Jump to content
IGNORED

Better Call Saul


Ajant23

Recommended Posts

Da ih nije spasao bio bi svedok (ako ne i saučesnik) dvostrukog ubistva i veoma zanimljiv i policiji i mafiji, bez obzira što su mu trenutno poštedeli život. Mislim da nije teško pretpostaviti da je spasavajući njih spasavao i sebe pre svega, ali da ne cepidlačimo. :)

Link to comment

Okej, razumem šta pričaš, ali haljina je zlatna i plava to je malo previše ekstreman scenarističi zahvat samo da bi se pokazala njegova dobra strana. Meni to više liči na to da se prosto usrao jednog tako nasilnog čina. Manje kao dobrota, više kao neprijatnost. Ili je znao da će ostati svedok, svejedno.

naravno da je belo (nebo) plava i zlatna. Meni se ovo tvoje tumačenje čini baš nategnuto u odnosu na očigledno - savest, ljudskost. Čak tolika u toj sceni da sam se ja osetio kao govno u odnosu na njega jer nikad ne bih tako reagovao, znajući da sam jedva pošteđen i da mi je realno život još u opasnosti. Bukvalno su mi nabili na nos njegovu plemenitu ljudskost koju će morati da odbaci da bi postao Saul. Još me oči bole od kolutanja na toj sceni.

 

Moguće je i da racionalizujem, naravno, ali stvarno ne mislim da je Džimi sirotan zlatnog srca koga zli život baca u ralje kriminala.

Pa dobro naravno da nije tako jednodimenzionalan. On je i Saul, ima to u sebi već sada. Čak bih rekao da mu je ova dobra strana više posledica okruženja, (advokatura, etika, visokomoralni brat) i da mora da je se otrese da bi mu krenulo i da bi ušao u svoju kožu (bez kičme) koju znamo iz BB.

Edited by nemoderisani
Link to comment

Džimi ne pokušava da bude "dobar", on samo pokušava da zaradi.

Upravo.

 

A to što nije truli psihopata, pa jebiga, nije :)

 

 

Btw što se tiče kuvanja sa Waltom™, nisam primetila da je iko tvrdio da je Walt od početka bio Hajzenberg i ništa se tu spektakularno nije dogodilo.

Naprotiv, Walt je na početku bio jedan totalno običan i uzoran građanin, a onda je došla dijagnoza i polako se prohajzenbergisao. E sad, suština je da je on od samog početka imao materijal za Hajzenberga (kao što rekoh, blago ljigavi potuljeni luzer) iako to nije bio niti bi ikada postao da nije bio splet okolnosti. I ta transformacija je majstorski urađena, i serija je zbog svega toga odlična (bez obzira na razne nerealne delove i sitne propuste, ta psihološka podloga je genijalna).

 

Da je Walt stvarno bio mnogo dobra srca itd, transformacija bi bila malko nerealna.

 

A Saul je samo od sitne ribe postao krupna riba.

Mislim, i ja sam od sitne ribe postala malo veća riba u svojoj struci, no o meni niko neće snimati seriju jer nemam veze sa mafijom i kriminalcima pa ne bi bilo preterano interesantno :P

 

Tako da ne, nikako ne vidim paralelu između WW & JS.

Link to comment

Meni to više liči na to da se prosto usrao jednog tako nasilnog čina.

Da ih nije spasao bio bi svedok (ako ne i saučesnik) dvostrukog ubistva i veoma zanimljiv i policiji i mafiji, bez obzira što su mu trenutno poštedeli život.

Ja b' rekla sve to zajedno :)

Link to comment

Ovo sada je sažet zaplet stotina triliona serija i filmova, ne znam zašto se onda povezuje sa BB.

ne zezaj, naravno da cemo da povezujemo s bb, kad nam kreatori prodaje isti proizvod.

 

btw, da naglasim da cu i dalje gledati :D nisam gledao poslednje dvije.

Edited by Timmi
Link to comment

Pogledao sam poslednju epizodu. Pa da metem na ovaj način: neka su Vini, Dionisiousus i Timtimmeh sve u pravu, neka je Džimi divni, nežni čovek zlatnog srca koga je oluja života bacila sa druge strane zakona - da upotrebim reči pijanog Nenada Cekića: "Da, pa šta?"

 

Serija potpuno razbija i ubija. Uz Shameless, najbolje nešto što postoji trenutno, potpuni je vrh.

 

Štaviše, neka nastave sa spinofovima, ali neka sledeći bude Gusov i neka bude brutalni krimi, a manje drama.

 

Idem na imdb da metem devetku Saulu, iako se nije završio. :Hail:

Link to comment

"Da, pa šta nakon" deset strana ubeđivanja da je crno = belo :lol::Hail:

 

Što se tiče ove epizode, na stranu Džimijeva™ gadljivost na novac, ali zašto Majk nije prosto zakopao torbu negde u pustinji i rekao ovom da je nije našao? Obezbedio bi unuku sledećih X godina bez da se uopšte upliće u posao sa Gusom, Waltom, i ostalima.

 

"25th Hour starring Maud and Ned Flanders" je sjajan opis, ali ni u crtanom filmu ne bi predstavili ono dvoje klovnova toliko blentave. "You thief! We'll have you arrested," plus mužić spreman da robija 30 godina umesto 1.5 samo da bi njegova gospođa mogla da zadrži pare sa kojima ne zna šta će :isuse:

Link to comment

"Da, pa šta nakon" deset strana ubeđivanja da je crno = belo :lol::Hail:

 

 

Pa nisi u pravu, samo sam odustao od ubeđivanja tebe da je belo crno, jerbo je, na kraju krajeva, potpuno nebitno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...