Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

Ja bih vise voleo preko laptopa da radim nego telefonske aplikacije. Ako dobro razumem o cemu pricate :) Jeste mala firma. Par miliona promet. Svakako nisam planirao Intesu, Komercijalnu i slicno. Alfa mi favorit. Svraticu sutra do njih svakako. A poslali mi na mail ponude oni, Raiff i Credi Agricol, pa cu ih malo izuciti.

I pricamo o resenju za komp :-)

 

Znas najbolje sta ti treba od usluga i onda gledaj te tarife, nijedna banka nije ni najjeftinija ni najskuplja, trazi ono sto tebi treba + fleksibilnost u komunikaciji sa bankom lokalnom filijalom.

Link to comment

Pogledaj sta nudi Erste. Za e-banking imas Halkom a i pristup iz brauzera. Za brauzer dobijes TAN karticu i logujes se odakle hoces. Naravno ako ti je TAN kartica pri ruci. Na njihovom sajtu imas demo verziju Netbankinga.

Link to comment

Radisa od kad sam se vrnuo primetio sam par stvari:

 

1. Sada kada placam racune u Posti ovi mi naplacuju?

2. Sada mogu for free da platim racune online preko inteze, ali tu nema nikakvog cvrstog dokaza, transakcija ko transakcija. Mislis li da je to ok? Ipak ja radim u ITu i znam koliko su sigurni i neunistivi ti sistemi  :isuse:

Link to comment

ali tu nema nikakvog cvrstog dokaza, transakcija ko transakcija. Mislis li da je to ok? Ipak ja radim u ITu i znam koliko su sigurni i neunistivi ti sistemi  :isuse:

Kazi da se zajebavas, pliz.

Link to comment

 

1. Sada kada placam racune u Posti ovi mi naplacuju?

 

 

Pa oduvek su ti naplacivali :D samo sto je mozda povecana provizija, pa si sada primetio.

 

Izuzetak je Infostan (sifra 121), to je bez provizije. Ali moras da doneses original infostanovu uplatnicu, ako popunis sam i cak stavis isti broj racuna i poziv na broj nece ti dati da uneses sifru 121.

Link to comment

Kazi da se zajebavas, pliz.

 

Ne zajebavam se. Nikad nisam verovao elektronici, samo papir. U tri primerka po mogucstvu. 

 

Pa oduvek su ti naplacivali :D samo sto je mozda povecana provizija, pa si sada primetio.

 

Izuzetak je Infostan (sifra 121), to je bez provizije. Ali moras da doneses original infostanovu uplatnicu, ako popunis sam i cak stavis isti broj racuna i poziv na broj nece ti dati da uneses sifru 121.

 

Eh koliko su onda ovi kreteni povecali provizije :( 

Link to comment

Provizija je standardno bila 1% (bilo u banci, bilo u posti) samo sto postoji minimalni iznos provizije (u posti se on vrteo od 35 do 55 dinara u poslednjih 6-7 godina, ne znam koliko je sada, dok su banke uglavnom umele da budu skuplje, npr. kod Rajfajzena je valjda 100 din.) kao i maksimalni iznos (u posti je ranije bio 300-350 din., banke su uglavnom bile slicne). Sad, da li su oni povecali minimalni iznos (na tipa 70-80 din.) pa je tebi to "iskocilo" kada si placao neki mali racun (ispod 1000 din.) ili je povecana maksimalna provizija na tipa 500 din. pa je tebi to "iskocilo" kada si placao neki veliki racun od preko 50k, to vec ti sam znas :D

Link to comment

Da. Ako si paranoican, na mesecnom izvodu koji mozes da sacuvas u PDFu imas neki broj/kod svake takve transakcije na osnovu cega u banci moze da se proveri da li je nesto placeno. Cuvaj to na kompu, pa ako zatreba. Takodje, u banci mogu da ti lupe pecat na izvod sa ebankinga (mada ce ti to mozda naplatiti), pa da to imas kao dokaz, na kraju meseca, da si platio sve racune.

Link to comment

Potvrdu za elektronsko placanje u banci uzimati samo ako racun nije ispravno naplacen. Koja je svrha uzimanja potvrde iz banke za svaki el nalog? Uzeo si da placas elektronski bas da bi izbegao cekanje u redu.

Link to comment

Nisam mislio na svaki nalog, neko da overi odstampan izvod na kraju meseca, to je jedno overavanje, a sadrzi sve transakcije.

 

Mada je to meni malo...overkill :D al dobro, covek veruje samo papiru.

Link to comment

To sa papirom je smešno. Imali smo npr majske poplave i celokupna dokumentacija u obrenovačkoj filijali je uništena. Naravno da je sve to postojalo negde u elektronskom obliku. Ima gomila studentarije u bankama čiji je jedini posao da skeniraju sve živo i pohranjuju kojekude. Što se tiče pogrešnih uplata to je svedeno na minimum zbog modularne kontrole kako uplatnih računa tako i poziva na broj kod većine institucija, tako da ne možete da pogrešite u jednoj cifri, nego u dve od 18 i to ne bilo kako nego ispravno™ a ima ovde neki matematičar koji će izračunati koja je to verovatnoća...meni je uspelo jednom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...