Jump to content
IGNORED

Usvajanje dece


JozoMujica

Recommended Posts

  • Replies 550
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sailorman

    52

  • ToniAdams

    42

  • Giga Moravac

    33

  • Notorious

    33

Prvi bold: Da, ti ljudi koji misle da ne mogu da se nose sa predrasudama koje će okolina imati o njihovom detetu ne treba da usvoje ne samo romsko dete, nego ne treba da usvoje dete. Zamisli, usvoje čistokrvnog Srbina, a čistokrvni postane gej. Kako će se nositi sa predrasudama, kuku lele?

 

Drugi bold: Pa vidiš da usvajaju, kažu oćemo belo, nećemo crno.

 

Pa nosice se vrlo lose. Nazalost, znam nekoliko prica iz okoline o nekim drugacijim situacijama tipa, usvojili dete, ono odraslo u kriminalca npr. pa se to pripise ko zna kakvom poreklu, ne daj bobe da razmisle kako su dete vaspitali (u smislu da bi i njihovo rodjeno dete verovatno izraslo u kriminalca pored takvog vaspitanja). Sticajem okolnosti, poznajem bas dosta ljudi koji su usvojili ili su i sami usvojeni, svaka prica je potpuno drugacija kao sto su i ljudi potpuno drugaciji. I svaka od tih prica ima i lepsu i ruzniju stranu, a ljudi se bore sa problemima/predrasudama i ostalim situacijama najbolje sto znaju i umeju. 

 

Ti zapravo previse ocekujes od ljudi, i pre nego sto pocnes da divljas moram da kazem da cesto prepoznam sebe u tvojim postovima rantovanja protiv sistema i svega ostalog. Problem je sto kada bih se povela za svojim rantovanjem ispada da 90% covecanstva treba istrebiti. Ljudi su generalno slabiji nego sto bilo ko zeli da prizna, i idu kroz zivot manje ili vise uspesno se boreci sa svim svojim demonima. Idealni ljudi ne postoje, postoje samo oni spremni da se uhvate u kostac sa svojim slabostima i probaju da ih rese nekako, i ovi drugi koji prosto idu kroz zivot pa kako bude. 

Link to comment

Ne znam da li si primetila, ali upravo si strpala u isti koš biti Rom i biti bolestan. Sigurna sam da je nesvesno, ali je i indikativno.

 

 

Osobo, nije pravednički gnev ako na svaku tvoju kontradiktornu glupost odgovorim argumentom. Ti si ta koja je zapenila, ne ja. Sasvim je OK da sam ti antipatična, ali neće ti argumenti dobiti na snazi time što ćeš me izvređati.

 

Inače, nema razloga da ja bezrezervno verujem službenicima™ koji odlučuju ko će usvojiti dete i koje dete će usvojiti. I ne znam na kakvu diskriminaciju misliš, možda diskriminaciju ljudi koji neće romsko dete zato što je romsko (rasista)?

 

 

Za mene je gornji kvot krajnja uvreda koja govori da si resena samo da sikces i trujes bez da uopste uzmes u obzir sta ko pise. Nisi mi nista, a kamoli simpaticna ili antipaticna i nisam te vredjala, samo odgovaram na post. A ti izvoli nastavi da verujes u sopstvenu bezgresnost i ispravnost.

Link to comment

 

Ti zapravo previse ocekujes od ljudi, i pre nego sto pocnes da divljas moram da kazem da cesto prepoznam sebe u tvojim postovima rantovanja protiv sistema i svega ostalog. Problem je sto kada bih se povela za svojim rantovanjem ispada da 90% covecanstva treba istrebiti. Ljudi su generalno slabiji nego sto bilo ko zeli da prizna, i idu kroz zivot manje ili vise uspesno se boreci sa svim svojim demonima. Idealni ljudi ne postoje, postoje samo oni spremni da se uhvate u kostac sa svojim slabostima i probaju da ih rese nekako, i ovi drugi koji prosto idu kroz zivot pa kako bude. 

