Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

  • 1 month later...

Ima neka prica da Unicredit planira da ih kupi...

 

unicredit nije u poziciji da kupuje bilo koga, bilo gde. kao grupacija imaju problem sa adekvatnoscu kapitala, cak postoje neke price da bi oni mogli da prodaju neku od banaka.

 

za socgen nisam cuo nista slicno.

Link to comment

Ja znam za priču da bi SoGe izašao iz Srbije u slučaju odgovarajuće ponude, pa barem dve godine, i to od nekih insajdera srednjeg nivoa koje tamo znam. Pri tome, oni ne planiraju aktivno da prodaju banku, već ako ponuda dođe, biće dobrodošla, i to ih ne spečava da razmotre učešće u akviziciji neke od manjih banaka na srpskom tržištu, pa čak i KMBN. E sada, teško da je Srbija neko atraktivno tržište za ulazak - em je mala, em je periferna, em je prezasićena konkurencijom, do te mere da su neki ozbiljni evropski igrači izašli odavde, tako da sumnjam da SoGe može očekivati neku jaču ponudu sa tržišta ili sa strane.

Link to comment

Da li neko ima neke informacije da je Societe General u Srbiji u nekim problemima ili nesto slicno, poceli su malo cudno da se ponasaju...

A na šta konkretno misliš ?

Link to comment

A na šta konkretno misliš ?

 

pa, treba im dan dva da proknjize platu (drugima u firmi koji su kod drugih banaka legne plata u cetvrtak, onima koji su kod SG u petak ili ponedeljak), onda sad konkretno osoba ostavila 1000 dinara lufta za ratu za kreditnu (rata je 2500, ostavljeno na racunu 3500) ispostavilo se da nije bilo dovoljno. A tekuci racun sa koga se to dize tj skida nije koriscen 10 dana od kad je ostavljeno na njemu tih 3500. I nikakva poruka nije stigla da je nesto skinuto prethodno. Treba videti hoce li se ponavljati. 

Edited by MancMellow
Link to comment

nikada problem te vrste u sg-u nisam imao. oni su zidali zgradu(odmah iza postojeće, znatno veću) koja bi bila u vlasništvu što mislim da nema ni jedna strana banka ovde. socgen je u srbiji skoro 50 godina neprekidno, što ne mora ništa da znači, ali ukazuje™

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

nikada problem te vrste u sg-u nisam imao. oni su zidali zgradu(odmah iza postojeće) koja je bi bila u vlasništvu što mislim da nema ni jedna strana banka ovde. socgen je u srbiji skoro 50 godina neprekidno, što ne mora ništa da znači, ali ukazuje™

 

ne, slazem se, u poslednjih mesec i po dana prvi put, zato i pitam. 

Link to comment

pa, treba im dan dva da proknjize platu (drugima u firmi koji su kod drugih banaka legne plata u cetvrtak, onima koji su kod SG u petak ili ponedeljak), onda sad konkretno osoba ostavila 1000 dinara lufta za ratu za kreditnu (rata je 2500, ostavljeno na racunu 3500) ispostavilo se da nije bilo dovoljno. A tekuci racun sa koga se to dize tj skida nije koriscen 10 dana od kad je ostavljeno na njemu tih 3500. I nikakva poruka nije stigla da je nesto skinuto prethodno. Treba videti hoce li se ponavljati.

Obe stvari su mi jako čudne... Koliko ja znam rasknjižavanje plate radi firma koja uplaćuje platu, i to ne bi smelo da zavisi od banke. Može da bude dan kasnije, ako se pusti posle kliringa, i nikako drugačije...

 

Za ovo drugu, idi traži izvod i utvrdi šta je bilo... Možda je račun bio u minusu pre uplate od 3.500?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...