Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

Ovaj Erste neki reader koji "pročita" fotku? Super, fala bogu da se neko setio!

Veliki hejt za Intesa ebank i to što ih ne interesuje da razviju aplikaciju za WP...

 

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Uhapšen direktor marketinga Komercijalne, zbog mita.

 

 

 

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/hronika/aktuelno.291.html:601767-Direktor-iz-Komercijalne-pao-zbog-mita-od-500000-evra

 

Zanimljivo, naročito jer praksa kikbeka jeste nešto prilično standardno i prećutno jasno svima u marketinško industriji u Srbalja, platiš direktora marketinga da tvoju firmu odabere kao "dobavljača". Ovde lako može da bude upletena neka od jačih reklamnih agencija.

U ovom tekstu se zapravo ništa ne govori o mehanizmu zloupotrebe.

Cenim da će biti "svako čudo za 3dana" . Ili se neko nameračio na igrača u reklamnom biznisu...

Link to comment

Jedno malko off topic pitanje: koja banka ima najbolji online banking u Srbiji? Zanima me plaćanje komunalija.

 

Ја користим веб банкинг Комерцијалне банке.

Рад је лак, само изабереш претходни рачун и унесеш нов износ.

Од 10 рачуна које плаћам, једно 5-6 има увек исти позив на број, пар има малу разлику а остали су увек другачији.

Унос иде брзо.

Edited by vathra
Link to comment
  • 4 weeks later...

Moja baba juče zove banku i pita za penziju el stigla penzija dobro hvala sa druge strane žice neko proizvodi zvuke pište bre el to profesionalizam ove dinićeve n štedionice bre podjebavaju mi babu majko mila...

Link to comment
  • 5 months later...

Ne vidim pribliznijiu temu, pa da pitam ovde. Zelimo da promenimo banku za firmu. Bili do sada u Procredit, ali nesto dizase cene, pa postadose bas skupi mesecno. I jos nesto bili nekorektnil, pa resimo da ih napustimo. 

 
Gledamo pre svega mesecno cenu odrzavanja, ebankinga i ostalih fiksnih mesecnih trsokova, ali i cenu za svaki nalog koji izvrsimo. Geografija nije kljucna. Em cemo sve online, em smo u samom centru pa svi imaju u nasoj blizini ekspoziture. Doduse najbliza nam je Alfa banka, samo par metara, pa nam je prvi izbor, a i bas su jeftini.
 
Imate li neki predlog ili na sta da posebno obratim paznju. Mislim, poznajem teoriju dobro, ali nisam mnogo menjao banke, pa ne znam da li postoji nesto na sta obavezno da obratim paznju i slicno. Lopovi su to stari, pa da me ne zajebu nekako :)
 
Hvala dobrim ljudima :)
Link to comment

U raiffu je malo arhaičan online, na kraju se svodi na telefonsko bankarstvo, za svaki bitniji nalog mora da se zove da se pogura

 

Kod ostalih uglavnom  ide bez problema, većina koristi assecovu officebankig aplikaciju

Link to comment

Imas na netu na sajtovima tarifnike pa vidi. Ako ti treba nesto posebno to proveri, recimo podizanje gotovine bez provizije i sl.

 

Slucajno poslato sa Tapatoka

Link to comment

 većina koristi assecovu officebankig aplikaciju

 

nemam reci za to koliko me je ta aplikacija izvodila iz takta

 

zasto za racun firme mora aplikacija, a ne moze online? zasto zasto?

 

prvo, instalirati uopste kako treba je bila avantura, tek iz 3. pokusaja uz pomoc tehnicke podrske

 

onda nonstop nije htela da se sinhronizuje sa serverom, napravim nalog, nece da primi, nista, danima stoji, 100 pokusaja sinhronizacije, zoves tehnicku podrsku i na kraju posle probanja svega i svacega shvatis da je problem format datuma (!!!!!), jer, na kompjuteru je format datuma bio engleski/americki, a aplikacija i server koriste srpski format datuma, pa sto na jednoj strani pise "Monday" a na drugoj "ponedeljak" pravi problem sinhronizaciji :isuse: izem ti takve programere...

Link to comment

Ili odjednom odluči da ne prikazuje uplate starije od nekoliko mjeseci. Zovem podršku - kažu izbrišite bazu pa pokrenite opet sinhronizaciju. Nakon svega toga završim sa još manje podataka u bazi. Takođe, mjesecima mi na par 'foldera' stoji oznaka da imaju nekoliko novih stavki - naravno da u njima nema ništa novo.

Edited by laser lotus
Link to comment

Moj ti je predlog da izaberes neku manju banku jer (pretpostavljam ) je i tvoja firma mala. U velikom sistemu si broj i ne tretiraju te kao sto te u manjoj banci servisiraju. Pitaj za halcom sistem, imaju uglavnom oba.

 

Slucajno poslato sa Tapatoka

Link to comment

nemam reci za to koliko me je ta aplikacija izvodila iz takta

 

zasto za racun firme mora aplikacija, a ne moze online? zasto zasto?

 

Što, zar nije konfornije u aplikaciji?

Pomenuti Raiff ima online. Nikad ne znam da li će biti rasploložen da prepozna čitač iz prve, ili će da traži update jave

Edited by levi
Link to comment

Ja bih vise voleo preko laptopa da radim nego telefonske aplikacije. Ako dobro razumem o cemu pricate :) Jeste mala firma. Par miliona promet. Svakako nisam planirao Intesu, Komercijalnu i slicno. Alfa mi favorit. Svraticu sutra do njih svakako. A poslali mi na mail ponude oni, Raiff i Credi Agricol, pa cu ih malo izuciti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...