Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

Dobih mejl od Inteze pre 10-ak dana:

 

 

Poštovani gospodine,
 
 
Nastojeći da svakodnevno unapredimo saradnju sa našim klijentima, kontinuirano proširujemo ponudu proizvoda i usluga, i prilagođavamo Vašim potrebama. Naša strategija se pre svega zasniva na zadovoljstvu klijenata, čemu u prilog govori činjenica da smo pouzdan partner za više od 1,4 miliona korisnika.
 
Kako smo shodno Zakonu o sprečavanju pranja novca i finansiranja terorizma ("Sl. glasnik RS", br. 20/2009, 72/2009, 91/2010 i 139/2014) u obavezi da redovno ažuriramo poslovni profil svojih klijenata, utvrdili smo da Vaši adresni i drugi podaci nisu ažurirani.
 
Najljubaznije Vas molimo da nas u roku od 15 dana nakon slanja ovog obaveštenja, posetite u našim ekspoziturama, kako biste ažurirali svoje adresne i druge podatke*. Ukoliko i nakon ovog perioda, ne ažurirate Vaše podatke, u skladu sa Zakonom o sprečavanju pranja novca i finansiranja terorizma (član 8. stav 2.), bićemo prinuđeni da jednostrano raskinemo poslovni odnos sa Vama, podrazumevajući pod tim sve ugovore koje ste zaključili sa Banca Intesa.
 
U tom slučaju ovo obaveštenje možete smatrati izjavom Banke o jednostranom raskidu Ugovora, koji stupa na snagu istekom roka navedenog za ažuriranje Vaših podataka, nakon čega će se svi ugovori koje ste sa Bankom zaključili smatrati raskinutim.

 
Napominjemo da i nakon raskida Ugovora i zatvaranja računa, ukoliko imate sredstva na računu, mogu Vam biti isplaćena na Vaš zahtev u bilo kojoj ekspozituri Banca Intesa.
 
Verujemo da ćemo u narednom periodu biti u prilici i da unapredimo poslovnu saradnju i da će Banca Intesa ostati banka Vašeg izbora. Pozivamo Vas da se upoznate sa našom aktuelnom ponudom, iz koje izdvajamo Intesa Hit tekući račun i posebnu pogodnost 6 meseci bez plaćanja mesečne naknade za održavanje, ukoliko prenesete zaradu na ovaj račun. Takođe, na raspolaganju su Vam gotovinski krediti Intermezzo Keš, kredit za refinansiranje i Senior Keš, po sniženim kamatnim stopama u odnosu na naše redovne uslove.
 
Za sve dodatne informacije na usluzi su Vam ekspoziture Banke ili možete pozvati Kontakt centar na broj telefona 011/310 88 88.
 
Srdačno Vas pozdravljamo.
 
Vaša Banca Intesa

 

Zamisli kako bi bilo da postoji opcija da azuriras svoje podatke online :o

 

 

 ETA: Zaboravih ovaj deo:

*Na sajtu www.bancaintesa.rs, u delu STANOVNIŠTVO, možete pronaći obrazac „Upitnik za klijenta – fizičko lice“.
Dostavljanjem u ekspozituru popunjenog Upitnika za klijenta – fizičko lice, kao i lične karte (na uvid), do navedenog datuma, takođe ispunjavate svoju obavezu ažuriranja podataka.

 

Evo sta sve traze

Edited by jms_uk
Link to comment

Ja sam popunjavao ovaj, i još par drugih upitnika, kada sam otvarao žiro račun za kancelariju u Intesi. Izgubio sam dva sata života i ruka me je bolela od pisanja gluposti, i posle sam morao da idem još dva puta dok nisam sve završio. Tu se negde otprilike i završava borba srpskih banaka protiv pranja novca - moja bivša firma je masu puta primala uplate veće od 15k evra od strane uplatilaca sa egzotičnih ostrva, bez vidljivog pravnog osnova, i nikad nas niko ništa nije pitao. Šef platnog prometa je rekao da nas nikad i neće pitati, osim ako ne budemo preduzimali nekakve sumanute transakcije u milionskim iznosima ili u dolarima, tj. biće sve OK ako budemo ove iznose delili na manje sume i više uplata u drugim valutama. Kaže, nisu ni banke lude da zbog ovoga gube velike klijente.

 

 

 

Sent from my LG-D858HK using Tapatalk

Edited by Ayatollah
Link to comment

NBS je napravila takvu regulativu da se ti podaci traze a banke su sve ubacile u dokumente kako bi izbegli eventualnu kaznu koja je min. 500.000 din.

 

Slucajno poslato sa Tapatoka

Link to comment

Meni je najgori odnos banaka prema klijentima kad dođu. Cimaju te ovo-ono a onda bezobrazni do koske!

