Jump to content
IGNORED

Usvajanje dece


JozoMujica

Recommended Posts

po kom kriterijumu biste birali dijete pri usvajanju?

uz pretpostavku da takav izbor moze da postoji.

 

25-30 god ima bogate roditelje oće da kuva ne priča puno i voli redak ali kratak i loš sex   :fantom:

Edited by Hella
Link to comment
  • Replies 550
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sailorman

    52

  • ToniAdams

    42

  • Giga Moravac

    33

  • Notorious

    33

Ja se sa adamovim postom ne slažem, niti mi je jasno kako bi se odvijao taj raspad sistema. A i kad bi stvarno došlo do raspada sistema ovakvog kakav je sad, mislim da bi to bila dobra stvar, ukoliko bi na njegovom mestu bio izgrađen novi sistem, na boljim osnovama.

pa jest, novi sistem. zabranis svim ljudima koji ne zele da usvoje romsko dete usvajanje dece uopste. pa se sadasnji sistem usvajanja lepo raspadne. pa se lepo napravi novi sistem. recimo, drzava preuzme sistem usvajanja dece jer ostaje situacija da prilican procenat ljudi koji bi usvojili dete ne zele da im sistem ukida pravo da se i oni nesto pitaju oko modaliteta usvajanja dece. dakle, novi sistem usvajanja dece, nesto kao u nekadasnjoj nacistickoj nemackoj. pa odrastu mladi, nefrustrirani, zdravi ljudi i mogu lepo odmah u neki SS novog milenijuma. moze i neka implementacija osmanskog nacina, neki neojanicarski sistem, khm, usvajanja dece jer je ipak to bio drzavni sistem usvajanja dece, roditelji se nisu pitali zele li da njihova deca budu usvojena od strane osmanske drzave sa sigurnom egzistencijom u elitnim vojnim trupama.

 

morao sam da karikiran jer si toliko zadrta danas u svom raspravljanju na ovoj temi i tim svojim iskljucivim stavovima ne ostavljas mogucnost da nesto u stvarnosti i nije onako kako ti tvrdis

 

ok, ti se ne slazes sa adamovim postom i smatras da novi sistem usvajanja dece treba da bude organizovan na novi nacin te da se deca mogu davati samo podobnima po nekom kriterijumu koji bi se formirao u skladu sa nekom ideologijom. da citiram adama, on ne bi ta vrata otkljucavao. ja dodajem da je iza tih vrata predvorje totalitarizma u kodu novog milenijuma jer ipak nacizam 21. veka nece izgledati kao nacizam 20. veka

Link to comment

koliko se sećam dece iz vremena kada sam bio dete, to su poprilično zajebana i surova stvorenja

 

ne mora niko živi da bude rasista, pa da usvojeno dete žestoko najebe od svojih vršnjaka

 

još ako ima kriv nos, klempave uši ili šta god, loše igra fudbal, ne zna lepo da skače preko lastiša

 

ihaha, mali sokoli samo čekaju

 

olako streljati ljude koji se usuđuju da usvajaju nije baš celishodan pristup

Link to comment

ja sad skroz zaboravio što gejevi prave prajd jel se seća neko  :fantom:

kako zasto prave prajd? pa da bi imali pravo da usvajaju decu, narocito male rome koje srbi ne zele da usvajaju jer su rasisti™ a opste je poznato™ da gejevi nemaju te slabosti ljudskog roda kao sto su rasne, nacionalne, rodne i verske predrasude :fantom:

Edited by Pontijak
Link to comment

Ovaj prvi deo stvarno ne razumem, ali stvarno, ni pored najbolje volje. Janičari, SS, državni sistem nasuprot sadašnjeg koji je, pa, državni.. Sve mi nejasno.

 

Inače, ako je netolerancija sistema na rasnu diskriminaciju totalitarizam ( :lol:), onda nek bude taj totalitarizam! 

 

edit: Ovo je bilo upućeno pontijaku, a sad idem da jedem nešto slatko, mislim da mi je pao šećer. Srećan nastavak diskusije!

Edited by sailorman
Link to comment

kako zasto prave prajd? pa da bi imali pravo da usvajaju decu, narocito male rome koje srbi ne zele da usvajaju a opste je poznato™ da gejevi nemaju te slabosti ljudskog roda kao sto su rasne, nacionalne, rodne i verske predrasude :fantom:

 

al' imaju polne, jedini ok su bi

Link to comment

Ovaj prvi deo stvarno ne razumem, ali stvarno, ni pored najbolje volje. Janičari, SS, državni sistem nasuprot sadašnjeg koji je, pa, državni.. Sve mi nejasno.

 

Inače, ako je netolerancija sistema na rasnu diskriminaciju totalitarizam ( :lol:), onda nek bude taj totalitarizam! 

 

edit: Ovo je bilo upućeno pontijaku, a sad idem da jedem nešto slatko, mislim da mi je pao šećer. Srećan nastavak diskusije!

