Jump to content
IGNORED

Usvajanje dece


JozoMujica

Recommended Posts

  • Replies 550
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sailorman

    52

  • ToniAdams

    42

  • Giga Moravac

    33

  • Notorious

    33

ponuda je 178 komada

potraznja - za 109 presumably white srpchadi je 748 domacih parova; za 69 presumably lil roma srpchadi 70 stranih parova

dakle nema razloga za nervozu - klinci&klinceze ce biti kvalitetno udomljeni

glede gejova - jbg, doslo je do crowding out - better luck next time:)

uz napomenu da I gejovi treba da imaju pravo&will - pogotovo kad bude visa ponuda:)

Link to comment

divim se gotivcu

 

priznajem da nemam muda da kažem šta mislim

 

samo jedna stvar- onaj ko želi da usvoji je već prošao milion trauma, samo mu još treba pc popovanje

Link to comment

Nije ih teže usvojiti, teže je u ovom gadnom društvu  odgajati i sprovesti kroz detinjstvo i pubertet. 

 

Aha. Skroz sam pogrešno razumela, jer je ceo tvoj prethodni post bio o užasima procedure usvajanja. Pa mi nije bilo jasno kako se ti užasi mogu izbeći insistiranjem na tome da dete ne bude romsko. 

 

Uglavnom, svako dete će nailaziti na probleme, ne samo romsko dete. Neko je već primetio koliko su deca surova, maltretiraju i zbog klempavih ušiju, gojaznosti i slabovidosti, ne samo zbog boje kože i nacionalnosti. To potencijalni roditelji sigurno znaju, tako da taj argument da će romskoj deci biti teško ne abolira njihov rasizam. 

Link to comment

uz napomenu da I gejovi treba da imaju pravo&will - pogotovo kad bude visa ponuda:)

ja mislim da bi gejevima trebalo nuditi iskljucivo male cigane na usvajanje. pa ako nece da budu tolerantni i usvoje ih, onda nema lepo ni prajda, nema tolerancije za netolerantne.

Link to comment

Uh, hraniteljske porodice.

Iskreno, divim se ljudima koji pristaju biti deo tog sistema.

Mojima su to nudili, dugo su se dvoumili, i shvatili da to ne bi mogli.

Nemoguće je ne vezati se za dete, i  živeti u kostantnom strahu da će neko (socijalni radnik, roditelj) da dođe 

i da ga odvede.

Nisu ni sve hraniteljske porodice sjajne i bajne, nažalost, ima tu i druga strana medalje.

Generalno, procedura usvojenja je pravno komplikovana i dugo traje.

Edited by anomander rejk
Link to comment

ja mislim da bi gejevima trebalo nuditi iskljucivo male cigane na usvajanje. pa ako nece da budu tolerantni i usvoje ih, onda nema lepo ni prajda, nema tolerancije za netolerantne.

striktno male cigane - za sve ostalo treba da se potrude&zarade - koliko tolerancije toliko prava

Link to comment

To potencijalni roditelji sigurno znaju, tako da taj argument da će romskoj deci biti teško ne abolira njihov rasizam. 

 

Oni što su usvojili nekog dečaka su verovatno mizogini, jel da?

Link to comment

Aha. Skroz sam pogrešno razumela, jer je ceo tvoj prethodni post bio o užasima procedure usvajanja. Pa mi nije bilo jasno kako se ti užasi mogu izbeći insistiranjem na tome da dete ne bude romsko. 

 

Uglavnom, svako dete će nailaziti na probleme, ne samo romsko dete. Neko je već primetio koliko su deca surova, maltretiraju i zbog klempavih ušiju, gojaznosti i slabovidosti, ne samo zbog boje kože i nacionalnosti. To potencijalni roditelji sigurno znaju, tako da taj argument da će romskoj deci biti teško ne abolira njihov rasizam. 

 

 

Sailorman, kakav je tvoj stav o biolosko-genetskom rasizmu? Naime jako puno ljudi kad bira koju ce decu da odgaja bira decu koja imaju genetski materijal oba roditelja/jednog od roditelja, dok tamo negde na roditelje cekaju deca koja su vec rodjena? Meni je sokantno kad vidim da neki ljudi odluce da izaberu ne samo jedno, nego pocesto i dvoje, troje, cak i cetvoro dece odredjene genetske kombinacije, a druge sa njima nepozeljnom genetskom kombinacijom ni ne uzimaju u razmatranje.

 

Mislim da ova pojava genetskog preferenciranja ne nailazi na potrebnu osudu drustva, cak je neka vrsta tabua uopste potezati problem genetsko preferencijalnog rasizma. Sta je tvoje misljenje o ovome, jel ti ok biranje dece po genetskom sastavu, ili se ne slazes sa time?

Link to comment

Nikad nisam čula za genetsko-biološki rasizam, pa stoga i nemam stav o istom. Ovo što ti opisuješ veze nema sa rasizmom. Svaka tebi čast ako si uspela da izvučeš analogiju između 'hoćemo da usvojimo dete, ali ne romsko' i 'hoćemo dete tako što ćemo se jebati i zatrudneti'.

Link to comment

da usvajam dijete i biram izmedju romskog i, kako da ga nazovem, juznoslovenceta, imajuci samo taj podatak o djetetu, preferirala bih juznoslovence, jer sam tako u mogucnosti

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...