Gledao pre neki dan maltretiranje neke penzionerke da popuni "kvadratiće". Na kraju žena zamolila da joj službenica popuni a ova "... Ne dolazi u obzir! Morate sami što ste dolazili ako ne umete da popunite!"

Tim rečima...

 

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Taj bezobrazluk i nije svojstven samo bank. sluzbenicima, ima toga svuda. Svakako je nedopustivo. To sef org.jedinice mora da saseca u korenu.

 

Eto, malo da branim struku...

 

Slucajno poslato sa Tapatoka

Link to comment

Ja sam popunjavao ovaj, i još par drugih upitnika, kada sam otvarao žiro račun za kancelariju u Intesi. Izgubio sam dva sata života i ruka me je bolela od pisanja gluposti, i posle sam morao da idem još dva puta dok nisam sve završio. Tu se negde otprilike i završava borba srpskih banaka protiv pranja novca - moja bivša firma je masu puta primala uplate veće od 15k evra od strane uplatilaca sa egzotičnih ostrva, bez vidljivog pravnog osnova, i nikad nas niko ništa nije pitao. Šef platnog prometa je rekao da nas nikad i neće pitati, osim ako ne budemo preduzimali nekakve sumanute transakcije u milionskim iznosima ili u dolarima, tj. biće sve OK ako budemo ove iznose delili na manje sume i više uplata u drugim valutama. Kaže, nisu ni banke lude da zbog ovoga gube velike klijente.

 

 

 

Sent from my LG-D858HK using Tapatalk

Mislim da je to ipak priča za vaše uši. Ako vi ispunjavate neki od kriterijuma za internu prijavu compliance-u, a egzotična ostrva i nejasan pravni osnov (usluge) to jesu, trebalo bi da se takva transakcija prijavi. Valjda će radije da izgubi klijenta nego posao. Šta će compliance dalje sa tim, pitanje je, verovatno ništa. Inače u poslednje vreme su baš učestali upiti poreske uprave i službe za sprečavanje pranja novca. Vlasi su se dosetili pa sad ne traže samo podatke za firmu i vlasnika nego i članove porodice, tako da opušteno traže podatke o transakcijama šestomesečnih beba i 90ogodišnjaka.

Link to comment

+1

 

Klijenti i ne treba da znaju da li se njihove transakcije proveravaju. Inace, saveti bank.sluzbenika po pitanju savetovanja oko izbegavanja prijave aml se mogu tumaciti i kao prekrsaj :-)

 

Slucajno poslato sa Tapatoka

Link to comment

Taj bezobrazluk i nije svojstven samo bank. sluzbenicima, ima toga svuda. Svakako je nedopustivo. To sef org.jedinice mora da saseca u korenu.

 

Eto, malo da branim struku...

 

Slucajno poslato sa Tapatoka

Pa bilo je "poučno"...

Ja prišao kad sam završio , pošta sam video da je žena pred nervnim slomom, a ova skočila : Ne smete vi da popunite mora sama!

Ja rekao:

Mi ćemo sad da odemo tamo da na miru popunimo, a vi u međuvremenu zovite šefa da JA popričam sa njim...

Razgovor tekao :

Ali znate pravila su da klijent mora sve sam...

A kad vi meni date potpisan ugovor da ga potpišem?

He he baš ste vickasti pa nije to isto...

Link to comment

Pa bilo je "poučno"...

Ja prišao kad sam završio , pošta sam video da je žena pred nervnim slomom, a ova skočila : Ne smete vi da popunite mora sama!

Ja rekao:

Mi ćemo sad da odemo tamo da na miru popunimo, a vi u međuvremenu zovite šefa da JA popričam sa njim...

Razgovor tekao :

Ali znate pravila su da klijent mora sve sam...

A kad vi meni date potpisan ugovor da ga potpišem?

He he baš ste vickasti pa nije to isto...

 

 

Ne razumem doticnu, zar NJOJ nije bolje da neko pomogne toj klijentkinji da joj da ispravno popunjen formular, umesto da joj da pogresno popunjen koji ce morati da vraca? Jbte.

 

Ja razumem sto su raznorazni salterski i bankarski sluzbenici isfrustrirani sto rade za male plate i sto ih sef jase itd., ali jebiga ista stvar muci i 90% njihovih klijenata. Cesto sam hteo da se izderem na salteruse "a sta vi mislite da smo mi svi u ovom redu bogatasi? Pola nas ima verovatno manju platu nego vi..."

Link to comment
  • 4 weeks later...

 

Kompanija MK Group saopštila je danas da je postigla dogovor sa Alfa bankom AE o kupovini Alfa banke Srbija a.d. Beograd, nakon dobijanja potrebnih odobrenja ovlašćenih institucija.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...