Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

Ja sam jednom pogrešno popunio poziv na broj za telenor , i rekoh jbga...

Međutim žena u telenoru kaže: pa dobro dajte mi koji je poziv koji ste napisali da preknjižim, to je leglo na naš račun svakako...

Ja se iznenadio kako je glatko prošlo...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Код њих и да не попуниш позив на број они те раскњиже.

;-)

Ja cenio da taj poziv na broj govori o kom broju mobilnog se radi...

Link to comment

Ili odjednom odluči da ne prikazuje uplate starije od nekoliko mjeseci. Zovem podršku - kažu izbrišite bazu pa pokrenite opet sinhronizaciju. Nakon svega toga završim sa još manje podataka u bazi. Takođe, mjesecima mi na par 'foldera' stoji oznaka da imaju nekoliko novih stavki - naravno da u njima nema ništa novo.

 

Da li ste probali da restartujete računar preuzimanje podataka za određeni preiod? Aktivacija->Preuzimanje arhivskh podataka za period

Link to comment

Jesam. Ili javi da podaci nisu preuzeti i da pokušam kasnije, ili da je sve u redu pri čemu neke podatke stvarno i dovuče dok drugi nedostaju. Recimo, odbija da prikaže više od 4 posljednja priliva, dok s druge strane prikazuje sve proknjižene promjene od kako je račun otvoren.

Link to comment

Ispričala mi prijateljica koja radi u Intesi da su je spustili u rang niže sa kontrolora na običnog šalterskog službenika "zbog stručne spreme" . Naravno kad je tražila objašnjenje, kako do sada to nije bio problem, šefova joj nezvanično rekla "bio italijan i kaže da su nam zaposleni mnogo stari, pogotovu kontrolori..."

Ona je čitav vek provela u bankama i ima veliko iskustvo. I naravno sad je cimaju, da ove mlađe koje su dovedene pokriva jer pojma nemaju i ona uskače svaki čas da joj pomaže...

 

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

To je za tuzbu, kada bi pravosudni sistem u Srbiji funkcionisao

 

Moz misliti rekao Italijan da su stari

 

Nek zavodi takav red u Italiji

 

Zabole me da l je bankarski sluzbenik star ili mlad lep ili ruzan sve dok radi svoj posao...ako radi svoj posao kako treba, to znaci da se ja ne zadrzim dovoljno dugo u banci da uopste primetim kakav je

Link to comment

ovo je starosna diskriminacija, ako se ne varam. Sta kaze sistematizacija radnog mesta, da li odgovara s.sprema ? Msm da je pitanje za pravnike više, iz oblasti radnih odnosa...

Link to comment

Naravno da je diskriminacija, ali naravno da je "nedokazivo" . Ona kaže da se sistematizacija nije menjala, zato je i pitala kako je bilo ok poslednjih nekoliko godina...

@hazard

Naravno ja sam bio svedok kako mušterije čekaju kod nje u redu i neće da pređu kod ovih drugih, jer je ona brža i ima sve u malom prstu...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

ovo je starosna diskriminacija, ako se ne varam. Sta kaze sistematizacija radnog mesta, da li odgovara s.sprema ? Msm da je pitanje za pravnike više, iz oblasti radnih odnosa...

Takodje citat iz banke, pune nasminkanih salterusica- "Devojko, jel imate vi nekog ozbiljnog da radi ovde" (devizni penzioner, posle oo njega igrala sefica ekspoziture)

Link to comment

Je li se promenila i plata?

Pa naravno, ja mislim za oko 10k...

E da imaju oni zakonsko pokriće, naravno i aktima je stavljeno da može ta njena ako nema viša od njene stručne spreme...

Raspitivala se kod advokata i čovek joj rekao da može da se sudi ali ne i da ih dobije :(

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

istina u bankama valjda ima najvise tih bas bas nesposobnih sluzbenika

ili se meni pogodilo da ih u bankama najcesce srecem

 

mislim da sam pisao ranije, najjaci utisak mi je ostavila sluzbenica koja nije mogla u padajucem meniju da nadje skracenicu za SAD, pa sam joj pomogao sa united states, da bi ona nakon nekoliko minuta veselo konstatovala "evo ga, united kingdom"

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...