Jump to content
IGNORED

Usvajanje dece


JozoMujica

Recommended Posts

Napisah svoj prvi čaršaf i chrom mi ga pojede.

Elem, moja sestra je u procesu usvajanja deteta.

Jedina "želja" koju su imali jeste da dete bude što mlađe.

Iz njihovog iskustva, i iskustva ljudi sa kojima su oni, tokom procesa, došli u kontakt, čini mi se da je priča

o odbijanju usvajanja romske dece prenaduvana, i da je neka vrsta paravana za trgovinu decom.

Nemam dokaze, naravno, osim činjenice da stranci prilično lako u Srbiji usvoje Roma.

Treba li napomenuti da su kontrole koje stranci prolaze neuporedivo labavije od onih koje prolaze parovi iz Srbije.

Link to comment
  • Replies 550
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sailorman

    52

  • ToniAdams

    42

  • Giga Moravac

    33

  • Notorious

    33

Da li će detetu biti lakše ako okolina zna ili ne zna da je usvojeno.

 

Vrlo su male šanse da dete ne zna da je usvojeno, zapravo se, čak i ako ne zna, to jest ako je usvojeno sa nekoliko meseci (ne može osim u izuzetnim slučajevima mlađe od 3 meseca), preporučuje se da se detetu kada počne da postavlja pitanja o tome kako je došlo na svet polako i strpljivo uz to objasni da je usvojeno. Time se dete štiti od toga da takav podatak sazna od nekog ko mu nije blizak.

Link to comment

čini mi se da je priča

o odbijanju usvajanja romske dece prenaduvana, i da je neka vrsta paravana za trgovinu decom.

Nemam dokaze, naravno, osim činjenice da stranci prilično lako u Srbiji usvoje Roma.

 

ja sam to tumacila kao da je lako usvojiti romsko (i bolesno) dete zato sto ih u srbiji ne usvajaju rado. 

Edited by betty
Link to comment

Da li će detetu biti lakše ako okolina zna ili ne zna da je usvojeno.

 

Па као буде имао тату и тату или ће околина знати да је усвојено или ће га позвати чудо природе.Срећом па то никада неће бити дозвољено.

Link to comment

ja sam to tumacila kao da je lako usvojiti romsko (i bolesno) dete zato sto ih u srbiji ne usvajaju rado. 

 

Neko je danas rekao koliki je brojčani odnos dece za usvajanje i usvojitelja. To su i mojima rekli.

Ne baratam tačnim podacima i statistikom, samo se pozivam na iskustvo tri para koja poznajem. 

Jedno se povela tema o usvajanju Roma, mislim na topiku o Romima, i da je i Renne spomenuo iskustvo slično mom.

 

Chrome me ubija, greška je prethodni post samo sa kvotom.

Edited by svashtabezneshto
Link to comment

ja sam to tumacila kao da je lako usvojiti romsko (i bolesno) dete zato sto ih u srbiji ne usvajaju rado. 

 

 

Ako je tacno ovo sto Joze Mujica pise, da isto cekaju parovi koji hoce i oni koji nece dete druge rase, odgovor se sam namece.

 

 

Nego da se manemo rase, sta mislite o ljudima koji procenjuju pozeljnost deteta biolosko-genetski? Npr ok im je da imaju svoje dete (pola mamino, pola tatino, bez obzira da li je napravljeno prirodnim putem ili in vitro oplodnjom), ili im je ok da kombinuju tipa surogat majka ali spermatozoidi od para u pitanju, ali im nije npr ok da usvoje dete. Vidjam te ljude okolo, neke cak i poznajem, setaju ponosno svoju decu a nemaju nijedno usvojeno. Ja licno mislim da im onu njihovu treba lepo oduzeti i dati na usvajanje, jer deca ne treba da odrastaju uz bioloske rasiste. U principu prjatelje koji mi kazu da pokusavaju da dobiju dete odmah pitam jesu li podneli i zahtev za usvajanje. Ako me zbunjeno pogledaju, i kazu da nisu, jasno mi je da imam posla za biol rasistima i odmah prekidam svaki dalji kontakt sa njima. Sta vi mislite? :fantom:

Link to comment

treba lepo svu rodjenu decu u sabirni logor, pa da se odande randomly distribuiraju svakom ko ispunjava uslove. i da nema ejdzizma, nego da moze da ti zapadne i tromesecna cmizdrava beba i klipan od 3 banke koji i dalje studira i ne ume sebi ni kajganu da napravi.

Link to comment

treba lepo svu rodjenu decu u sabirni logor, pa da se odande randomly distribuiraju svakom ko ispunjava uslove. i da nema ejdzizma, nego da moze da ti zapadne i tromesecna cmizdrava beba i klipan od 3 banke koji i dalje studira i ne ume sebi ni kajganu da napravi.

 

 

I bez numerizma, tako da moze da ti zapadne i tromesecno cmizdravo, i student od tri banke, a i oboje i to u kombinaciji sa tetkom sto ima demenciju.

 

Nego ti se Miraleme sprdas, a meni je uzasno kad vidim da ljudi preferiraju jedno dete u odnosu na drugo, samo zato sto ima ispravan hromozomski kod. Uzasno i tuzno :( Neki i po troje naprave a nijedno ne usvoje, cak ni bledoliko neko.

Link to comment

treba lepo svu rodjenu decu u sabirni logor, pa da se odande randomly distribuiraju svakom ko ispunjava uslove. i da nema ejdzizma, nego da moze da ti zapadne i tromesecna cmizdrava beba i klipan od 3 banke koji i dalje studira i ne ume sebi ni kajganu da napravi.

 

naucicu te da pravis kajganu prvom prilikom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...