 

pa ni ja nisam razumeo sto si tako zadrta u diskusiji danas i to narocito sa gotivcem pa rekoh, ako je vec diskusija postala apsurd zadrtosti da i ja malo zacinim :lolol:  i nije bitno sto nisi razumela, ionako mi je na tvoj ton prva aoscijacija bila mlada komsomolka iz filma o ruskoj revoluciji ili mlada studentkinja u pekingu u vreme kulturne revolucije

 

nije rasna diskriminacija ukoliko ljudi koji su u procesu usvajanja dece ne zele da usvoje neko dete koje im sistem ponudi. ukoliko bi se uveo sistem da odbijanje ponudjenog ukida pravo na ucestvovanje u proceduri, pa time se negira pravo ljudima da se i oni nesto pitaju u tom procesu usvajanja dece. pokusali su ljudi da ti objasne zasto to nije rasizam ali ocito ne vredi, toliko parolaski i ideoloski zastupas svoj stav a meni su ti tonovi onako bas folklor totalitarizama, eto :)  i da, drzavni sistem rajha i osmanski sistem sam pomenuo jer sam se prvo njih setio kao odlicno organizovanih sistema usvajanja dece od strane drzave s tim sto je nacisticki sistem imao i te elemente porodice a osmanski i ne bas.

Edited by Pontijak
Link to comment

Meni ovo zvuči kao da hoćeš da kažeš da je mnogo teže usvojiti romsko dete. Kao, ljudi insistiraju na nacionalnoj pripadnosti deteta da bi smanjili muke koje prate proceduru usvajanja. 

 

Potpuno mi je jasno da su to ogromne muke i komplikacije, ali je l moguće da će one biti umanjene ako se insistira na nacionalnosti?

 

Ovo za ustajanje od stola i majku mi nije najjasnije. Ja sa svojom majkom pričam i kad se ne slažemo, ali ne razumem zašto bi te se to ticalo.

 

Nije ih teže usvojiti, teže je u ovom gadnom društvu  odgajati i sprovesti kroz detinjstvo i pubertet. Moraš imati u vidu da ta deca u startu imaju drugačije detinjstvo od dece koja žive od početka sa svojim biološkim roditeljima. To detinjstvo može biti bolje / lošije / isto pobezbroj parametara, ali je obeleženo nečim značajnim čime nisu obeležena detinjstva druge dece. Ako okolina ima dodatnih "argumenata" za jedenje govana, ješće ih u obilnijim i smrdljivijim količinama.

 

Nisi razumela ovo sa ustajanjem od stola, to je valjda pisano na B92,  tu ti samo Sveti Hella može pomoći pošto on može da pronađe svaki post ikad napisan na bilo kom forumu.

U svakom slučaju nije se odnosilo na tvoju majku i tebe, niti bih ikad diskusiju vodio na tom nivou, hteo sam da dočaram atmosferu na koju me podsećaju ovi tvoji poslednji postovi, a to su upravo ti nagli stavovi - nećeš Romče - rasista si, bez ulaženja u razloge zašto neko ne želi dete Roma, dete sa juga, dete sa severa, ovakvo, onakvo. To šta neko želi u trenutku kad predaje mesecima skupljanu dokumentaciju, uverenja, potvrde  i nije imao nijedan poziv i video nijedno od dece nema puno veze sa onim što će doživljavati nakon toga. Lepo ti je nera napisala da to ne ide putem kataloga, već je jako komplikovana procedura u pitanju.

 

Inače, ne znam kako je u drugim gradovima, ja sam prijatno iznenađen zainteresovanošću i stručnošću radnika koji rade na tim poslovima u Kragujevcu.

Imam utisak da se mnogo više bakću sa mnogo neprijatnijim stvarima, porodičnim nasiljem, razvodima, nesrećama, pa ovakvim stvarima prilaze sa puno entuzijazma.

Link to comment

 

 

>> ... Volio bih da dozivis u svom zivotu te lazne vapaje. I onda da neko sa strane pise bolesne izjave o tebi kao ti u ovom slucaju ... <<

Uf, dje me nadje, nesrecnice! Ne pratis me po 4umu. Slab si ti.

Slab si za, mene, Kinika.

Pa moja "Late Mother" je za'manula tanjirom na mene, zato sto, kao, - "necu da idem i branim srBska ognjista!"

Pa sam mirno ustao od stola - i otisao u svoju sobu.

Nikad vise nisam seo za sto sa njom.

Nikada joj nisam otisao na grob.

Niti cu ikada.

No mercy.

Sa mishlju - "Ti da me rodis, da hoces da me ubijes / da budem ubica zbog milosevicevskog loodila?!?"

Ovi srBski dzibrovi "sa strane" - ma neka samo pisu "bolesne izjave".

Mislim, - zabole me.

A u principu - samo me ucvrscuju u mom stavu.

Ja sam platio svoju punu cenu, tako da mi je svejedno sto mi se neke tupche kace na vrat.

Nataknem ih.

PS.

On o sto me cudi je sto mnogi trtljarosi pokusavaju da uplase pristojno misleci svet nekim srBovskim njesra.

Zamisli samo!?

 

:fantom:

Link to comment

Ne znam sta kaze nauka, mogu da pricam o primeru iz okoline. Moji kumovi su usvojili dete i on je znao da je usvojen od najranijih dana tako da je prilicno oguglao na rec "usvojen". 

Link to comment

po kom kriterijumu biste birali dijete pri usvajanju?

uz pretpostavku da takav izbor moze da postoji.

Belo i zdravo. S tim da nemam snage za usvajanje, iako verovatno neću imati dece.

Link to comment

Који топик. Као да служи за испаљивање парола и фраза.

Била једном расправа слична на тамоу™ па сам на ивици бана  живаца запенио објашњавајући да  усвојење није право усвојиоца којим би комплетирали збирку својих права из овог или оног разлога, већ право детета ради ког остваривања се морају улагати максимални напори.  И да је боље неправедно елиминисати пет потенцијалних парова заинтересованих него направити једну грешку.

Edited by kapetanm
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...