Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

e, a u chemu je fora, danas chitam plakat u autobusu, neka banka, erste ili tako neka, shatro iskusna, nudi kao primer uzasno povoljnog kredita neshto kao da uzmesh 100k dinara na godinu dana, vratish im 103k6, dash im jednokratno 2k3 troshkove obrachuna i to je sve. znachi oni su godishnje dobri neshto reda 6k dinara na 100 hiljada. pominje se naravno fiksna kamatna stopa i neki naravno eks od 11 tachka neshto, ne znam pojma.

 

da li ja nishta ne razumem (shto nije nemoguce, uopshte ^_^) ili tu ima skrivenih varijabli? to se meni i chini kao uzasno povoljan kredit, da mi sad treba 100k iz odmah. ali sam im navikla da ima fora, u chemu je fora :unsure:

 

To je efektivna godisnja kamata od 6%, nije sad neki svemirski dil :D jebiga, prosla vremena kada su uzimali efektivno 25% na potrosacke kredite, sad moraju kao banke u normalnom svetu da posluju :(

Link to comment

To je efektivna godisnja kamata od 6%, nije sad neki svemirski dil :D jebiga, prosla vremena kada su uzimali efektivno 25% na potrosacke kredite, sad moraju kao banke u normalnom svetu da posluju :(

pa to mi je i bilo chudno, ja sam sad setovana da ochekujem prvo ochigledno surovo dranje, pa plus skrivene varijable, onda plus promene pravila u hodu.

 

i ovo shto kaze radisha. sad kad moze, sad ljudi ili nemaju ili nece...

Link to comment

Mislim da je fora nedostatak tržišta, a banka živi od obrta para. Najskuplje je da pare stoje u banci, dakle, daj šta daš, samo da se pokrije bar inflacija. Još ako te navuku na prenos tekućeg i dozvoljeni minus uz put, super, i bolje nego što su se nadali...

 

Jebena vremena, oni kojima trebaju krediti nemaju uslova, a oni koji imaju uslova, imaju i para pa im krediti ne trebaju...

Pa to..Još kad sam pre dve godine imao lomljavu sa prodajom/kupovinom stana, pričao sa poznanikom ekonomistom, oko stambenih kredita, i zaključak je još tada bio da su krediti dati manje više svima koji iole imaju uslove i da je to to, nema među stanovništvom više kandidata za kredite. Čak i kada bi se ozbiljno spustili kriterijumi a ne kozmetika. Na žalost procene su da će banke gledati pre da uštinu na milion drugih strana nego da probaju da plasiraju povoljnije kredite...
Link to comment

Uvek mogu da jos snize cenu svog proizvoda ako nemaju dovoljno musterija. Tako funkcionise trziste, zar ne?

 

Mogu da racionalizuju unutrasnju organizaciju, razmisljaju dugorocno, prihvate nove inovativne moderne savremene tokove. Dakle, mogu da primene sve one savete koje daju privrednicima kada ovi dodju u problem da ne mogu da vrate kredite.

Link to comment

e, a u chemu je fora, danas chitam plakat u autobusu, neka banka, erste ili tako neka, shatro iskusna, nudi kao primer uzasno povoljnog kredita neshto kao da uzmesh 100k dinara na godinu dana, vratish im 103k6, dash im jednokratno 2k3 troshkove obrachuna i to je sve. znachi oni su godishnje dobri neshto reda 6k dinara na 100 hiljada. pominje se naravno fiksna kamatna stopa i neki naravno eks od 11 tachka neshto, ne znam pojma.

 

da li ja nishta ne razumem (shto nije nemoguce, uopshte ^_^) ili tu ima skrivenih varijabli? to se meni i chini kao uzasno povoljan kredit, da mi sad treba 100k iz odmah. ali sam im navikla da ima fora, u chemu je fora :unsure:

i mene je moja (nilski konj) banka jednom zvala a dvaput SMSovala sa ponudom da mi daju 100K a jada im vratim 106,680K para. zahvalio sam im se na ponudi uz "ja nebi"

Link to comment

e, a u chemu je fora, danas chitam plakat u autobusu, neka banka, erste ili tako neka, shatro iskusna, nudi kao primer uzasno povoljnog kredita neshto kao da uzmesh 100k dinara na godinu dana, vratish im 103k6, dash im jednokratno 2k3 troshkove obrachuna i to je sve. znachi oni su godishnje dobri neshto reda 6k dinara na 100 hiljada. pominje se naravno fiksna kamatna stopa i neki naravno eks od 11 tachka neshto, ne znam pojma.

 

da li ja nishta ne razumem (shto nije nemoguce, uopshte ^_^) ili tu ima skrivenih varijabli? to se meni i chini kao uzasno povoljan kredit, da mi sad treba 100k iz odmah. ali sam im navikla da ima fora, u chemu je fora :unsure:

 

Dobijes 100k, odmah das banci 2250 naknade, sto znaci da si dobila 97750. Ti otplacujes ceo dug od 100k, i na taj dug ti racuna kamatu 6% godisnje, pa ti rata izadje 8600 dinara mesecno.

 

Kada to vezes na stvaran dug prema banci (97750), ispadne da ti je kamata u stvari oko 11% (to ti je EKS=Efektivna kamatna stopa), a ne 6% kao sto reklamiraju.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Postaje aktuelno... KS na eur stednju- 'rekorder' je Raiff koji nudi 0,11% na sve rocnosti depozita. Grcke banke ocekivano sa visim KS, od 1,3 - 1,8% Pireus.

 

slučajno poslato sa TT

Link to comment

Tako je. Oni koji planiraju da smanje depozitnu masu nece se izletati sa nekim uslovima. Za grke je ocekivano, ovo im je prilika da se poprave od letosnjeg odliva.

 

slučajno poslato sa TT

Link to comment
  • 1 month later...

Ko je rekao kriza, nema krize!

 

 

Nekada sam na ulog bilo kog iznosa, dobijao 9% kamate, danas

 

 

SPECIJALNA PONUDA KOJA VAŽI U PERIODU OD 31.10.2015 DO 31.12.2015 ŠTEDNJA SA SLOJEVITIM KAMATNIM STOPAMAU EUR

ŠTEDNJA SA SLOJEVITIM KAMATNIM STOPAMA

 

ŠTEDNJA SA SLOJEVITIM KAMATNIM STOPAMA je posebna vrsta štednje u EUR koja Vam pruža brojne atraktivne mogućnosti.

 

  • Oročite sredstva na 12, 25 ili 30 meseci
  • Odaberite način isplate kamate: mesečno ili o datumu dospeća uloga
  • Visina uloga određuje visinu kamatne stope

 

Minimalni ulog za ovaj tip štednje iznosi 50.000 EUR, dok se na iznos preko minimalnog primenjuje stimulativna kamatna stopa, čime želimo da nagradimo Vaše poverenje.

 

Pozdrav od Mikija, sladak je ki šećer

aik.jpg

Edited by El Guapo
Link to comment

Mene interesuje hoće li majka Srbija priviti NPLove na svoja nejaka nedra, kao što potajno sneva Vujević?

Majka će možda rasteretiti banke tipa smanjiće obaveznu rezervu a banke će zauzvrat da smanje kamatne stope.

Situacija je bizarna...euribor je u minusu tako da sad jede™ osnovnu kamatu. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...