Jump to content
IGNORED

Better Call Saul


Ajant23

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
28 minutes ago, kipo said:

Nedavno poceo gledati, izbjegavam duge serije a ovde su bas, naoko nepotrebno duge scene.. ali super je sve. Na drugoj sezoni sam, Howard Hamlin je apsolutno najgenijalniji karakter :smiley_hail:

 

Moj savet, gledaj 3 sezone max., posle postaje nategnuto, na silu pisano, sve manje simpatično i duhovito.

A ako ti je Howard omiljeni karakter ne gledaj sigurno do kraja. Jedan od najglupljih završnica serije ikada.

  • +1 2
  • -1 3
Link to comment

Stvarno ne moze gluplje. Dodali su tri epizode flesbekova da bi obesmislili prethodnih 100-tinak epizoda od kad se Sol prvi put pojavljuje u BB. Nesto kao El Camino samo jos mnogo gluplje.

Link to comment
2 hours ago, Tihajeza said:

A ako ti je Howard omiljeni karakter ne gledaj sigurno do kraja.

Tu sam se vec zajebo, trazio neku scenu na yt pa prakticno znam sta ce biti s njim. Bumo videli, zasad fino vozi do tih predugih scena.

Edited by kipo
Link to comment
  • 9 months later...

Završih Bolje pozovite Šoletatm sa nekih par godina zakašnjenja. Prvu sezonu sam odgledao kad je izašla, nije me kupila, prespora i nezanimljiva, nekako na silu je odgledah i tu sam stao. Nastavio sam pre par meseci laganim tempom, možda jednu sezonu mesečno, uz pauze između i vremenom mi se popravljao utisak.

 

U suštini za mene je ova serija "Mike&Gus: Rise of the chicken empire", ta priča mi je bila interesantnija i dobro mi držala pažnju, i usputni likovi koji su tu provučeni su bili dobri. Za Saula, meh, sve oko njegovog odnosa sa bratom je preterano smaralo, odnos sa Kim je odličan, ali odnosi sa drugim advokatima, Howardom i ekipom su takođe bili dosadni. Highlight serije su mi spletke koje odvojeno sprovode Mike i Saul, svaki u svojoj branši, i mislim da je možda trebalo da bude više suđenja i onih sitnih prevara, više Huella i više nebuloznih slučajeva, a manje razvlačenja i nesnađenog Saula, manje Chucka i Howarda, Mejse Verde, Sendpajpera i sličnih.

 

Poslednja sezona mi je, onako, ima ups & downs. Obojeni deo je bio dosta dobar, Naćo je dobio spektakularan epilog (a blaze of glory), no priča sa Lalom (inače sjajan lik) mi je baš škripala. Cela situacija gde se Gus usro ko grlica (a inače je poznat po tome da sedam puta meri pre nego seče, proračunljiv i pametan, dva koraka ispred svih) protiv jednog čoveka, ne armije, ne kartela, nego jednog revolveraša, i to sve se završi onakvim obračunom...meh, suviše izveštačeno i suviše holivudski, nije to za ovu seriju.

Crno-beli delovi su bili dosadni do poslednjih par epizoda, kad vidimo epilog i njega i Kim i sa time sam zadovoljan, no sve pre toga sa onim mučenim taksistom i Ada-mallom je bzvz, nekako ti spusti naboj i udubljenost u seriju.

 

Na kraju bih rekao sasvim solidna serija, Bob Odenkirk je faca. Neizbežna usporedba sa BBom - mislim da je ovo dobar stepenik ispod BBa, bar po subjektivnom doživljaju i entuzijazmu koji sam imao tokom gledanja. Mali poen BcS dobija jer su oni dosadniji likovi manje zastupljeni i iritantni od onih u BBu (Skyler, sestra, sin), no priča, zaplet, grandioznost kriminalne organizacije, pa i epilog idu na stranu BBa.

 

Odlična je bila scena kada Huell u kolima pita Šoleta da ako je on advokat i ima ženu koja je advokat, ako su oboje uspešni i fino zarađuju legitiman novac, zašto se bavi ovakvim stvarima, a Šole samo složi zbun facu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...