Jump to content
IGNORED

Better Call Saul


Ajant23

Recommended Posts

@Time Crisis, to što si citirao bog te pita odakle ne znam na šta se odnosi. Koga je oštetio npr. taj billboard scheme? Apsolutno nikoga, osim ugleda Zle Firme. A ipak smo gledali ceo minijaturni podzaplet u dve epizode u kom Saul pokušava da sakrije novine od brata, da ne vidi slučajno da je koristio, o užasa, etički sumnjive metode oglašavanja :isuse: Pa onda ovaj to ipak otkrije, pa mu Saul obeća da je bila one-time thing i da neće nikad više.

 

Rolex scheme je bila u flešbeku, dakle to je taj Slippin' Jimmy za koga se kune bratu da više ne postoji. I to i sve ostalo nije ni 0.2% Saula iz BB koji sa par telefonskih poziva sredi da nestaju leševi ili da potencijalni cinkaroši budu simultano izbodeni u zatvoru.

 

Odluči se šta pokušavaš da osporiš, da li da je osnovni zaplet Saulov neuspešan pokušaj da bude manje-više upstanding citizen da bi ugodio bratu, da li da je taj zaplet već viđen u Breaking Bad, ili da taj zaplet nimalo ne pristoji Saulu koga iz te serije znamo.

Link to comment

па прејебава покварене људе, компанију која хоће да опљачка његовог бураза, оне који пљачкају пијане људе, породицу која је мунула милионче и кусур на свој рачун, нешто попут омара из жице, уместо левија из жице какав је био у брејкинг беду... држи до неких моралних вредности, близак просечном чови који гледа серију, који можда не одобрава све што овај ради, али поштује његов труд да оствари амерички сан... ето сад помаже и старцима, и у последњој епизоди у то мало што се појављивао имамо како одбија да проспе кафу по пандуру, док не сазна да се ради о мајковом сину, након чега му удовољи... у суштини иде том линијом где он покушава (релативно) поштено да успе, али хороскоп ради против њега, док у једном тренутку не каже јебига и упусти се у дилове са крими ликовима...

Link to comment

Vini, ni u BB nije WW hteo da bude upstanding citizen, već u početku da načini što manje štete, odnosno prekrši što manje zakona, ali je vrlo, vrlo brzo i to prestalo da bude, te je postao onaj odvratni, ljigavi yet zajebani lik koga smo gledali posle.

Saul je samo mali prevarant koji ulazi u svet velikih prevara, kakvo crno zlatno srce, kakvi bakrači.

Link to comment

@Time Crisis, to što si citirao bog te pita odakle ne znam na šta se odnosi.

 

Pa to je iz serije, gledaš li uopšte, sad već pomalo počinjem da sumnjam? :) Npr. nije nikakva "zla firma" u pitanju, bar ne iz onog što smo videli, Saul pokušava da natera brata da uzmeo deo, iako brat to očigledno ne želi. Ono što inače osporavam je tvoj prikaz Saulovog lika koji jednostavno ne odgovara onom što se dešava na ekranu. Ne postoji taj navodni lik koji je dobrica, ali su ga okolnosti naterale, već imamo ovo što Lrd kaže, mali prevarant koji se kreće nagore na lestvici. Naravno, nije u pitanju full-blown psihopata, pošto ovo nije 'Better Call Tuco'. :)

Link to comment

Znam koje se scene nabrajaju ali ne znam na šta se tvoj citat odnosi pošto je očigledno izvučen iz neke druge diskusije. U kojoj, pretpostavljam, nije bio cilj nabrojati navodna nedela u neuspešnom pokušaju da se dokaže da je Jimmy = Saul.

 

"Dobar kao lebac" formulacija za koju ste se iz nekog razloga ti i Lrd uhvatili trebalo je samo da pokaže da serija nevešto pravi neku 1.0 verziju Saula sa namerom da nam prikaže njegovu transformaciju u BB verziju. Zovite to "mali prevarant kreće nagore na lestvici i ulazi u svet velikih prevara" ako vam više odgovara, ali nemojte zatvarati oči pred činjenicom da je u pitanju isti character arc kao onaj koji smo videli kod WW. Samo neuporedivo bedniji.

 

BTW, kako nije Zla Firma kad je sve što znamo o njima da ne žele da isplate bolesnog čoveka nego se prave da nije bolestan, da je samo uzeo produženi odmor? Brat to ne želi jer je jebeno neuračunljiv, a Jimmy je sentimentalno srculence koje sa tim ne može da se pomiri pa mu toleriše fantazije kao što je EM alergija.

