Jump to content
IGNORED

Usvajanje dece


JozoMujica

Recommended Posts

  • Replies 550
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sailorman

    52

  • ToniAdams

    42

  • Giga Moravac

    33

  • Notorious

    33

Etiketa nije glupa nego tačna. To da je deci bolje u domu nego sa roditeljima istog pola je uvredljivo i za nezbrinutu decu i za potencijalne roditelje i za zdrav razum, i treba da te je sramota. Da su siledžije i zaostalost društva validan razlog zašto nešto ne treba menjati u pravcu veće jednakosti za sve, još uvek bismo živeli u feudalizmu. 

 

 

Pa dobro, usvoj klinca u Srbiji i pusti ga da ide u skolu. Pa kad ti bude svakodnevno dolazio izubijan od batina, ponizen od uvreda ti krivi homofobno drusrtvo jer si ti toliko iznad tog drustva.

Link to comment

koji preniski konformizam fura moravac. 

 Ma nemoj? A sta treba da mislim o onima koji gledaju samo svoja prava koja bi da ostvare upravo preko ledja te dece koju tako zarko zele da usvoje?

 

Bas mene briga ko ce sta i koga da usvaja i ko ce s kim da se zeni ili udaje. Ali ovakva kolicina sebicnosti zasluzuje da se na nju ukaze.

Link to comment

Pa dobro, usvoj klinca u Srbiji i pusti ga da ide u skolu. Pa kad ti bude svakodnevno dolazio izubijan od batina, ponizen od uvreda ti krivi homofobno drusrtvo jer si ti toliko iznad tog drustva.

 

Iznad društva? Šta ti to znači? Je l moguće da ti ne vidiš da je problem u ljudima koji će nekoga prebiti zato što ima dva tate a ne u tatama? Nije ti palo na pamet da zagovaraš dosledno sprovođenje kaznene politike prema nasilnicima umesto diskriminacije? Ili misliš možda da je taj poriv malih siledžija da prebijaju drugačije prirodan i normalan, pa da eto treba pustiti decu da ižive svoju prirodu?

Edited by sailorman
Link to comment

Sejlorka, ti si sve vreme u fazonu - vozim desnom stranom, a ona budala iz suprotnog smera koja vozi pogrešnom stranom neka se skloni, ja neću jer sam u pravu.

 

Bez obzira što voziš peglicu i dete ti je u kolima a iz suprotnog smera u tvojoj traci je FAP.

Edited by JozoMujica
Link to comment

 Ma nemoj? A sta treba da mislim o onima koji gledaju samo svoja prava koja bi da ostvare upravo preko ledja te dece koju tako zarko zele da usvoje?

 

Bas mene briga ko ce sta i koga da usvaja i ko ce s kim da se zeni ili udaje. Ali ovakva kolicina sebicnosti zasluzuje da se na nju ukaze.

 

 

 

to sto zoves lgbt ljude koji zele u srbiji da usvoje decu sebicnim, i sto smatras da bi to cinili kako bi ostvarili svoja prava, zaista ne znam kako da prokomentarisem.

Edited by Aće
Link to comment

Sejlorka, ti si sve vreme u fazonu - vozim desnom stranom, a ona budala iz suprotnog smera koja vozi pogrešnom stranom neka se skloni, ja neću jer sam u pravu.

 

Bez obzira što voziš peglicu i dete ti je u kolima a iz suprotnog smera u tvojoj traci je FAP.

 

Poređenje je izuzetno glupo. Nego, šta predlažeš? Da se svi grupno sklanjamo pred siledžijama? Je l da se sklanjamo samo kad su u pitanju homofobi ili i druga stoka?

Link to comment

Iznad društva? Šta ti to znači? Je l moguće da ti ne vidiš da je problem u ljudima koji će nekoga prebiti zato što ima dva tate a ne u tatama? Nije ti palo na pamet da zagovaraš dosledno sprovođenje kaznene politike prema nasilnicima umesto diskriminacije? Ili misliš možda da je taj poriv malih siledžija da prebijaju drugačije prirodan i normalan, pa da eto treba pustiti decu da ižive svoju prirodu?

 

E to su prava pitanja a ne lepljenje etiketa koje uostalom nisu tacne. Ja i nisam govorio o Holandiji ili Svedskoj nego o Srbiji.

 

Naravno da zagovaram dosledno sprovodjenje kaznene politike prema svim vrstama nasilja. O porivu dece da maltretiraju drugu decu nisam siguran. Mnoga i mnoga deca su dosta surova i cim primete neku slabost ona reaguju nasiljem. Naravno da to treba suzbijati i decu socijalizovati.

 

Ali ne mislim i da nisam u pravu da je u sadasnjem trenutku kontraefektivno usvajati decu u istospolne brakove. Jer kako sada stvari stoje ta ce deca stradati jako od druge dece. Samoj deci sa ne cini usluga ako budu usvojena u istospolne brakove dok drustvo ne dobije bitku protiv nasilja. Ali ovo drustvo bas tu bitku ne vodi nego nasilje donekle cak i dozvoljava kao izduvni ventil od teskog zivota.

Link to comment

i jozo se pridruzio. takav stav inace zaista preovladjuje, i susrecem sa slicnim modelom razmisljanja redovno. lakse je cutati i smrdeti uvek, to je tacno doduse.

Link to comment

i jozo se pridruzio. takav stav inace zaista preovladjuje, i susrecem sa slicnim modelom razmisljanja redovno. lakse je cutati i smrdeti uvek, to je tacno doduse.

 

I on je preniski konformista?

Link to comment

Nevezano za ovu konkretnu temu, mene zanima samo koliko su puta Sejlorka i Aće dobili batine, sa ovakvim stavom u RL moraš ili da si Švarceneger ili da piješ batine jednom nedeljno.

 

Ili...

 

 

 

internet-vs-reality-dog-fight_9.gif

 

 

 

Link to comment

Poređenje je izuzetno glupo. Nego, šta predlažeš? Da se svi grupno sklanjamo pred siledžijama? Je l da se sklanjamo samo kad su u pitanju homofobi ili i druga stoka?

 

Svaka čast za stav, samo neko ko bi se radije sklonio ne može zbog tog biti rasista ili šta već. Mada sumnjam da je ipak sve vreme u pitanju ovo iz JM-ovog spojlera.

Link to comment

ja sam devedesetih cupan, vucen, tucen. posle toga ne, mada je poslednja situacija na ivici bila prosle nedelje kada je degenerik autom sisao sa puta na trotoar kako bi obisao kolonu zbog radova, i svirao mi da se sklonim sa te pesacke staze. prvo me je pitao sta glumim time sto ga pitam zasto divlja po trotoaru i svira pesacima da se sklone, a onda je bilo jebacutimamu kad sam mu rekao da ne sere, i na tome je ostalo. siledzije su ovde, osim par izuzetaka, obicni puvanjci. 

Link to comment

@ JM & TC

 

:lolol:

 

Čekaj, je l ja sada treba fizički da se obračunavam sa neistomišljenicima da bih vama dokazala da nisam licemer? Treba da usvojim romsko dete (što i da hoću ne mogu, jer nisam udata, jel)? Je l vas dvojica možda imate neki dokaz u prilog tome da sam u RL kukavica, ili vam je samo teško da zamislite da postoje osobe sa drugačijim stavom od vašeg?

Edited by sailorman
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...