Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

AIK je svojevremeno imao odličnu kamatu na deviznu štednju, ali i zaposlene kojima tek iz petog puta možeš da objasniš šta ti u stvari treba. A trebao mi je je dodatni devizni račun sa koga bih povremeno elektronskim bankarstvom prebacivao pare na devizni račun za koji mi je vezana kartica. I otvore oni meni drugi račun, jedino što nisam mogao da ga koristim jer je na osnovni račun išla kamata od 0.1% i u tom slučaju nema prebacivanja - nisu se sjetili da mi kažu u startu već tek kad sam kukao kako elektronsko bankarstvo ne radi.

 

Isti lik mi objašnjava kako postoji limit na kartici i kako bez unošenja pina ne mogu da se plaćaju računi veći od 2500 dinara. E sad, u Americi pin uglavnom i nije radio, ali sam se naplaćao na potpis mnogo većih računa - isti lik mi je kasnije u AIKu i dalje tvrdio da to nije moguće. Vrhunac je bio kad ih je Kostić kupio i kad je počeo da naplaćuje dosta sitnih usluga koje su ranije bile besplatne - elektronsko bankarstvo je bila jedna od tih usluga i bez ikakve najave su mi ga ukinuli (usrećio bih se da sam bio u inostranstvu u tom trenutku). Kasnije su to obrazložili time što nemam dinarski račun kod njih pa nisu mogli automatski da mi skinu pare.

Link to comment

Komercijalna uvodi neke buđave pakete tekućih računa i poskupljuje naknadu.

Ponuda apsolutno inferiorna Intesa hit računu.

Gde je najjeftinije održavanje a da ima m/ebanking?

 

 

Sent from my x600

Link to comment

Odgovorili ste me od Alfa. Hvala :) Hocete li i od Unicredit, jer je na nju sad pao izbor? Bas im jeftina ponuda. 500 din mesecno dinarski i devizni razcun, ebanking i viza. Nalozi 20 din. Dobio preporuku od drugarice za njih, a imam ih i pored gajbe i pored firme kad zatreba licno da se ode.

Link to comment

Odgovorili ste me od Alfa. Hvala :) Hocete li i od Unicredit, jer je na nju sad pao izbor? Bas im jeftina ponuda. 500 din mesecno dinarski i devizni razcun, ebanking i viza. Nalozi 20 din. Dobio preporuku od drugarice za njih, a imam ih i pored gajbe i pored firme kad zatreba licno da se ode.

 

Unicredit je treća banka po snazi u Srbiji, iza Intese i Raiffa, to je vrlo ozbiljna priča. Kada bih ja otvarao nove račune, razmatrao bih samo ove tri banke. Imao sam dobrih iskustava i sa manjim bankama, ali svaka od njih ima neku začkoljicu npr. NLB (premda im je centrala u Sloveniji prilično problematična, srpska afilijacija solidno radi) - svakako najljubaznije osoblje koje sam imao prilike da sretnem, veoma predusretljivo, ali im je elektronsko bankarstvo bilo prilično glupo.

Link to comment

Što se Komercijalne tiče, zaobiđite je i bežite daleko, tamo je brodolom velikih razmera u najavi. Radio sam prošle nedelje za klijenta analizu predprivatizacionih aktivnosti u KMBN, i shvatio kako je tamo loše stanje - gubici u III kv. 2016. godine RSD 1,6 milijardi, a državni i privatni akcionari međusobno ratuju oko najavljene strategije privatizacije i izgleda da ne komuniciraju međusobno baš najbolje. Država je zakazala sednicu Skupštine banke za 1. decembar, koju su EBRD i strani fondovi bojkotovali, pa nije imala kvorum za držanje (došli samo Republika, Dunav osiguranje i Jugobanka u stečaju). Navodno, predstavnici države imaju ideju da bi banka pre privatizacije trebala da kupi neku drugu banku, jer bi to povećalo cenu pred prodaju(!?), a privatni investitori se tome opiru zbog velikih gubitaka i potrebe da se očiste bilansi da bi se krenulo u prodaju (o kojoj se za sada ne znaju nikakvi detalji).

 

Biće ponovljena sednica Skupštine 29. decembra, pa ćemo videti kako se stvari odvijaju, ali za sada to ne izgleda uopšte dobro.

Link to comment

Komercijalna svakako nije za preporuku od 2017., Jabih razmotrio i Sber, imaju svašta nešto, ruska, a jaka.

 

Sent from my x600

 

Ne za Sber. Letos je trebalo da izvadim izvod za neki stari ugaseni racun koji je klijent imao kod njih. Ispostavilo se da je u pitanju nemoguca misija plus su me 2 meseca zavlacili. Komercijalna, pa zavisi kakva ti je vrsta usluga potrebna, hoces li dizati kredite, davati menice itd.... Meni te stvari nikada nisu bile potrebne i Komercijalna mi je, za moje najosnovnije potrebe, ok, mada znam neke ljude koji su se zalili.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...