Link to comment

Od ove Majkove price moglo je da se napravi pola dobre sezone a oni jedva sklepali jednu dosadnu epizodu. Pretpostavljam da ce se vratiti ovome kad bude ponestalo ideja, koliko vec za 2-3 epizode.

 

Pa moglo je da bude pola sezone da je u pitanju Better Call Mike serija. Ovako je bila jedna sasvim dobra epizoda.

 

A sto se tice toga da je ovo arch koji je poznat, meni npr ni malo ne smeta sto znam kako ce Sal da zavrsi (ako ne produze i njegov BB arch) jer je vazno putovanje a ne destinacija :fantom:

Link to comment

Taj argumet priznajem... mada bilo bi mnogo bolje putovanje da ima više humora. Ovako suvo nam ostaje samo drama u pokušaju, a dramsku tenziju temeljno ubija činjenica da znamo kako će se sve završiti :(

Link to comment

Vini, izgleda kriziraš, pa sad cediš suvu drenovinu. Ako ti se Vinizira, gledaj Following. Mada, tu postoji opasnost od moždanog udara, pošto je ne-pod-no-šlji-vo.

[emoji33]

Pravda za Following! Makar je neko imao muda da napravi Rip of 24!

Link to comment

Vini, uglavnom se slažem s tobom (House of Cards, Game of Thrones) ali sada ne mogu ama baš nikako :D

 

jer ti je polazna tačka totalno pogrešna (da su i WW i Saul kao neke dobrice ali eto društvo je krivo)

mislim, tako bismo stvarno mogli da zaključimo i da je Tuko ustvari fin mladić ali eto ko zna kako je on stigao tu gde je stigao

 

svi su oni stigli tu gde su jer su inicijalno i suštinski bili tome skloni

 

a jedini od svih tih njih za koga bi se moglo reći da je "simpatičan mladić i u suštini dobrog srca no eto sticaj okolnosti" je Džesi

Link to comment

inače meni je dosad jedino bilo malo hm™ kad je porodica pobegla u onaj šatorčić

 

nije ni što nisu daleko od kuće ni ništa slično, ali nekako šta su tačno mislili i nameravali

 

 

mada opet, kad imaš 1M$ u torbi & čuješ da ti zbog toga dolaze neki likovi u kuću, ko zna šta sve može da ti na brzinu padne napamet

Link to comment

Naravno da nisu "kao neke dobrice ali društvo je krivo", samo su nam tako predstavljeni u startu serije. Kod WW je to opravdano da bismo se saživeli sa njegovom očajnom situacijom i navijali za njega, kod Saula je tako jer autori otaljavaju i rade varijacije na poznatu temu.

 

Ali evo obećavam da neću više da vas gnjavim svojim pravedničkim gnevom :D Ovog puta stvarno!

Link to comment

Znam koje se scene nabrajaju ali ne znam na šta se tvoj citat odnosi pošto je očigledno izvučen iz neke druge diskusije. U kojoj, pretpostavljam, nije bio cilj nabrojati navodna nedela u neuspešnom pokušaju da se dokaže da je Jimmy = Saul.

 

"Dobar kao lebac" formulacija za koju ste se iz nekog razloga ti i Lrd uhvatili trebalo je samo da pokaže da serija nevešto pravi neku 1.0 verziju Saula sa namerom da nam prikaže njegovu transformaciju u BB verziju. Zovite to "mali prevarant kreće nagore na lestvici i ulazi u svet velikih prevara" ako vam više odgovara, ali nemojte zatvarati oči pred činjenicom da je u pitanju isti character arc kao onaj koji smo videli kod WW. Samo neuporedivo bedniji.

 

BTW, kako nije Zla Firma kad je sve što znamo o njima da ne žele da isplate bolesnog čoveka nego se prave da nije bolestan, da je samo uzeo produženi odmor? Brat to ne želi jer je jebeno neuračunljiv, a Jimmy je sentimentalno srculence koje sa tim ne može da se pomiri pa mu toleriše fantazije kao što je EM alergija.

 

Šta je tu tačno isto, osim što su obojica počeli od "dole" da bi došli do "gore", što je skroz opšte mesto i važi u principu u xy priča? Odnosno:

 

e, ali nisu :)

 

 

 

 

Otprilike, bilo bi tačno da jesu, s tom malom razlikom što nisu. :)

Link to comment

Ali evo obećavam da neću više da vas gnjavim svojim pravedničkim gnevom :D Ovog puta stvarno!

 

Ja čisto za zapisnik da izjavim da me uopšte ne nervira tvoj nepravedni gnev na izmišljene stvari.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...