Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

banke su sasvim očekivane, već dugo imaju probleme sa plasmanom novca, a i ono što plasiraju teško naplaćuju

 

zato mi i užasno smeta sa kakvom lakoćom se gasi uništena domaća proizvodnja koja je jedina pravi korisnik domaćih usluga, strane invisticije već imaju svoje uslužnike i kreditore

Link to comment
  • 1 month later...

Teh.višak - 150 ljudi ide do kraja godine + 150 u aprilu 2016.

u Hypo neka sumanuta cifra, ako sam dobro shvatio 50% ide jer ih je kupio neki investicioni fond valjda skoro.

 

Bdv, Hypo zatvara polovinu svojih filijala i svesce se na svega dvadesetak u regionu.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Velika je kriza , za uplatu od 80eur na rč u stranoj banci traže min 1000rsd provizije.

 

Imam IBAN i SWIFT, i br. računa, jel se to zove Nostro doznaka?

 

I ako ima neka  banka da nije u tolikoj krizi i da manje drpa, preporučite..

Link to comment

More neka propadnu sve banke i finansijske sluzbe, kada ne rade to sto treba da rade nego se kod nas nesto foliraju i umisljaju da je stvarni posao reklama na TV'u.

Usran nam je taj "regijon" u kojem živimo do guše. Pre par godina mi je bilo hitno da platim neku knjigu iz Hr, nije imalo ko da donese, posrednici daleko,  itd...

Za 17e, preko WU platio sam kada se sve uzme u obzir 27e. Čekao sam jedno pola sata strpljivo na šalteru, dok se ne popuni formular kao za let na Mesec. Na kraju mi je neljubazna šalteruša dala čokoladicu Najlepše želje od 50grama.

Ja sam popizdeo, a ona vadi iz fioke i kaže "Uzmite, to vam sleduje prema poslovnom običaju W.Uniona!" 

 

Milion posto mi je lakše kada naručujem nešto sa Amazon ili AliExp.. nego kada treba da mi stigne nesto iz "regiJona". Pizdim od tih sakrivenih troskova konverzija, preracunavanja itd ....

Link to comment

More neka propadnu sve banke i finansijske sluzbe, kada ne rade to sto treba da rade nego se kod nas nesto foliraju i umisljaju da je stvarni posao reklama na TV'u.

Usran nam je taj "regijon" u kojem živimo do guše. Pre par godina mi je bilo hitno da platim neku knjigu iz Hr, nije imalo ko da donese, posrednici daleko,  itd...

Za 17e, preko WU platio sam kada se sve uzme u obzir 27e. Čekao sam jedno pola sata strpljivo na šalteru, dok se ne popuni formular kao za let na Mesec. Na kraju mi je neljubazna šalteruša dala čokoladicu Najlepše želje od 50grama.

Ja sam popizdeo, a ona vadi iz fioke i kaže "Uzmite, to vam sleduje prema poslovnom običaju W.Uniona!" 

 

Milion posto mi je lakše kada naručujem nešto sa Amazon ili AliExp.. nego kada treba da mi stigne nesto iz "regiJona". Pizdim od tih sakrivenih troskova konverzija, preracunavanja itd ....

 

Umesto WU u Srbiji imas i Moneygram koji je mnogo jeftiniji i ima duplo manju proviziju. WU naplacuje duplo vecu proviziju, s tim sto je kod nas vise rasprostranjen dok MG nema u svim bankama, ali one koje rade preko njega su ti recimo "Alpha" "Eurobank" i "Sber".

Link to comment

Prošle godine je poznanik iz Zagreba hteo da prebaci nekih stotinak evra na račun mog ćaleta u Ljubljani, kad mu rekoše kolike su provizije, samo je uradio nalevo krug. Trošak je bio porediv sa time da komotno ode i vrati se vozom do Ljubljane i lično preda novac u banku.

Link to comment

Tacno je, za nostro doznake recimo na iznos od 100 eura potrebno je platiti proviziju cak do 20 eur, sto je zaista mnogo. WU je takodje skup, i kao sto sam napisala MG je najisplativije sredstvo slanja novca iz inostranstva.

Procenat provizije zavisi iz koje zemlje se salje, a moze se izracunati na njihovom sajtu http://global.moneygram.com/

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...