od podruma do krova. A ispipao je Ned i zid i kvaku i toalet papir i prekidac za svetlo ali to nema neki preterani uticaj na akciju.

 

Za safety deposit box jbg suvise su glupi i preplaseni da bi svoje nepostojece pare ubacili u zvanicnu institiuciju, makar i inkognito. A sto se zakopavanja para u pustinji tice mislim da su to izbacili kao mogucnost jer bi pao internet zbog poredjenja sa BBom.

 

Tuzilac nema pojima sta se desava u medjuvremenu. Ne zna da je plavusa dobila otkaz i da su ovi uzeli Dzimija, nema nikakvog rocista niti nacina na koji bi on to mogao da sazna, iz njegove perspektive on je dao svoj najbolji deal i sada ceka 2-5-10 dana da se to prihvati ili ne. I onda kada se pare pojave na stolu, a nesto kasnije i plavusa sa dvoje skrusenih klijenata on nema sta vise da razmislja ili ispituje.

 

Doduse za pretresanje gajbe si sasvim u pravu. dok to da li je 16 meseci realno, kao sto rece plavusa "Jbg, takva je politicka atmosfera"

Link to comment

Ako je bukvalno video u koju je sobu kreten otišao sa parama, onda je tu sprej nepotrebna seksifikacija. Šta bi radio da nije spreja, krenuo da čupa zidove i podove ili bi prvo pogledao na jedino mesto gde su mogli da uglave gomilu para?

 

Da su glupi - glupi su, ali postoje valjda nekakve razumne granice. Šta bi uradili da se Saul u poslednji čas predomislio i vratio im pare, gurnuli ih još jednom na isto mesto po principu treća-sreća? :D

 

Kad se tužiocu volšebno pojave pare na stolu, on nema apsolutno nikakvu obavezu da održi neopisivo dobru ponudu koju je kretenima dao. Kad dođu skrušeni, samo kaže "I am altering the deal, pray I don't alter it any further." Saula valjda ne zanima šta će biti sa Princezom i Vukijem, ali onda nije učinio nikakvu uslugu plavuši.

Link to comment

Pa nisu se pare pojavile volsebno i anonimno u njegovom sanducetu. nije direktno prikazano ali razumno je pretpostaviti da nije došao Iron mike i pljusnuo pare na sto tužioca već je odneo plavuši koja je to predala kao znak prihvacenog deal-a. jer čim je on ponudjen ima neki zapis o tome izmedju advokata i tužioca. jer bi u suprotnom tužilac mogao da ide unaokolo i obećava uslovne kazne za sve žive ako priznaju pa onda kada priznaju kaže jbg i am altering the deal.

 

A Naravno da ga zabole za Flanderse. on to radi da bi plavuši pomogao da izadje iz cornfield-a i da postane partner za 2 umesto za 10 godina. meni deluje da nema nje u jednacini da bi ih saul muzao do kraja sudjenja iako bi znao kako će sve da se završi.

Link to comment

Prilično sam siguran da plavuša ne bi smela da uzme pare od Majka i odnese ih u policiju uz tvrdnju da su njeni klijenti dali. Tako na "dođem ti" sa klijentom posluje Saul, ali ne i ozbiljna firma - ona ne sme da dozvoli da bude bilo koako inkriminisana. Zamisli da se ispostavi da Flandersovi ipak odbiju da priznaju, hoće plavuša da objašnjava odakle joj pare i priča o limunovom soku? Nekako anonimno su dostavljene sigurno.

 

Za altering the deal se zajebavam, ali takve nagodbe sa optuženima su validne tek kad neko potpiše priznanje. Dokazni materijal koji pre toga padne s neba je samo dokazni materijal, ničim ne obavezuje tužilaštvo da kretenima izlazi u susret.

Link to comment

Ovo je baš sad cepidlačenje. Ako bi krenuli da analiziramo pod mikroskopom svaki detalj iz BB, došli bi lako do zaključka da je serija nerealna sprdnja već od samog početka. :) Kao i većina TV serija uostalom.

