Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

Unicredit je treća banka po snazi u Srbiji, iza Intese i Raiffa, to je vrlo ozbiljna priča. Kada bih ja otvarao nove račune, razmatrao bih samo ove tri banke. Imao sam dobrih iskustava i sa manjim bankama, ali svaka od njih ima neku začkoljicu npr. NLB (premda im je centrala u Sloveniji prilično problematična, srpska afilijacija solidno radi) - svakako najljubaznije osoblje koje sam imao prilike da sretnem, veoma predusretljivo, ali im je elektronsko bankarstvo bilo prilično glupo.

Gde glupo e bankarstvo? U Unicredit? edit. Na NLB si mislio, ne citam pazljivo. Znaci Uni dobro ebank?

Edited by Timmy
Link to comment

Gde glupo e bankarstvo? U Unicredit? edit. Na NLB si mislio, ne citam pazljivo. Znaci Uni dobro ebank?

 Ja nisam nikad imao račun tamo, pa ne znam kakav im je e-banking, ali nisam čuo nikog da se žali.

Link to comment

Ljubaznost osoblja je, rekao bih, u korelaciji sa vrstom usluge koja se pruža. Skoro sam posjećivao banke u vezi stambenih kredita, u tim situacijama samo što ti ne prostru crven tepih.

 

A svojevremeno sam napustio Komercijalnu jer službenici, u više filijala, jednostavno nisu znali da mi izdaju karticu kojom bih mogao da vršim plaćanje na internetu. Ima od tada 4-5 godina ali i danas se pitam kako je to moguće.

Link to comment
  • 2 weeks later...

A svojevremeno sam napustio Komercijalnu jer službenici, u više filijala, jednostavno nisu znali da mi izdaju karticu kojom bih mogao da vršim plaćanje na internetu. Ima od tada 4-5 godina ali i danas se pitam kako je to moguće.

 

Имају дуже од тога у понуди MasterCard.

Пре тога мислим и да нису имали ишта одговарајуће. Она Visa Electron је нешто слабо радила.

 

Link to comment

Visa elektron nije namenjena plaćanju na internetu, mada može da posluži. Za to služi virtuon. Masterkard ne znači ništa, to je kao da kažete vozim pežo. Da, ali koji?

Gugl pretraga skril masterkard daje ovo

https://www.skrill.com/en/new-prepaid-mastercard/

Kajtel se čudi da Komercijalna banka pre 5 godina nema u ponudi karticu za plaćanje na internetu. pa od kad je Dinkara počistio tržište prvi bankomat se pojavio kad, deset i malo jače godina?

Na stranu da je to komercijalna.

Link to comment

MasterCard у понуди Комбанк је ваљда стандард, не видим другу ознаку на њој.

Одложено плаћање на месец дана. Ради за плаћање нетом и на ПејПалу, али не ради примање пара са ПејПала.

Link to comment

^zasto si ti sad linkovao skrilovu karticu?

dobro znam sta je to, imam ih dve i od pre mesec dana za gradjane srbije i ostalih banana republika te kartice vise ne vaze, odnosno ne mogu se koristiti

to je kartica koju izdaje skril, nema veze sa "domacim" karticama

 

ono, sto sam ja napisao da sa paypala, skrila i slicni servisa nije moguce vrsiti isplate na mastercard. bilo koju. samo visa

Link to comment

Koliki je bio SoGe u Hrvatskoj a koliki je u Srbiji?

 

Hocu reci, ako je SoGe u HR bio vrlo sitan igrac, ne mora da znaci da je u pitanju neka sira strategija SoGe za Balkan.

 

Kako su poslovali u HR a kako u Srbiji? Ako su u HR bili u problemu, to je mozda bio razlog da offload-uju filijalu nekom drugom.

 

Rajfajzen je tako prodao filijalu u Poljskoj, ali to su bili specificne okolnosti vezane za tu firmu, nije posle toga nastalo povlacenje Rajfajzena iz istocne Evrope i Balkana generalno.

Link to comment

ima li informacija sa skupstine akcionara Kombank?

 

Nema još ništa, ja čekam zapisnik i sa ove sednice i sa one što treba da se drži u januaru. Danas je trebalo da se raspravlja o izmeni biznis plana za ovu godinu, i o novom planu od 2017. do 2019. godine. Prošlu Skupštinu su bojkotovali privatni akcionari, došli su samo državni. Ne znam ni da li je ponovljena sednica uopšte držana, još nema nikakvih obaveštenja ni na BELEX-u, ni na sajtu Komercijalne banke.

 

In other news, AIK banka, Komercijalna banka i SoGe će da raskupusaju Alpha banku - AIK će da uzme nekretnine iz portfolia banke, Komercijalna će da uzme corporate portfolio, a SoGe retail portfolio. Ostatak banke će verovatno u likvidaciju, a zaposleni će verovatno dobiti nogu u bulju.

Edited by Ayatollah
Link to comment

In other news, AIK banka, Komercijalna banka i SoGe će da raskupusaju Alpha banku - AIK će da uzme nekretnine iz portfolia banke, Komercijalna će da uzme corporate portfolio, a SoGe retail portfolio. Ostatak banke će verovatno u likvidaciju, a zaposleni će verovatno dobiti nogu u bulju.

 

Au :( zar niko nije imao interes da ih kupi "cele"?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...