Jump to content
IGNORED

Better Call Saul


Ajant23

Recommended Posts

Pogađa skoro sve, umešnije i elokventnije nego što sam ja umeo, a naročito ovaj deo:

 

And what works about Mike on Better Call Saul is how the show keeps building out what we knew about him from the previous show. It doesn’t matter that we know that Mike winds up dead—just like it doesn’t matter that Ripley dies in Alien 3, or that Hannibal will almost certainly wind up in prison on Hannibal. With Mike, Better Call Saul is indulging its instincts towards mythmaking. “You thought Mike was cool on Breaking Bad?” the show seems to be saying. “You haven’t seen anything yet.” That’s a lot different from the pitch on the central character: “You thought Saul was cool? Meet Jimmy!”

Spot on. Jedino se uzdržava od mog zaključka (da gledamo Jimmy papazjanije jer autori imaju opsesivnu potrebu da nam opet prodaju Walt-Heisenberg fall from grace), ali sve ostalo je tu.

Link to comment

Da, tekst je bas dobar. Ogradio sam se malo zato sto npr. ne delim misljenje da je Majkova epizoda bila toliko dobra, kao ni ove dve Majkove scene u poslednjoj epizodi (posebno ona na parkingu, dok ceka poslodavca; ono sa grmaljem koji bezi od Mighty Mikea je bilo bzvz). Malo mi se i stil kojim je napisan clanak ne dopada, ali to je nebitno. 

 

E sad, ja gledam seriju i dalje, tj. pratim redovno i gledacu i drugu sezonu, a da me covek pita zasto, ne znam sta bih odgovorio. Najverovatnije je glavni razlog to sto ne zelim da se oslobodim od svog najdrazeg lika iz BB-a (mislim na Saula naravno), bezobzira sto se jedva nazire u ovoj sezoni. Kapiram da je Bob Odenkirk taj koji me u stvari jos uvek drzi tu, kao i nada da ce se Saul pojaviti u nekom trenutku, pa makar put dotle bio i rdjav. 

Link to comment

Takođe. Mada bih više voleo da su napravili nešto novo sa Odenkirkom i samo se reklamirali "from the people who brought you Breaking Bad..." nego što se iživljavaju nad mučenim Savlom™.

Link to comment

Kakvo sporo i prazno finale sezone. Potpuno bespotrebnih "nedelju dana odmora". I BB se vukao kao polucrknuta macka prvu sezonu ali sad su nadmasili sebe. Ima materijala za 3 sezone max, ako ne misle da idu u post-BB period.

Link to comment

ња... читава сезона је 0 по питању изградње сола, све време гледамо доброг дечка џимија, сад у последњој сазнамо да је 10 година радио за брата, десет година покушава поштено да успе, направи успешну адвокатску каријеру и онда кад му се коначно укаже великашанса, каже, нисам у том фазону, ја живим за преварантски живот.... или је то све до прстена... у сваком случају не личи ово на сола из бб-а, на овог лика
 

https://www.youtube.com/watch?v=H-qsgIchX84

Edited by Dionysos
Link to comment

ovo je bila zadnja epizoda?  :isuse:

 

znači jimmy je bio good guy svo vreme, izgurao je 10 godina radeći u mailroom, jedva sastavljao kraj sa krajem,imao šanse da uzme neku kintu ali odbio zato što je u suštini good guy i kad mu konačno uleti nešto da se sve to isplati onda odluči da bude bad guy? wtf, zašto? zato što mu ortak umro pa skontao da nije dugovečan ili zato što sada ne želi da se više dokazuje čaku? ne razumem.

 

haha, inače sam napisao post a da nisam pročitao ovaj iznad, nek ostane kad sam već ispisao :D

Edited by theanswer
Link to comment

Pa deset epizoda je bio taj setup, da nam se pokaže kako je čovek pokušavao da ne bude Slippin' Jimmy, ali onda na kraju odlučio da ipak bude, zato što "I liked it. I was good at it." Bolje sad nego na kraju serije *shrug*

 

Jedino mi nije jasno zašto je odlučio da odjebe legit posao koji mu je Kim namestila, zar zato što je legit? :blink: A on bi sad da radi iskjlučivo shady stuff, kao neka specijalizacija?