 

Ali kako nemam pametnijeg posla... :p

 

Ako je bukvalno video u koju je sobu kreten otišao sa parama, onda je tu sprej nepotrebna seksifikacija. Šta bi radio da nije spreja, krenuo da čupa zidove i podove ili bi prvo pogledao na jedino mesto gde su mogli da uglave gomilu para?

 

Da su glupi - glupi su, ali postoje valjda nekakve razumne granice. Šta bi uradili da se Saul u poslednji čas predomislio i vratio im pare, gurnuli ih još jednom na isto mesto po principu treća-sreća? :D

 

Kad se tužiocu volšebno pojave pare na stolu, on nema apsolutno nikakvu obavezu da održi neopisivo dobru ponudu koju je kretenima dao. Kad dođu skrušeni, samo kaže "I am altering the deal, pray I don't alter it any further." Saula valjda ne zanima šta će biti sa Princezom i Vukijem, ali onda nije učinio nikakvu uslugu plavuši.

 

A kako znaš da je to jedino mesto? Postoji mnogo mesta gde se u nekoj sobi mogu uglaviti pare. Baš zato da ne čupao zidove, podove i plafone, ovo sa sprejom je bio fin detalj.

 

Prilično sam siguran da plavuša ne bi smela da uzme pare od Majka i odnese ih u policiju uz tvrdnju da su njeni klijenti dali. Tako na "dođem ti" sa klijentom posluje Saul, ali ne i ozbiljna firma - ona ne sme da dozvoli da bude bilo koako inkriminisana. Zamisli da se ispostavi da Flandersovi ipak odbiju da priznaju, hoće plavuša da objašnjava odakle joj pare i priča o limunovom soku? Nekako anonimno su dostavljene sigurno.

 

Za altering the deal se zajebavam, ali takve nagodbe sa optuženima su validne tek kad neko potpiše priznanje. Dokazni materijal koji pre toga padne s neba je samo dokazni materijal, ničim ne obavezuje tužilaštvo da kretenima izlazi u susret.

 

Čak i da odbiju da priznaju dobiće oboje po dvocifren broj godina u zatvoru, a kad i ako izađu neće više biti ni para da ih čekaju, nisu ludi da odbiju. Već je rečeno da tužilaštvo želi da brzo završi tu stvar bez mnogo buke, tako da nije nerealno pretpostaviti da će tužilaštvo biti srećno sa vraćaenim parama i da dalje neće mnogo komplokovati.

Link to comment

Ovo je baš sad cepidlačenje. Ako bi krenuli da analiziramo pod mikroskopom svaki detalj iz BB, došli bi lako do zaključka da je serija nerealna sprdnja već od samog početka. :) Kao i većina TV serija uostalom.

ti kao da ne znas d uinija

Link to comment

Osim što jesu bili ludi da odbiju da priznaju, to je osnovni zaplet epizode - kako naterati idiote da ne budu idioti. BB je retko imao takve zaplete, obično su antagonisti bili na ravnoj nozi ili u superiornom položaju u odnosu na Naše Heroje. (Kao izuzetak mi pada na pamet ona epizoda kad Jesse odlazi kod onih džankija što pokušavaju da obiju bankomat, ali tu je socijala bila u centru pažnje a ne neki lukavi plan kojim će Pinkman da obrlati dve budale.)

 

Naravno da je 100% suvišno cepidlačenje, ali kako da odolim ako mi čovek kaže "Nije realno to što sugerišeš, realnije je ovako kako je prikazano u seriji" <_<

Link to comment

Sasvim dobra epizoda danas, meni cak jedna od boljih. Mada sam skontao sta je ono sto mi smeta u seriji a to je manjak te glavne niti price. Nekako za sada svaka epizoda deluje prilicno samostalno tj kao skecevi o sasavom advokatu koji bi da prezivi. Npr bez Majka tj bez prethodnog saznanja o BBu ne bi bilo ni naznake u kom pravcu ide Dzimi. Nema glavnog negativca ili se ja bar nadam da za to nisu planirali Hauarda jer je jednostavno suvise obican lik za tako nesto.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...