 

Ti si se malo zanela. Učestvujem u diskusiji na forumu, nisam izašla napolje sa automatskim oružjem. Rekla sam da ljudima kojima je bitna nacionalnost deteta treba onemogućiti usvajanje, a ne da treba istrebiti sve sa kojima ja ne bih sedela u kafani.

 

Sve ovo govori da bi ti trebala da porazmisliš o sopstvenom imputiranju drugima, pre nego što mene počneš da optužuješ.  ;)

Link to comment

Sumnjam, ne mozes ti bez nas. Od koga bi inace bio kulturniji, pristojniji, vaspitaniji, cistiji, lepsi, okupaniji, mirisljaviji, obrijaniji i bolji?

evo ja sam dobrovoljac. a i pola sam lala.

Edited by Lancia
Link to comment

Ti si se malo zanela. Učestvujem u diskusiji na forumu, nisam izašla napolje sa automatskim oružjem. Rekla sam da ljudima kojima je bitna nacionalnost deteta treba onemogućiti usvajanje, a ne da treba istrebiti sve sa kojima ja ne bih sedela u kafani.

 

Sve ovo govori da bi ti trebala da porazmisliš o sopstvenom imputiranju drugima, pre nego što mene počneš da optužuješ.  ;)

 

Sorry darling, ali ne palim se ja na te fore. Ti si meni ucitala da trpam u isti kos bolesne i Rome, ne pokusavaj sad da spinujes. Ti nisi nikakav stozer ispravnosti pa da se ja ili bilo ko tebi pravdam za svako napisano slovo. Pismena si, pa citaj, ako ti nije jasno mogu da pojasnim, ali da me uvlacis u tvoje fantazije neces. To sto ti radis nije diskusija, uhvatis se za nesto sto ti se ne svidja i onda kidas grkljane i optuzujes za sve i svasta.

 

I da, neka se prebaci ovih zadnjih par strana na neku odgovarajucu temu, zapenili smo bez veze ovde.

Link to comment

@sailorman

 

Zasto bi. Samo se vrati na njen post i videces sta pise, tj. da govori o tome kako se vodi razgovor sa roditeljima koji zele da usvoje dete. Naravno da ces da ga pitas za preference.

 

A koji god da je razlog da roditelji ne zele da usvoje malog Roma, rasizam ili strah, bojim se da je taj stav u tolikoj vecini da bi iskljucivanje roditelja zbog toga dovelo do kraha sistema usvajanja dece. Nisam od onih koji kazu - neka sve propadne, ali pravda mora da se izvrsi. U stvarnosti to ne ide tako, na stranu sto ja takvim roditeljima, kada bih sledio svoje srce, ne bih davao ni puza na usvajanje, a kamoli dete. 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

A koji god da je razlog da roditelji ne zele da usvoje malog Roma, rasizam ili strah, bojim se da je taj stav u tolikoj vecini da bi iskljucivanje roditelja zbog toga dovelo do kraha sistema usvajanja dece. Nisam od onih koji kazu - neka sve propadne, ali pravda mora da se izvrsi. U stvarnosti to ne ide tako, na stranu sto ja takvim roditeljima, kada bih sledio svoje srce, ne bih davao ni puza na usvajanje, a kamoli dete. 

 

+1

Numem ovako da srocim ali to je to.

 

 

Pa, dobro, onda valjda treba da me reportujete zbog učitavanja ne znam ni ja čega.

 

Nema razloga za raport, nisam bas toliko osetljiva dusica da ne mogu da podnesem malo forumskog prepucavanja. 

Link to comment

 

A koji god da je razlog da roditelji ne zele da usvoje malog Roma, rasizam ili strah, bojim se da je taj stav u tolikoj vecini da bi iskljucivanje roditelja zbog toga dovelo do kraha sistema usvajanja dece. Nisam od onih koji kazu - neka sve propadne, ali pravda mora da se izvrsi. U stvarnosti to ne ide tako, na stranu sto ja takvim roditeljima, kada bih sledio svoje srce, ne bih davao ni puza na usvajanje, a kamoli dete. 

+1

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...