Link to comment

Ne znam za druge, ali ja u ovih 10 epizoda nisam video good guy Jimmyja, vec Slippin' Jimmyja koji je kao trudi da dokaze Chucku da je dobar, ali u sustini nije. Saul Goodman je nastao iz Slippin' Jimmyja, sto je poslednja epizoda i imala za cilj da pokaze..

 

Sve u svemu, mislion sam da ce biti bezveze kao prequel, ali ispalo sasvim dobro. Cak bih rekao da je 1. sezona i bolja od pocetka BB-ja, sto je i logicno s obzirom na uhodan tim.

Link to comment

Ne treba zaboraviti da je Saul pre svega dobar/sposoban advokat, a to sigurno nije mogao postati preko noći niti za šest meseci, bez neke spajdermenovske transformacije - da legne uveče kao Jimmy, a ujutru se probudi kao Saul. :) Deset godina deluje sasvim razumno da dobije diplomu/položi bar exam i stekne solidno iskustvo.

Link to comment

opet sam pogledao par epizoda BBa samo da vidim da li izmisljam veliku podudarnost price sa BCS, zaboravio sam koliko BB ume da smara, dijalozi sa klincem i Skajler, sve nebuloze blabla, ova poslednja epizoda BCS kao i Mike epizoda su najbolje ove sezone, to govori mnogo o kopiranom odnosu iz BBa, jedino sto je zanimljivo je nesto sto je originalno i nepredvidivo naspram kako je slipin dzimi postao hajzenberg, ceo narativ je isti, the old tale good guy gone bad, dinamika medju likovima, pomazem bolesnom sinu, ehem, burazeru, dok mi zvoca ona plavusa blabla... ocekujem jos jednu seriju tipa Dzesi kad je isao u predskolsko i bio dobar decak dok nije dobio keca na nekom casu pa polako poceo da bude zao ali, i to ce biti nova originalna serija i ideja koja je nezavisna od BBa i snimana je isto u albukerkiju kao i scene iz cikaga u poslednjoj epizodi, nema zgrada visih od 3 sprata, zato nemaju spajdermena... nastavicu da gledam jer sam nolifer ali oblilato koristim preskakanje smarajucih scena i dijaloga.

Link to comment

kakav antiklimaks. nadao sam se da će da izbace caka i ubace marka ali avaj. ovaj odlazak od zlatne šanse je totalno van lika, i kako su ga gradili do sada najrealnije je bilo da prihvati posao makar da bi pokazao caku da nije u pravu. ovako je samo dva puta za 10 epizoda odsetao od gomile para.

Link to comment

Da nije otisao u Cikago, verovatno bi prihvatio ponudu. Tih nedelju dana sa Marcom su bili podsetnik ko je on zaista i sta mu je u krvi. Chuck je ispao govnar, ali je savrseno u pravu za njega da je bio i ostao Slippin’ Jimmy. Samim tim je glupo da se (samo)zavarava. A Slippin’ Jimmy/Saul Goodman nije timski igrac u nekoj uglednoj, high-profile firmi, zato odbacivanje te prilike nije uopste nelogican potez, nego upravo u skladu sa karakterom.

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

Meni je izgledalo da ga je Chuck malo gurnuo ka tome da bude Slippin` Jimmy.
Deluje kao da se zaista posteno trudio, eto, cak i upisao za advokata, namucio se da zavrsi, a onda prvo nije dobio priliku da radi u velikoj firmi.. pa je i to nekako progutao, poceo da radi nesto svoje, bounce-back, stao na noge, pa onda krenuo i tu advokaturu sa matorcima, zatim je i napravio onaj ogroman slucaj, sam samcijat dosao do toga... sve to mi lici da je hteo da izadje iz te prevarantske uloge i postane prava postenjacina, sve po zakonu itd.
Medjutim, kad je uvideo da ga rodjeni brat koji mu je advokatski idol, bog, odjebao.. nema veru u njega.. bacio je i srusio sve to sto je gradio.
Jednostavno kao da je video da je sve to uzalud, dzabe, kad Chuck nema poverenja u njega i ne odobrava njegovo bavljenje advokaturom.

Jeste u njemu bio taj Slippin` Jimmy, ali ga je Chuck probudio i gurnuo da ponovo postane taj lik.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...