Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

Ako sam dobro razumeo ti si rezident u Kombank kojem treba da plati nerezident iz VB? Ne vidim problem da ti on plati na postojeći dinarski rn, eventualno Kombank otvara posebne dinarske  partije u deviznom platnom prometu za prijem sredstva od strane nerezidenata.

Svaki iban u Srbiji je RS35 pa broj računa u platnom prometu od 18 cifara, ako ti je npr. rn 205-8484-82 dodaš iza 205 onoliko nula koliko treba da dobiješ 18 cifara, ukupno srpski iban ima 22 karaktera. Za Kombank je swift KOBBRSBG i to bi trebalo da je dovoljno ovom nerezidentu da ti plati

 

ma jasno je to meni, cak i kako se generise IBAN. nikakva mudrolija. ali ne kontam logiku iza toga da moram otvoriti devizni racun da bi mi nerezident plato nesto u dinarima. ako vec moram otvarati novi racun otvoricu ga u drugoj banci i tamo prebaciti poslovanje a necu se zamlacivati sa njima.

Link to comment

ma jasno je to meni, cak i kako se generise IBAN. nikakva mudrolija. ali ne kontam logiku iza toga da moram otvoriti devizni racun da bi mi nerezident plato nesto u dinarima. ako vec moram otvarati novi racun otvoricu ga u drugoj banci i tamo prebaciti poslovanje a necu se zamlacivati sa njima.

 

Ako ti nije problem idi u ekspozituru Kombank  u Bulevaru kralja Aleksandra 172 (ugao sa Ulicom Vatroslava Jagića) i traži šefa Daču. On će ti generisati IBAN broj koji tražiš.

Link to comment

Ma bio sam tamo juce. Poslali su mi papire za otvaranje deviznog racuna. Opustencija, necu se vise maltretirati sa njima. Imam stari OP obrazac i svu dokumentaciju za otvaranje novog racuna.

Link to comment

Daj ti samo nerezidentu tvoj dinarski račun u iban formatu i ne bi trebalo da bude nikakvih problema, trebalo bi da opušteno prođe i na račun u klasičnom obliku iz dinarskog pp, nego ovi u VB malo tupe sa insisitiranjem na ibanu.

Link to comment

ma jasno je to meni, cak i kako se generise IBAN. nikakva mudrolija. ali ne kontam logiku iza toga da moram otvoriti devizni racun da bi mi nerezident plato nesto u dinarima. ako vec moram otvarati novi racun otvoricu ga u drugoj banci i tamo prebaciti poslovanje a necu se zamlacivati sa njima.

 

Moguće da transakcija tangira neka konta preko kojih sredstva moraju proći od nerezidenta ka primaocu.

Link to comment

Ma postoji generator IBANa na internetu, ali za Komercijalnu ne fercera. Sve sam prekopao. Ponadao sam se da nisu možda napisali IBAN na ugovoru o vođenju tekućeg računa ili depo kartonu. Jok.

 

Nisam nešto zahtevan klijent, ovo je prva iole komplikovana stvar sa kojom sam se susreo i od nje je napravljen haos. 

 

Edit: moram preko veza juriti direktora sektora. kretenskog li sistema.

Nažalost, postoje banke(čak u okviru iste bankarske grupe ponekad banke iz nekih zemalja rade drugačije), koje nerezidentne račune iako su u istoj(ovde nacionalnoj valuti), i promet sa istima tretiraju kao promet sa inostranstvom . To je strašna budalaština, ali u suštini služi samo da banka kresne još neku kintu u toj transakciji naravno na tvoj račun, a ti dobiješ haircut u vidu nešto love manje na račun troškova.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ako im obruč stežu takvi stručnjaci kao Jorgovnanka i Vujović, mogu mirno da spavaju.

Što Jorgovanka? Edited by Frank Pembleton
Link to comment

U tandemu su još jači

 

 

Agencija za osiguranje depozita nije do sada prodavala devize za dinare radi ulaganja u dinarski REPO centralne banke, niti će to činiti ubuduće.

 

Guvernerka Narodne banke Srbije Jorgovanka Tabaković izjavila je da nije tačno da se izmene zakona o Agenciji za osiguranje depozita odnose na ulaganja te Agencije u dinarski REPO centralne banke, ocenivši da ako je to ministar finansija Dušan Vujović rekao, "onda je verovatno reč o lapsusu".
 
"Agencija za osiguranje depozita nije do sada prodavala devize za dinare radi ulaganja u dinarski REPO centralne banke, niti će to činiti ubuduće", rekla je Tabakovićeva na konferenciji za novinare. 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...